Jungle Juice Bar

Jungle Juice Bar, " kansanedustaja " N.F on pilannut em.yriryksen maineen. Omansa myös. Pois televisiosta.
22788
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Maine meni ja ehkä myös toiveet toiselle kaudelle...Jos suusta tulee noin pahoja sammakoita olisi parempi pysyä hiljaa.

Äänestä
  • Eipä tule ikävä, jotenkin erikoisen epämiellyttävä ihminen. Kummaa miten tuli valituksi eduskuntaan, oliko ostettuja äänestäjiä. Diilissäkin niin tajuttoman ylimielinen moukka, sama jatkaa kansanedustajana.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Eipä tule ikävä, jotenkin erikoisen epämiellyttävä ihminen. Kummaa miten tuli valituksi eduskuntaan, oliko ostettuja äänestäjiä. Diilissäkin niin tajuttoman ylimielinen moukka, sama jatkaa kansanedustajana.

    Voi moukka sua!

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Eipä tule ikävä, jotenkin erikoisen epämiellyttävä ihminen. Kummaa miten tuli valituksi eduskuntaan, oliko ostettuja äänestäjiä. Diilissäkin niin tajuttoman ylimielinen moukka, sama jatkaa kansanedustajana.

    paskaa puhumalla sinne pääsee, Fager on siinä ykkönen

    Äänestä

Katsoin pari jaksoa aikoinaan sitä tv-ohjelmaa, siinä oli läpileikkaus ajasta mikä ennen toimi, ei enää. Ihmiset ei ole enää tyhmiä. Jaajo, Toni ja Noora taas elää buble.

Äänestä

Siellä mehubaarissa on työssä just niitä ihmisiä kenellä tuntisopimukset ja osa-aikatyö. Ei sillä muutaman viikkotunnin työllä elä ja tämä pollea eukko käärii rahansa rullalle ja säilöö pakastimeen. Voi herran tähren mikä bimbo, itsellä rahaa ja alaiset pienellä palkalla raataa eukolle rahaa. Nuorta väkeä siellä töissä, eivät kuulemma tiedä oikeuksiaan joten helposti hyväksi käytettäviä.

Äänestä

Kokkareitten keulakuva jota Orpo arvostaa vaikka yrittää pahoitella tämän akan sanomisia.

Äänestä

Akka ei ymmärrä mitään neuvonatajajasta. Hänen neuvoillaan olisi mikä tahansa firma tontissa. Kokoomuksen lahja Suomelle.

Äänestä

YLE uutiset tekee parhaillaan juttua mehubaarista: Oletko työskennellyt Jungle Juice Barissa? Kerro työoloista Ylelle, teemme juttua, Yle etsii haastateltavia, jotka ovat olleet töissä Jungle Juice Barissa.

https://yle.fi/a/74-20047500

Äänestä

Boikottiin. Myös Superbowl niminen salaattibaari

Äänestä

Noora vois katsoa peiliin

Äänestä

Business is business!

Äänestä

yäk

Äänestä

Kuka muka juo tuollaisia mehuja?

Äänestä

Pois eduskunnasta tämä pakastinraha tyyppi.

Äänestä

Martinan hyvä ystävä.

Äänestä
  • Sen voi hyvin arvata, että ainakin ystävä hyvästä ei tiedä...

    Äänestä

No more mehuja tästä paikasta

Äänestä
  • Ei salaatin salaattia moisen kusipään paikasta.

    Äänestä

Taitaa olla yksi puolueen rahoittajista, kun Kesärannan saunoja ei ole kommentoinut. Kaljakoppa tyhjennetty?

Äänestä

...

Äänestä

Käykö tuolla oikeasti asiakkaitakin,mehua ja salaattia?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Jungle Juice Bar, " kansanedustaja " N.F on pilannut em.yriryksen maineen. Omansa myös. Pois televisiosta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu