Siis ei voi olla todellista

Menen ja tapan itseni. Kiitos tästä
33679
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 33

Vanhimmat

Mikä se nyt noin koville ottaa? Älä nyt tuollaisia kirjoittele. Elämä on arvokas. Vaikka välillä vaikeaa.

Äänestä
  • Anteeksi, että kysyn - mutta haetko yliotetta johonkin henkilöön omassa päässäsi ja kohtaat hänet mielellään apeusnarratiivin kautta? Kyseessä voi olla predaattorimainen patologinen ajattelumalli jos fantasioi toisen heikossa hapessa

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Anteeksi, että kysyn - mutta haetko yliotetta johonkin henkilöön omassa päässäsi ja kohtaat hänet mielellään apeusnarratiivin kautta? Kyseessä voi olla predaattorimainen patologinen ajattelumalli jos fantasioi toisen heikossa hapessa

    Samaa voisi kysyä sinulta.

    Äänestä

En olisi ikinä uskonut.

Äänestä

Vois itekin. Pitkään jo hautonut.

Äänestä
  • Pois mielestä tuollaiset! Olet arvokas ihan olemassa olosi perusteella. Et ole täällä turhaan, vaikka joskus siltä tuntuisikin. Voimia!

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Pois mielestä tuollaiset! Olet arvokas ihan olemassa olosi perusteella. Et ole täällä turhaan, vaikka joskus siltä tuntuisikin. Voimia!

    En ole arvokas ja hyödyttäisin vain yhteiskuntaa jos päätyisin itsemurhaan. Kukaan ei jäisi kaipaamaan ja moni olisi tyytyväinen että tein sen.

    Äänestä

  • Anonyymi00026 kirjoitti:

    En ole arvokas ja hyödyttäisin vain yhteiskuntaa jos päätyisin itsemurhaan. Kukaan ei jäisi kaipaamaan ja moni olisi tyytyväinen että tein sen.

    Laajenna näkemystäsi, minusta toi on itsekäs ja kapea katseinen näkemys. Ympärilläsi on varmalla paljon asioita, jotka voi ajatusmaailmaasi laajentaa. Muuta ajatusta mustavalkoisesta sellaiseen, jossa on enemmän värisävyjä, vaikka vähän kerrallaan, jos tuntuu niin helpommalta?

    Kaikki hyvä lähtee lopulta itsestä, siksi toivon sinulle enemmän myönteistä suhtautumista tulevaan. Itse olen menettänyt/ kadottanut paljon taloudellisesti ja tunne elämässäni (tunne, että menettää lähes kaiken, tuntuu todella katastrofilta, kun sen itselle todentaa).

    En luovuttanut, vaikka välillä se olisi tuntunut siltä helpoimmalta tieltä itselle. Opettele näkemään asioita toisin, myönteisen kautta, näin itse olen tehnyt ja se on helpottanut oloa. Olen erakoitunut osin omasta halustani, mutta osin myös oman käyttäytymiseni takia.

    Ajatellut silloin, että ehkä näin on parempi. Tiedostanut epäonnistuneeni asioissa ja ajatellut, että en halua olla muille painolastina (riippakivenä) ja silloin etäisyyden otto muihin tuntunut jopa luontevalta ja helpolta.

    Sinkkuna ei ole helppoa olla suhteessa olevien kanssa juhlimassa, koska tuntee itsensä silloin helposti toisarvoiseksi/ eriarvoiseksi ja on enemmän epäileväinen kuin luottavainen muihin? Olen tuntenut myös yhteen kuuluvuutta, ihmisjoukossa frendien kesken, senkin aistii. Kyräilyt ja epäilyt herää aina, kun asiat poikkeaa normista.

    Äänestä

Ette kukaan tapa itseänne, onko selvä!
Toistan. Ette saa tappaa itseänne, ettekä vahingoittaa itseänne.
Soittakaa mieluummin kriisipuhelimeen. Varatkaa aikaa mielenterveystoimistosta.
Keksikää tekemistä, harrastuksia. Menkää luontoon, ottakaa vaikka kamera mukaan niin saatte kivoja kuvia. Hakeutukaa muiden ihmisten seuraan. Erilaisia toimintataloja ja tekemistä löytyy jossa on mukavia ihmisiä.
Kiitos, kun luitte. Välittäkää itsestänne!

Äänestä
  • Kyllä jotain pitäisi tehdä mutta mitä?

    Äänestä

  • Kiitos rakas.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Kiitos rakas.

    Ja tämä oli naiselta naiselle

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Ja tämä oli naiselta naiselle

    Taasko täällä on jotain lesbodraamaa 🧐🧐

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Taasko täällä on jotain lesbodraamaa 🧐🧐

    Sinähän sitäkin mies tykkäät käsikirjoittaa

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Taasko täällä on jotain lesbodraamaa 🧐🧐

    Jotain sellaista taitaa olla juu.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Sinähän sitäkin mies tykkäät käsikirjoittaa

    No niinpä hän taitaa tykkää kirjoittaa. Itseasiasiassa ihan kaikki käy Tuukkaseni. Se olit sä samperi. Olipahan ainaki syvälliset keskustelut.

    Äänestä

No en mä nyt ollut tosissani.

Äänestä

Ethän tee noin! Voimia ja koita jaksaa. Olet arvokas!

Äänestä

Oletpa pahantahtoinen ihminen

Äänestä
  • Kummallista värittelyä sinulla…

    Äänestä

Et mene etkä tapa. Nyt oikeasti järki päähän. Se ei vaan kannata.

Äänestä

Ota kuitenkin siihen viimeiseen hyppyyn laskuvarjo mukaan se sinut pelastaa ❤️ kuka tahansa oletkin, mahtava tyyppi olet

Äänestä

Kiitos siitä että tapat itsesi etpä ole ainakaan kenellekään riesana

Äänestä

Elämä on annettu lahjaksi ja vaikeudet sitä varten, että ne voitetaan.

Aina on ratkaisuja sekä vaihtoehtoja ongelmiin, ne on vain huomattava.

Soita vaikka ystävälle tai kriisipuhelimeen.

Äänestä
  • Ei ne voi mitää.

    Äänestä

Jos julistat itsemurhaa toisen toiminnan takia, suosittelen googgeloimaan ”epävakaa persoonallisuushäiriö”.

Äänestä

Ihan varteenotettava vaihtoehto

Äänestä
  • No ei todellakaan ole. Uutta elämää kehiin.

    Äänestä

  • Anonyymi00027 kirjoitti:

    No ei todellakaan ole. Uutta elämää kehiin.

    No mulle on. Älä jaksa päsmäröidä.

    Äänestä

Kyseinen asia on tarpeeton olet erittäin tärkeä rakas.

Äänestä

Laita selaismeesi heti haku Helsinki Mision.Asuit missä päin suomea.Löydt numeroita soitaa aiheesi .Numero toimii 24h.siellä on myös Chatt

Äänestä

Itsemurhalla uhkailevat ihmiset on rasittavia. Rasitatte ympärillä olevia ihmisiä, huomionhakua. Itsekkäitä suoraan sanottuna. Jos oikeasti ottaa hengen itseltään niin siitä tuskin harvemmin huudellaan.

Äänestä

Itsekin joskus miettinyt mutta tänä päivänä olen onnellinen siitä että olen vielä elossa ja täällä☺️Jokainen uusi päivä tuo uudet mahdollisuudet. Tsemppiä, valoa ja voimia sinulle 💛

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Menen ja tapan itseni. Kiitos tästä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu