Evidensia vain rahastaa, muttei hoida.

Anonyymi-ap

Evidensia on huijarifirma. Se rahastaa, mutta ei hoida kerralla loppuun edes pikkuvaivoja esim punkkilääkitystä. Evidensian liiketoiminnan periaate on järjestää suuri määrä täysin turhia tutkimuksia, hoitaa vajaasti, jopa väärin ja saattaa potilas käyntikierteeseen. Pienen loisvaivankin loppulasku saadaan näin jopa tuhansiin euroihin. Ammattitaitoinen ja moraalisesti terve lääkäri hoitaisi asian ensikäynnillä kuntoon ja potilas välttyisi pitkittyneiltä kärsimyksiltä, pseudohoidoilta ja lopulta kammottavilta laskuilta. Suomessa on pari muutakin ketjua, jotka harrastavat tätä samaa. Neuvoni onkin: Unohtakaa nämä ulkomaisten kroisosten hallinnoimat ketjut. Käyttäkää vain yksityisiä suomalaisia palveluja.

5

752

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Karita Tykkä petti puolisoaan. Tyly aviovaimo.

      • Anonyymi

        Hyvä jos petti. Eihän sillä ukolla ole edes hiuksia päässä


    • Anonyymi

      Olet aivan oikeassa. Järkyttävää toimintaa kaikinpuolin. Mot dokkari oli hyvä aiheesta. Itsekin tullut huijatuksi kyseisen firman taholta. Ihan parhaita on pienet suomalaiset firmat joissa omistajakin on tavoitettavissa ja asiat hoituvat suomen lakien puitteissa. Kunnia myös kunnaneläinlääkäreille. Heidän työnsä on monipuolista ja yleensä rehtiä. Sanaa vaan eteenpäin niin paljon kuin mahdollista. Hyvä kun kerroit mielipiteesi. Vähän lievittää omiakin haavoja kun huomaa ettei ole ainut huijattu hyväuskoinen eläinrakas.

    • Anonyymi

      Tekevä sitä mikä on heidän arvoilleen sopivinta

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      106
      1281
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      94
      908
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      31
      814
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      703
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      642
    6. 32
      635
    7. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      16
      584
    8. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      568
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      533
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      476
    Aihe