Hyvä, että tuokin tuli esille, nyt vain toimittajat tutkimaan, siinä onkin työsarkaa. Odotan Anna-Maija Henriksonilta ulostuloa moisesta ja tietenkin anteeksipyyntöä jonka pitää olla sitten todella vilpitön.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/9e4b8331-4061-4e6b-bdf7-f27e737b8c5b
Hyvä Teukka, että taidat historian.
En ole tiennytkään RKP, n rasistisuudesta?
15
194
Vastaukset
- Anonyymi
Itsetutkiskelua paikka on RKP llä.. Haluaako olla äärioikeisto natsipuolueen kanssa hallituksessa ..
- Anonyymi
onko jossain rkp n oikealta ohittajia
- Anonyymi
...siinäpä se onkin RKP:llä pulma ...
- Anonyymi
😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍
💋 Nymfomaani -> https://l24.im/ecC7ux#kissagirl21
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
eihän affenanmaalle ole suomenkielisillä mitään pääsyä
- Anonyymi
rasismia aiheuttavat seurueet käyvät röyhkemmiksi suojelun turvin
- Anonyymi
Pitäisi penkoa kunnolla moinen tunkio ruotsinsuomalaisten käytöksestä kun nyt kerran se vanhojen kaivelu on erittäin tärkeää.
- Anonyymi
15 vuotta on vasta alkusoittoa!
ärkoopee eli R=rasistinen K=kielensä P=puolustaja
- Anonyymi
Puolueen lyhenne kertoo kaiken.
- Anonyymi
RKP LÄÄNITTI talopoikiemme ikiaikaiset maat aatelisilleen kartanoiksi
ja alisti maajussit torppareiksi pakkotyöhön maaorjiksi vuosisadoiksi
sellainen rkp n rasismi maassamme on ollut - Anonyymi
"RKP, n"
Aloittaja voisi opettella kirjoittamaan suomea, ettei koko kansaa hänen takiaan taas kerran pidettäisi alikehittyneinä maakuopissa asuvina itärotuisina.
RKP sentään lakkasi olemasta rasistinen, PS taas ei ole tainnut koskaan muuta ollakaan eikä hallituksen rasisminvastainen ohjelma vakuuta.- Anonyymi
No kaikki tietää mitä tarkoitin, onko opettella sitten suomea?
- Anonyymi
RKP:n porukka ei tahdo mahtua tosiasioita esittävien persujen kanssa samaan hallitukseen mutta Eduskunnasa ovat hyvää pataa äärirasistisen Ahvenanmaan edustajan kanssa. Ilmeisesti yhteineen rotuoppi-idelogia yhdistää.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä392955- 632334
- 1742294
Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?331988- 171352
Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411346Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?221343- 101224
- 221201
- 111194