Oletan, että vaikka keskusta ei äänestä hallitusta vastaan, se äänestää tyhjää

Anonyymi-ap

En halua nähdä, että äänestetään Orpon rasisti- ja riistäjähallituksen puolesta.

6

220

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Annika tekee isänmaallinen työn kun irtaantuu vasemmiston vaikutuspiiristä . Keskustan paikka on porvarileirissä .

    • Anonyymi

      Saarikko sanoi selvästi ettei keksusta äänestä hallitusta vastaan. Saakin jo jättäyttyä uhkaileva SAK ja Ayliike taka-alalle.

      • Saarikon kanta on todella omituinen. Hän on päättänyt, ettei Kepu äänestä hallitusta vastaan ennen kuin edes on käyty mitään keskustelua hallituksen tiedonannosta ja mahdollisista epäluottamusesityksistä. Ei ihme, että Kepun kannatus alenee, kun se menee säkki pään peitossa asian käsittelyyn.


      • Anonyymi
        mielipidepankki kirjoitti:

        Saarikon kanta on todella omituinen. Hän on päättänyt, ettei Kepu äänestä hallitusta vastaan ennen kuin edes on käyty mitään keskustelua hallituksen tiedonannosta ja mahdollisista epäluottamusesityksistä. Ei ihme, että Kepun kannatus alenee, kun se menee säkki pään peitossa asian käsittelyyn.

        Yhtä omituista olisi sanoa etukäteen, että kepu äänestää hallitusta vastaan tilanteessa, jossa ei ole käyty mitään keskustelua hallituksen tiedonannosta ja mahdollisista epäluottamusesityksistä.

        En ole nähnyt muiden puoluejohtajien arviointeja puolueensa eduskuntaryhmän käyttäytymisestä tämän tiedonannon äänestyksessä. Arvelen kuitenkin, että yksikään oppositiopuolue ei halua hallituksen kaatuvan jo alkumetreillään. Mieluummin toivovat, että pääsevät esittelemään omia talouslinjauksiaan syksyn ja talven aikana.


      • Anonyymi
        mielipidepankki kirjoitti:

        Saarikon kanta on todella omituinen. Hän on päättänyt, ettei Kepu äänestä hallitusta vastaan ennen kuin edes on käyty mitään keskustelua hallituksen tiedonannosta ja mahdollisista epäluottamusesityksistä. Ei ihme, että Kepun kannatus alenee, kun se menee säkki pään peitossa asian käsittelyyn.

        Kommunisteista ja sosialisteista ero jo viimein. Nyt uhkailevat jo isänmaata Ay-liike.
        Tuollainen epädemokraattinen liike tulisi laitta aisoihin. Neuvostoliiton aikainen perskärpänen kommunisteille.


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      50
      1577
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      62
      1532
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      10
      1108
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      60
      911
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      884
    6. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      765
    7. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      86
      620
    8. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      617
    9. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      32
      597
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      38
      556
    Aihe