Kyllä nyt selitellään ja vannotaan syyttömyyttä. Henriksson on kiukutellut, kuin pieni lapsi vuosia sitten tehdyistä möläyttelyistä, pitänyt hallitusta pilkkanaan ja pyrkinyt tuomaan omaa erinomaisuuttaan häikäilemättömästi esille ( lue; antanut mielikuvan, että minä olen pomo ja te tottelette mitä minä sanon, ettäs tiedätte). Omassa puoluepesässä kuitenkin toimitaan häikäilemättömästi ja toimitetaan Venäjälle pakotteiden alaista tavaraa.
Miten Henriksson on selittänyt tämän? Pitäiskö ministerin erota?
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/ministeri-adlercreutzin-puolison-osin-omistama-yritys-jatkanut-venajan-vientia-toimitusjohtaja-olemme-tassa-asiassa-taysin-syyton/8767208#gs.4ms1p7
Toi "olemme syyttömiä" ja olisimme saaneet taloudellisia sanktioita, jos emme toimittaisi tavaraa...." on kyllä niin läpinäkyvä hätävalhe, että ihan naurattaa. On ne muutkin yritykset, jotka ovat lopettaneet Venäjän kaupan ottaneet takkiinsa suuria summia, joten miksi mukamas toi niitten pulju on eriasemassa? Tosta huomaa, että raha ratkaisee ja millään muulla ei ole mitään väliä.
Nyt, kun toi tuli julkisuuteen, niin lisäävätköhän he kuinkakin paljon Venäjän vientiä, että ehtisivät tehdä rahaa mahdollisimman paljon, ennen kuin homma loksahtaa kiinni? Vetoovat, että nää kaupat oli jo aikoja sitten sovittu? Rahaa....rahaaa.....!
Mitens nyt näin RKP?
4
491
Vastaukset 4
- Anonyymi
RKP:tä vastaan nostettiin siis täsmälleen samanlainen aika tyhjä kohu kuin Kallasta vastaan Virossa.
Idästä tuulee, näin syksyllä.- Anonyymi
Kyllä tuo toimita kertoo paljon RKP:n arvoista. Pidetään kyseenalainen toiminta piilossa, laitetaan kädet kyynärpäitä myöten ristiin ja toivotaan, että asia ei leviä julkisuuteen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä tuo toimita kertoo paljon RKP:n arvoista. Pidetään kyseenalainen toiminta piilossa, laitetaan kädet kyynärpäitä myöten ristiin ja toivotaan, että asia ei leviä julkisuuteen.
RKP koitti tuolla rasimi kohulla peitellä ja viivyttää omiensa tekoja tulemasta julki.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
RKP koitti tuolla rasimi kohulla peitellä ja viivyttää omiensa tekoja tulemasta julki.
Harashåå bånimai
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html6171633Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän44887Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl487753Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll14743- 45672
- 41614
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30566- 32543
Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37510Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE161498