samanaikaisesti.
Onko tämä kaikkien aikojen ennätys?
Isolla kirkolla jo kuiskitaan , mikä on ..
Onko tämä kaikkien aikojen ennätys?
Isolla kirkolla jo kuiskitaan , mikä on ..
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 36
Vanhimmat
Nyt yhdestä ihmisestä ja työympäristön pilaamisestahan tämä johtuu. Se on myös uskallettava sanoa ääneen.
Huti menee. Kyse on yhdestä puolueesta ja se on tämä keskusta. Jyräämistä, painostamista ja uhkaamista. Keskuta yrittää työntää omaa ilkeyttään yhden niskaan peittääkseen häikäilemättömyytensä. Kepu alas ja Haapavesi ylös!
Tämä on totta, yksi irtisanoneista vahvisti asian!
Olipa helppo ratkaisu. Kiusaajat kiusaa yhtä, reakoinnista tehdään paheksuttavaa. Provokaation myönsivät vaalien jälkeen.
Nyt maa taitaa poltella joillakin Haapa asuntojen taloustilanteen vuoksi? Yhdestä haluttaisiin eroon, on liian sinnikäs ja rohkea, kaivaa asioita päivänvaloon?
jos asuntokanta on mitä on ja saneerausta ei aikoihin, niin mistä sitä rahaa tulee. Menoja vain. Ihme on jos ei ole rahareikä.
Viisi johtaja, eli kaikki Hoopolan päälliköt hakeutuj paikkakunnalta pois nyt ihan samaan aikasn.
joo
Ei oo tässä joukkopaossa puolueilla mitään tekemistä. Yhden valittajan syytä kaikki.
Ihan puhtaasti kepulointi pilaa kaupungin. Mitä tekemstä tällä yhellä on esimerkiksi kirjaston johtajan ja elinkeinojohtajan kanssa? Ei mitään? Keskustan mielipuolinen mielivalta pitää saada loppumaan ja sitten kaupunki saa mahdollisuuden
Yhteyttä ei ole vaikea huomata. Aatteppa ite.
Valtioministeriön tarkastaja olisko saatava paikalle selvityttään solmukohtia?
Mikä meni vikaan Haapaveellä ?
Kuntaministeriö on oikea toimielin? pícles
Jos ei omata toimintakykyistä hallintoa, niin mahdollisesti selvittäjä pian kolkuttaa ovella. Se on just ja visst.
Toivottavasti ei eeroalkuinen ole se selvittäjä. Lopettaa Koulut se ja veden tulon Uimahalliin.
Eerojo kävi täällä. Huolehtikaa ettei tulee uudestaan.
LYÖKÄÄ TUO kepu JA kepun öykkärit nurin, SITÄ SUURESTI IHMETTELEN, MIKSI TE ANNATTE niitten öykkäröidä... kun ei ole pakko antaa, vääntäkää niiltä paskat housuun, niin oppivat käyttäytymään.
Demokratiahan toimii yleensä niin, että enemmistöllä on valta. Sitä ei tunnu persupoloiset ymmärtävän. Se ei valitettavasti päätä, joka huutaa ja valehtelee eniten ja kiusaa ja haukkuu eri mieltä olevia.
Nyt näköjään uhkaillaan jo väkivallalla. Kuvastaa hyvin paikallisten persujen järjen juoksun puutetta. Onnetonta sakkia.
Kepu on ainoa joka väkivallalla uhkailee. Eikä se ole jäänyt vain uhkailuksi. Muistelkaapa mitä viimesten vaalien alla kerrottiin lehdessä. Yksi entinen kepu kertoi juuri tuosta kepun väkivallasta.
Henkistä väkivaltaa taitaa joku tuittuilija harrastaa, oman edun tavoittelija.
Kepulaiset ovat aina käyttäneet väkivaltaa eri muodoissa muita kohtaan, kun haluavat oman asiansa toteutuvan
Toinen lähtee, päivän lehdessä.
Ja syynä ei satavarmasti ole Kepu. Kukahan on työllistänyt ja haukkunut kaikki.
Hiljaisesti näivettyy..
Tuhaan saivartelet. Yhdestä ihmisestä kyllä kaikki johtuu ja se löytyy kepusta. Käy räyhäämässä ja komentelemassa kaupungintalolla ja kaiken pitää tapahtua hänen näkemysten mukaan. Painostusta kepun enemmistöön vedoten jos hommat ei mene niin kuin haluaa. Nousua ei tule jos ei kepua kaadeta.
Ja huutelemalla ja suomi24 llä se tapahtuu?
Suomalaisessa demokratiassa vaaleilla valitaan edustajat. Ei huutoäänestyksellä.
Miksi se on niin vaikea hyväksyä ja ymmärtää.
Vaalit hävinnyt Keskusta huutelee ilkeästi sivusta. Vasemmistoviherdemaritaustaiset toimittajat paukuttavat padankansia tiedotusvälineissä.
Haapaveeltä on lähtenny 2000 henkelkö, joista huutaja ei oo huutanu mitään
Karjan kutsuhuuto on vanha perinne. Kansan karkotushuuto on uudempi. Kuka ne on huutanut lähtemään?
Huutamalla tuodaan epäkohdat julki mikä on hyvä asia. Salassa ei kepun tuittuilija päsmäröi.
Jokin viittaisi että olisi johtamisongelmia?
No aatelkaa ny vakkka tuota Saarelaa.MIKS se olis Haapaveellä ku voi olla Ylivieskassa?
Sielä on paremmat palvelut ja JUNARATA.
Virkanaiset tykkää noin yleensä ottaen viettää viikonloppuja etelän isojen kaupunkien palveluitten äärellä, kun on rahaa millä mällätä. Naiset yleensäkää ei viihy korvessa.
Ei huutajan apua muuttoon kuulkaa tarvi kukaan.
Taustalla henkilö
5 pisteet vihje pullukka
3 pisteen vihje persu
1 pisteen vihje homo
Kyllähän se näin on, että ens lähti lakinainen Ykaan johtajakaks ja nyt palas tuo saarelainen.
Fiksut ei maasidonnaiset naiset jättävät paikkakunnan .
Monessa kodissa keskustellaan poismuutosta koska naisia dissataan ja halveerataan avoimesti kaupungin päättävistä elimistä käsin..
Kepun takia lähtevät on tarkka tieto
Mikä on toisaalta hyvä asia. Täällä jumalan ja rahan hylkäämällä paikkakunnalla ehkä ymmärretään olla äänestämättä keskustaa tulevaisuudessa.
Joko ne kaikki viisi pomoa on lähteneet, ketä ne olivatkaan, kun en kaikkia hoksaa?