Tiedotus: 30.8. eikä vielä automaattista tienaamista

Viimeisiä päiviä mennään, mutta ei jännitä yhtään kun lopputulos tiedetään.

Eilinen ennustukseni osui tietenkin oikeaan ja mitään ei tapahtunut. Onpassiven ekosysteemissä kaikki on kuten eilenkin. Big News-nappi näyttää "uutista" joka on päivätty 27.8. ja "uutisen" sisältönä on linkki "mahtavaan" Youtube videoon. Tästä ne Ashin tienestit tänä päivänä syntyvät. Kas, se on rikkaan elämä siitä piinallista että kun on rahaa, niin sitä on vain pakko saada lisää. Ashillakin olisi monta miljoonaa jo säästössä, mutta hän ei malta lopettaa. No, pitäähän sitä hänelläkin jotain tekemistä olla.

Kaksiaivosoluisista voisi taas kirjoittaa hauskoja havaintoja. Olette varmasti panneet merkille kun näiltä kysyy "miten tämä automaattinen tienaaminen on muka mahdollista ja miten se toimii", niin vastaus on: "rekisteröidy ja klikkaa ryhdyJälleenmyyjäksi nappia. Näin yksinkertainen maailma on kaksiaivosoluiselle.

Tai jos kysyy "mihin automaattinen tienaaminen perustuu", niin vastaus on ykskantaan:"onpassive myy tuotteita ja jäsenet saavat provision".

Eräs tämän lajin edustaja kummastelee tiedotuksiani. Ei niiden sisältöä, vaan otsikkoa ja etenkin sen päivämäärää ja julkaisuajankohtaa. Hänen mielestään tämä tiedote täytyisi tällaisella otsikolla julkaista vasta kuluvan vuorokauden kuluttua umpeen. Ja vielä tarkemmin: silloin kun se on kulunut umpeen USA:n itärannikon aikavyöhykkeellä. Kirjoituksieni sisältöä hän ei kommentoi.

Niin, eihän näiden havaintojen perusteella voi todeta muuta, kuin että tämän vuoksi he kuuluvatkin onpassiveen.

3

291

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kovaa keulimista havaittavissa. Onko jo selitykset valmiina kun tienaaminen ei alkanutkaan?

    • Anonyymi

      Millä ihmeen sienillä tai kemikaaleilla nämä lahkolaiset käyvät? Nyt on sellainen meininki päällä että alta pois. Ihme kun nämä eivät ota mitään kantaa Mufarehin syytteisiin? Eivätkö ne käsitä että Onpassive on viranomaisten silmissä epäilyttävä hanke ja siksi käydään oikeutta? Ai niin, mutta valtamedia ja iso pääoma pelkää ja haluaa ajaa Onpassiven alas, joka haluaa pelkkää hyvää ihmiskunnalle! Eivätkö nämä tajua että tämä sama näytelmä on nähty jo lukemattomat kerrat??

      • Anonyymi

        Näytelmässä sama juoni tosiaan toistuu. Mutta lahkolaiset eivät raukat tätä tietenkään tajua, vaikka juuri saivat maksaa tyhmyydestään Onecoinissa.

        Mutta mitäpä siitä, tästä naurettavasta viritelmästä riittää vielä hupia ja huumoria joksikin aikaa - popparit esiin vain ja oluet kylmään, nyt nautitaan!


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      25
      4905
    2. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      149
      4709
    3. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      191
      4624
    4. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      118
      4541
    5. Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen

      Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil
      Maailman menoa
      13
      3620
    6. Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?

      Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema
      Asunnot ja asuminen
      19
      2334
    7. Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!

      Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud
      Suomalaiset julkkikset
      3
      2108
    8. Romanttinen ystävänpäivä?

      Millainen olisi hyvä ystävänpäivä hänen kanssaan?
      Ikävä
      66
      1617
    9. Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)

      Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill
      Ikävä
      20
      1191
    10. Kaisa Juuso eroaa

      Jää välittömästi sairaslomalle. Onko nyt Keskisarjan vuoro?
      Perussuomalaiset
      183
      1153
    Aihe