K I S S A N T A P P A J A S T A K O demareiden puoluesihteeri
MIKKEL NÄKKÄLÄJÄRVI SDP
30.8.2023 lapin kansa lehdessä oli oikein railakkaasti kehuttu tätä tyyppiä ja odotukset ovat korkealla, että tästä kissantappajasta, eläinrääkkääjästä, rattijuoposta, vanhusten kotirauhan rikkojasta ja vahingontekijästä leivottaisiin demareiden puoluekokouksessa demareiden puoluesihteeri. Että tässähän kouluesimerkki ja kun lukee henkilön mainostetut ansiot elämän varrelta niin sieltähän puuttu mm. ne rikokset joihin tämä tyyppi on syyllistynyt ja joista rötöksistä on lainvoimaiset päätökset. Että tätäkö porukkaa nämä demarit on?
K I S S A N T A P P A J A S T A K O demareiden puoluesihteeri
70
835
Vastaukset
- Anonyymi
hyi helevettii antti lidmanin arvot
- Anonyymi
Ei toi ainakaan hyvää mainosta ole demareille.
- Anonyymi
Normidemari.
- Anonyymi
Tuo aloittaja on viehtynyt aiheesta nkin, että on postannut sitä joka puolrlle. Pyrkii vaikuttamaan demarien puoluekokoukseen ja henkilövalintoihin.
Mietin, miksi nainen oli hylännyt kissat asumattomaan taloon mikäli asian niin ymmärsin.
Jossain päin oli sellainen tapaus, että suuri lauma kissoja oli vapaana hoidotta ja lisääntyivät koko ajan. Viranomaiset taisivat lopettaa ne. - Anonyymi
Janna Tyni muistuttaa, että vapaana liikkuvat kissat tulee leikata. Kaikki kissapopulaatiot ovat aina lähtöisin ihmisten lemmikkikissoista.
Maaseudulla monella on leikkaamattomia hiirikissoja.
– Leikkaamattomissa pihakissoissa on se ongelma, että niistä lähtee aina kissa tai pari jonnekin muualle. Naaraskissa tekee pennut johonkin piharakennukseen ja vuoden kuluttua kissoja on jo parikymmentä, sanoo Tyni. - Anonyymi
täytyy toivoa ettei toi kissanrääkkääjä tule vastaan .voin silitellä sitä vastakarvaan.
- Anonyymi
Yli sadan kissan lauma tulee kalliiksi yhdistykselle, joka pelasti kissat luonnosta – lasku voi nousta moniin tuhansiin euroihin
Ylöjärven kissapopulaatiosta saatiin elokuussa kiinni yli 80 yksilöä, mutta luontoon jäi vielä useita kymmeniä kissoja.- Anonyymi
22.10.2021
Vapaana kulkevia kissoja on loukutettu Kankaanpäässä jo lähes saman verran kuin koko viime vuonna, eikä loppua näy. Kissakriisi hallintaan -kansalaisaloitteen käsittely alkoi eduskunnassa torstaina.
- Meillä on nyt aika kaukana Kankaanpäästä historiamme suurin purku. Tontilla on yli 140 kissaa, tuomme sieltä sellaisia nippuja. Kerralla saattaa tulla sieltä 20–30 kissaa, plus tästä lähialueilta yksittäisiä kulkijoita, emoja pentujensa kanssa, kertoo Pellonpää. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
22.10.2021
Vapaana kulkevia kissoja on loukutettu Kankaanpäässä jo lähes saman verran kuin koko viime vuonna, eikä loppua näy. Kissakriisi hallintaan -kansalaisaloitteen käsittely alkoi eduskunnassa torstaina.
- Meillä on nyt aika kaukana Kankaanpäästä historiamme suurin purku. Tontilla on yli 140 kissaa, tuomme sieltä sellaisia nippuja. Kerralla saattaa tulla sieltä 20–30 kissaa, plus tästä lähialueilta yksittäisiä kulkijoita, emoja pentujensa kanssa, kertoo Pellonpää.Olisko demareitten seuraava puoluekokous Kankaanpäässä? Saatais toi kissaongrlma järjestykseen.
- Anonyymi
Tamperelainenko tämä Näkkäläjärvi on?
- Anonyymi
Miettikää jos toi ukko oli Persu. Olispa hirvee haloo ja eduskunta kokoontuis. Hohhoijaa!
- Anonyymi
Äärioikeistolaiset harjoittelevat ampumista tappamalla omia kissojaan. Varmaan äänestibät persuja.
- Anonyymi
zbgnmz
- Anonyymi
gab b
- Anonyymi
gxj
- Anonyymi
Poliisi tutkii jo ip osoitetta ...
- Anonyymi
hahahhahah
- Anonyymi
hehehhehhe
- Anonyymi
etgyrhtj
- Anonyymi
fmd
- Anonyymi
syjn
- Anonyymi
fsdvaf
- Anonyymi
fsdfn
- Anonyymi
sdfevb
- Anonyymi
dsfevb
- Anonyymi
ba ndsfm
- Anonyymi
bansm
- Anonyymi
ATFQE
- Anonyymi
NHM FH,
- Anonyymi
Pökköpersut tappaneet salsmetsästäjinä ilveksiä ja niiden pentuja, susia, ahmoja, joutsenia, rauhoitettuja eläimiä vuosikausia luonnosuojelualueillakin. Nyt on pyssyt otettu niiltä ruojakkeilta pois ja tuomiot rapsahtavat. Eivät mitään lapsia tekijät ole olleet vaan ilkeitä, pahantahtoisia, harkitsevia aikuisia.
- Anonyymi
fdsbdan
- Anonyymi
Kissantappajalla massa murhaajan puheet ja uhot , kovaa puhetta BREIVIKIN KAVERI
Lapin kansa
Kun Mikkel Näkkäläjärvi valittiin sdp:n puoluesihteeriksi, yksi onnitteluviesti lämmitti erityisesti mieltä – "Haluan ajaa politiikkaa, jossa kenestä tahansa voi tulla mitä tahansa" - Anonyymi
Demarien rima on aika matalalla. Häirikkö-alkoholistista eläinrääkkääjästä puoluesihteeriksi. Mahdollista vain demareissa.
- Anonyymi
ddd
- Anonyymi
Eihän tuo mitään. Monesti epäilty ja tuomittu persujen edustaja istuu eduskunnan puhemiehen paikalla ja pyrkii presidentiksi.
Persut vievät rötöstelyssä aina voiton kirkkaasti ja ylemmällä tasolla. - Anonyymi
wwww
- Anonyymi
aaaa
- Anonyymi
dddd
- Anonyymi
xxxx
- Anonyymi
dddd
- Anonyymi
ddd
- Anonyymi
gggg
- Anonyymi
aaa
- Anonyymi
aaa
- Anonyymi
aaa
- Anonyymi
sss
- Anonyymi
dddd
- Anonyymi
dddd
- Anonyymi
Onhan siellä emonkoinija pjnä!
- Anonyymi
ddd
- Anonyymi
ddd
- Anonyymi
sadcv
- Anonyymi
ddd
- Anonyymi
wwwww
- Anonyymi
dddd
- Anonyymi
ddd
- Anonyymi
ddd
- Anonyymi
aaaa
- Anonyymi
1111
- Anonyymi
1111
- Anonyymi
111
- Anonyymi
www
- Anonyymi
Lapinlahdella demari-valtuutettu oli mukana suuressa salametsästysringissä.
- Anonyymi
Hienoa, kertoo demarien arvopohjasta kaiken, lisäksi hänellä on rattijuopumus tuomio! Kuinka te demarit kehtaatte ja kyllähän te kehtaatte!
- Anonyymi
eee
- Anonyymi
333
- Anonyymi
ddd
- Anonyymi
DDD
- Anonyymi
eee
- Anonyymi
ddd
Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 12710488
- 525070
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html422261Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1052078- 281986
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131621Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,411432Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta291114Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v331051Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk54987