Mitens nyt näin RKP?

Anonyymi-ap

Kyllä nyt selitellään ja vannotaan syyttömyyttä. Henriksson on kiukutellut, kuin pieni lapsi vuosia sitten tehdyistä möläyttelyistä, pitänyt hallitusta pilkkanaan ja pyrkinyt tuomaan omaa erinomaisuuttaan häikäilemättömästi esille ( lue; antanut mielikuvan, että minä olen pomo ja te tottelette mitä minä sanon, ettäs tiedätte). Omassa puoluepesässä kuitenkin toimitaan häikäilemättömästi ja toimitetaan Venäjälle pakotteiden alaista tavaraa.

Miten Henriksson on selittänyt tämän? Pitäiskö ministerin erota?

https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/ministeri-adlercreutzin-puolison-osin-omistama-yritys-jatkanut-venajan-vientia-toimitusjohtaja-olemme-tassa-asiassa-taysin-syyton/8767208#gs.4ms1p7

Toi "olemme syyttömiä" ja olisimme saaneet taloudellisia sanktioita, jos emme toimittaisi tavaraa...." on kyllä niin läpinäkyvä hätävalhe, että ihan naurattaa. On ne muutkin yritykset, jotka ovat lopettaneet Venäjän kaupan ottaneet takkiinsa suuria summia, joten miksi mukamas toi niitten pulju on eriasemassa? Tosta huomaa, että raha ratkaisee ja millään muulla ei ole mitään väliä.

Nyt, kun toi tuli julkisuuteen, niin lisäävätköhän he kuinkakin paljon Venäjän vientiä, että ehtisivät tehdä rahaa mahdollisimman paljon, ennen kuin homma loksahtaa kiinni? Vetoovat, että nää kaupat oli jo aikoja sitten sovittu? Rahaa....rahaaa.....!

4

394

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      RKP:tä vastaan nostettiin siis täsmälleen samanlainen aika tyhjä kohu kuin Kallasta vastaan Virossa.

      Idästä tuulee, näin syksyllä.

      • Anonyymi

        Kyllä tuo toimita kertoo paljon RKP:n arvoista. Pidetään kyseenalainen toiminta piilossa, laitetaan kädet kyynärpäitä myöten ristiin ja toivotaan, että asia ei leviä julkisuuteen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kyllä tuo toimita kertoo paljon RKP:n arvoista. Pidetään kyseenalainen toiminta piilossa, laitetaan kädet kyynärpäitä myöten ristiin ja toivotaan, että asia ei leviä julkisuuteen.

        RKP koitti tuolla rasimi kohulla peitellä ja viivyttää omiensa tekoja tulemasta julki.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        RKP koitti tuolla rasimi kohulla peitellä ja viivyttää omiensa tekoja tulemasta julki.

        Harashåå bånimai


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      173
      22269
    2. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      74
      9486
    3. Sannalla tänään vuorossa The Daily Show

      Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.
      Maailman menoa
      29
      7470
    4. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      80
      6315
    5. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      182
      5950
    6. Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot
      Maailman menoa
      34
      4966
    7. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      108
      4620
    8. Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään

      eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm
      Maailman menoa
      101
      4376
    9. Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"

      Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo
      Maailman menoa
      87
      2060
    10. Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa

      Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k
      Maailman menoa
      79
      1345
    Aihe