Oletan, että vaikka keskusta ei äänestä hallitusta vastaan, se äänestää tyhjää

Anonyymi-ap

En halua nähdä, että äänestetään Orpon rasisti- ja riistäjähallituksen puolesta.

6

204

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Annika tekee isänmaallinen työn kun irtaantuu vasemmiston vaikutuspiiristä . Keskustan paikka on porvarileirissä .

    • Anonyymi

      Saarikko sanoi selvästi ettei keksusta äänestä hallitusta vastaan. Saakin jo jättäyttyä uhkaileva SAK ja Ayliike taka-alalle.

      • Saarikon kanta on todella omituinen. Hän on päättänyt, ettei Kepu äänestä hallitusta vastaan ennen kuin edes on käyty mitään keskustelua hallituksen tiedonannosta ja mahdollisista epäluottamusesityksistä. Ei ihme, että Kepun kannatus alenee, kun se menee säkki pään peitossa asian käsittelyyn.


      • Anonyymi
        mielipidepankki kirjoitti:

        Saarikon kanta on todella omituinen. Hän on päättänyt, ettei Kepu äänestä hallitusta vastaan ennen kuin edes on käyty mitään keskustelua hallituksen tiedonannosta ja mahdollisista epäluottamusesityksistä. Ei ihme, että Kepun kannatus alenee, kun se menee säkki pään peitossa asian käsittelyyn.

        Yhtä omituista olisi sanoa etukäteen, että kepu äänestää hallitusta vastaan tilanteessa, jossa ei ole käyty mitään keskustelua hallituksen tiedonannosta ja mahdollisista epäluottamusesityksistä.

        En ole nähnyt muiden puoluejohtajien arviointeja puolueensa eduskuntaryhmän käyttäytymisestä tämän tiedonannon äänestyksessä. Arvelen kuitenkin, että yksikään oppositiopuolue ei halua hallituksen kaatuvan jo alkumetreillään. Mieluummin toivovat, että pääsevät esittelemään omia talouslinjauksiaan syksyn ja talven aikana.


      • Anonyymi
        mielipidepankki kirjoitti:

        Saarikon kanta on todella omituinen. Hän on päättänyt, ettei Kepu äänestä hallitusta vastaan ennen kuin edes on käyty mitään keskustelua hallituksen tiedonannosta ja mahdollisista epäluottamusesityksistä. Ei ihme, että Kepun kannatus alenee, kun se menee säkki pään peitossa asian käsittelyyn.

        Kommunisteista ja sosialisteista ero jo viimein. Nyt uhkailevat jo isänmaata Ay-liike.
        Tuollainen epädemokraattinen liike tulisi laitta aisoihin. Neuvostoliiton aikainen perskärpänen kommunisteille.


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      53
      3522
    2. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      20
      2912
    3. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      28
      2584
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      70
      2359
    5. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      18
      2201
    6. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      50
      2128
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      56
      1901
    8. Oletko uhriutuja?

      vaikka itse olet rääkännyt toista ja aiheuttanut ties mitä toiselle.
      Tunteet
      58
      1696
    9. KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!

      Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola
      Suomalaiset julkkikset
      11
      1573
    10. Kenet molemmat

      Sä haluat mies?
      Ikävä
      17
      1485
    Aihe