Tiedotus: 29.8. eikä vielä automaattista tienaamista

Ei siis yhtään mitään uutisoitavaa taaskaan onpassivesta. Paitsi tietenkin mainio löytö Mufarehia vastaan tehdystä kantelusta. Pyramidihuijaukset on kielletty USA:ssa ja kyllä onpassivessa on sellaisia piirteitä. Oikeus sitten päättää miten asia on. Mufarehin osalta tämä on häpeäpaalu, sillä jo epäily tällaisesta romuttaa miehen maineen bisnesmaailmassa. Ellei se ole jo romuttunut sillä, että hän ei ole viidessä vuodessakaan saanut aikaan liikevaihtoa ja mitään myytävää.

Kuten odotettua, lahkolaiset eivät tästä piittaa tuon taivaallista, vaan heillä keulii mopo entistä pahemmin. Onecoinista muistamme kuinka puheet muuttuivat kun Ignatova oli etsintäkuulutettu ja hänen veljensä vangittu USA:ssa. Puheet olivat sen jälkeen tyyliä "kukaan ei ole syyllinen ennen kuin on tuomittu". Samantyylistä käyttäytymistä on havaittavissa tässäkin:"tämä oli jo meillä tiedossa eikä vaikuta mihinkään".

Kantelu selittää Mufarehin aktivoitumista myytävän tuotteen julkaisemisessa. Pitäähän hänellä oikeudessa olla näyttöä että hänen "yrityksensä" tekee jotain.

Jyri alkaa muistuttaa entistä enemmän Onecoin MAAJOHTAJAA Tommi Vuorista. Nyt hänellä on jo oma facebook kanava, mutta sieltä puuttuu vielä sisältö. Koskahan hän perustaa sinne suljetun ryhmän josta lentää heti pihalle jos vähänkin kritisoi. Tommin Facebook ryhmä eli yllättävän pitkään, ainakin yli vuoden sen jälkeen kun Ignatovat olivat poissa pelistä.

10

292

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Automaattisen tienaamisen facebook kasvaa kovin hitaasti. Se on ollut toiminnassa jo puolitoista vuotta mutta seuraajia on vain neljä. Johtuneeko siitä että Suomessa ei ole enempää onpassivelaisia?

    • Anonyymi

      Taitaa tämäkin päivä kulua loppuun asti ilman automaattista tienaamista. Tähän ollaan totuttu.

    • Lahkolaiset, harmittaako teitä kun tällainen negatiivinen kaveri Hesasta tekee tyhjäksi kaikki teidän toiveenne ja paljastaa kaikki teidän valehtelunne?

      Kertokaa kuinka kovasti teitä harmittaa kun automaattinen tienaaminen ei alakaan tänä vuonna? MUAHAHAHAAAA

      • Anonyymi

        Hyvää kannattaa odottaa, ei roomaakaan rakennettu vuosisadassa ja Applekin oli autotallissa.


      • Anonyymi

        Minua harmittaa kun näitä jyrisamuleita ei rahasteta. Minä toivoisin että tulisi tuotteita joita näiden olisi pakko ostaa


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Hyvää kannattaa odottaa, ei roomaakaan rakennettu vuosisadassa ja Applekin oli autotallissa.

        Eli sanot että onpassivella kestää ainakin vuosisata että mikään tienaaminen alkaa? Ja autotallistako tätä firmaa johdetaan? ilmankos sillä menee niin huonosti.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Minua harmittaa kun näitä jyrisamuleita ei rahasteta. Minä toivoisin että tulisi tuotteita joita näiden olisi pakko ostaa

        ONPASSIVESSA ei tunneta sanaa PAKKO


    • Anonyymi

      Se on käytännössä varma ettei tänä vuonna tule myytäviä tuotteita. Saa nähdä miten kauan lahkolaisilla keulii, tuskin ainakaan samaa menoamista kuin näinä päivinä. Täytyyhän Jyriltäkin lääkkeet joskus loppua.

      • Anonyymi

        voi voi kun teitäisitte edes vähänkään


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      41
      6085
    2. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      280
      4977
    3. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      159
      4831
    4. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      131
      4640
    5. Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen

      Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil
      Maailman menoa
      19
      3867
    6. Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?

      Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema
      Asunnot ja asuminen
      19
      2394
    7. Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!

      Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud
      Suomalaiset julkkikset
      3
      2178
    8. Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)

      Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill
      Ikävä
      25
      1762
    9. Romanttinen ystävänpäivä?

      Millainen olisi hyvä ystävänpäivä hänen kanssaan?
      Ikävä
      70
      1746
    10. Kaisa Juuso eroaa

      Jää välittömästi sairaslomalle. Onko nyt Keskisarjan vuoro?
      Perussuomalaiset
      213
      1446
    Aihe