SDP:n uudesta puoluesihteeristä, joka runtattiin asemaansa äänestyskäyttäyttmistä ohjaten?
Mitä sanoo kissanomistaja Lapista
Anonyymi-ap
35357
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 35
Vanhimmat
Pukeutuukohan antin akka kissa pukuun ,
mikkel lyö sitä heti lapiolla päähän.
Kuvitelkaa jos joku perussuomalainen olisi tehnyt tuon tempun, niin siinä ei anteeksipyynnöt riittäisi. Eikä niitä anteeksipyyntöjä uskottaisi. Asiaa ruodittaisiin demaripiireissä kuukausia eteenpäin.
Kyllä sitä vielä ruoditaankin. Arkadianmäki = Murhamäki.
Se taitaa tuo eduskuntatalo oheisineen, koplineen olla oikea rikoksen mätämuna. Siellä on jokaisella vain oma vakanssi tärkein ja jyrätään vain omia rikoskumppaneita ohi muiden. Eihän Näkkäläjärvi ole edes kansanedustaja. Rosvokopla hakee aina kaveriksi samanlaisia. Kun katsoo vaikka taannehtivasti, niin löytyy sieltä sosdemista roistoja. Ei pitäisi olla heillä yhtään oikeutta osoitella muita puolueita sormella, eikä räksyttää. Näki viime hallituksesta Rinne moninkertainen sutki, ei tuo Marini yhtään rehellisempi.
Entäs tarkastusviraston pääjohtaja surkein sutki ja vielä demari.
Kuin suoraan venäjän vaalit etukäteen tiedoss kuka voittaa se joka yrittää savustattan ulos 2 savustettii muut hiljeneettii 57 jätti äänestämättä 7 pakenipaikalta..
56 JÄTTI ÄÄNESTÄMÄTTÄ JA EILEN JO. ANTTI OLI UHKAILLUT JA TIESI ETUKÄTEEN TULOKSEN KUIN PUUTTIN KOMMARAI NYT LIITTÄMIS AIKEET VENÄJÄÄN JA HALLITUKSEN KAATAMINEN MITÄ HELVETIN AINEITA SIELLÄ SDP VEDETÄÄ ..
TÄMÄ ON SDP LOPPU JO SANNA SEN ALOITTI BOOMERIT ULOS KÄÄKÄT NYT SE ON SELVÄÄ BOOMERIT ULOS, VARSINKIN JOS TEILLÄ LEMMIKINÄ KISSA ,, MIKKEL TULEE JA HAKKAA NE LAPIOLLA JA POLTTAANUOTIOLLA JÄTTÄÄ SIIHEN PUOLIKUOLLEENA JA HAJOITTAA VIELÄ TEIDÄN ELÄKELÄISTEN MÖKIT JA AJAA AUTOLLA PÄISSÄÄ METTÄÄN RATTI JUOPPO HULLU , MITÄHÄN AINEITA TÄMÄ LAPIN SHAMAANI VETELEE.
HUHU KERTOO ETTÄ ANTTIKI LIITTYS JOTENKIN SIIHEN KISSOJEN TAPPAMISEEN OLIKO MUKANA VAI SIINÄ AUTOSSA..TAPPAMASSA VARMAA LAPIN POLTTAJA NAZI
Papparainen, ota secapslock pois päältä. Ei täällä tarvitse HUUTAA!
CAHA CAHA CAA KANNATUS LOPPU CHA CHA CHAA PRIDE
JA NY SE JO ALKOI SANNAN MATKIMINEN KUINKA NOLOA SDP
Antti Lindtman lauloi Cha Cha Chan – Katso SDP:n uuden puheenjohtajan villi karaokeveto!
Lindtmanin karaokeveto tallentui videolle.
SANNAN PYLLYN PYÖRITYSTÄ SENTÄÄN KEHTAS KATTOO, MUT TÄMÄ ANTTI LIDMAN ON SDP POHJANOTEERAUS , KUINKA PRIDE HAISEE YMS TÄMÄKÖ ON SDP POLITIIKKAA
KOHTA FLOW JA ANTTI SEILLÄ VERKKOSUKISSSAAN JA KORKKAREISSA HOMO IKONIKSI RUPEE.
HUULIKILLTOO JA VINKEITÄ ILMEIT JA LEHDESSÄ POSEERAA KUIN HOMO IKONI .
MITÄ AINEITA VETELETTE SDP. CHA CHA CHAAAA
Kissanomistaja Lapista ei varmaan enää muista koko asiaa , lieneekö elossskaan. Tapahtui vuonna 2006.
Hyvä mies on duunareita puolustamassa ja kaikkien köyhien asioiden puolesta puhuja 👍
Eläinten kiduttajaksi tullaan jo lapsena, ja sellaisena pysytään.
Lapset välittävät eläimistä. Tuollainen teko on mahdollista vain kieroutuneella luonteella.
Oli raukka teko mennä vanhan mummon mökkiin tappamaan, kiduttamaan, sekä polttamaan elävältä kissan pentuja. Joutuiko mummo pakoon noita hulluja, kun sanoi olleensa metsässä yötä. Me Lapin asukkaat emme ikinä äänestä puolivillaista eduskuntaan, mutta sosdemin puheenjohtaja Antille näyttää natsit kelpaavan.
Kissantaposta pitäisi saada mitali.
Tappo on eriasia kuin kissan kidutus ja elävältä poltettaminen. Kissa olivat omalla pihalla, mutta hullut, mielipuolet tulivat mummon pihalle riehumaan ja rikkomaan paikkoja.
Toivottavasti demarit tulevat järkiinsä myös luonnonsuojelu ja tuotantoeläin asioissa.
Voihan se mennä demarien tapaan kiduttaminen puolelle mutta katsotaan nyt.
Kissat muistaa. 10 elämää ja 9 nyt riistämisen jälkeen.
Ketään muuta ei löytynyt demareista? Media tosiaan on hiljaa tästä. Demareita suojellaan toki Ylellä mutta Maikkarikin?
Auta ja varjele, jos tuo henkilö olisi ollut perussuomalainen. Asiasta olisi tehty heti pääuutinen televisoon. Sekä A-studioon olisi kutsuttu iso joukko asiantuntijoita tuomitsemaan tämä henkilö ja teko. Anteeksi pyyntöä ei olisi tietenkään hyväksytty.
Näin on, että sosdemien johto ala-arvoista porukkaa, joten media on hiljaa. Eikä RKP ole kutsunut koolle kokoustamaan, eikä valita, että anteeksi pyyntö ei ole oikea, joten täytyy miettiä mitä Eva sanoo.
Antin äitivaimo ei tykkää asiasta.
Tuo tyyppi suihkutti maalia nukkuvien kissanpentujen silmiin, ajoi niitä takaa ja heitti elävänä nuotioon! Myös emokissaa kidutettiin ja poltettiin. Eikä nämä ole ainoat kissojen rääkkäys jutut, niitä oli kuulemma tapahtunut aikaisemminkin, ja tämä tyyppi kavereineen liittyy niihin!
Eikö Antti L. Ole mummon kanssa naimisissa?
Kylmät väteet menee, kun kuulen tällaista. Miten tuota voi antaa anteeksi, kyllä tuo piirre säilyy ihmisen luonteessa ateeksipyytelemisestä huolimatta, järkyttävää. Eikö meillä ole enää sellaisia ihmisiä meidän johtajiksimme, ettei ne olisi tehneet jotain tuollaista raakuutta? Iljettävä ihminen, ja tuo on anteeksiantamatonta, hyvä kaveri verkko pelaa sosdemien keskellä puheenjohtaja vetää mieleistään suuntaa , näillä ihmisillä ei ole sääliä eedes eläintä kohtaan saatisitten muka duunareita, hävetkää , mohin sdp on vajonnut , ja edessäpäin nähdään tämäkin puheenjohtaja kausi lemmikkien kanssa.
Näkkäläjärvi ei ollut vielä silloin nuorena monenkaan tuntema, mutta karman laki seuraa ihmistä, ja nyt se löytyi hänen edestään vähän pakolla, mitä teki kissoille. Seuraa läpi elämän, ja pani pyytämään anteeksi kidutuksiaan. Meidän kansanedustajien tekemiset pitäisi tietää jo ennenkuin saamme heistä asioidemme ajajia arkadianmäelle, kuinkahan moni tiesi ennen vaalia tämän stoorin.
Tuo on totta, ei luonne muutu. Yleensä nuo eläinrääkäysjutut opitaan jo kotoa lapsena. Nykyisin kyllä täysipäisillä pitäisi jo olla tieto, että eläin pelkää, kärsii ja tuntee ihan samalla tavalla kuin me, "eläimet". Ihmiset ne tekevät jatkuvasti pahaa, ja vielä tietäen, koko maapallollemme, ei viattomat eläimet!! Tuo mies ei ansaitse tuota korkea palkkaista paikkaansa, jonka nyt sumplimalla sai! Toivottavasti näkee paljon painajaisia kärsivistä pienistä kissoista!
Näkkälän paska ei ole kansanedustaja ja toivottavasti lappilaiset ei koskaan äänestä tuollaista Putinia edustajaksi.
Demarit puhuvat aina mieluusti arvoista. Nyt se on nähty mitä se tarkoittaa käytännössä.
Uuusi äänestys ja rehellinen kilpailu, katsotaan sitten miten käy , ei kyllä nyt Lindmannin valinta ja oman suosiminen näyttänyt hyvältä, oletin häneltä muuta. Kissamies pois, ja siitä voisi antaaa eduskunnan äänestää heti alkuun.
Hyvä!! Lisää vain julkisia mielipiteitä eläinten oikeuksien puolesta toivotaan!! 💕
Nyt demareilla ei ole enää varaa arvostella esim. perussuomalaisten kansanedustajien ja ministereiden menneisyydestä yhtään mitään.
Psykopaattien varhaiseen lapsuuteen liittyy usein vahvasti eläinen rääkkäys ja kiduttaminen.
Tarkoitushakuiset anteeksipyynnöt ei tätä tekoa hyvitä.
Näkkäläjärvi ei ansaitse mitään armoa tai ymmärrystä, tekoa ei saa tekemättömäksi vaikka hän sitä maailman tappiin selittäisi.
Mitkä ovat ne painavat syyt, että mies piti valita virkaansa ennen muita ehdokkaita?
CAHA CAHA CAA KANNATUS LOPPU CHA CHA CHAA PRIDE
JA NY SE JO ALKOI SANNAN MATKIMINEN KUINKA NOLOA SDP
Antti Lindtman lauloi Cha Cha Chan – Katso SDP:n uuden puheenjohtajan villi karaokeveto!
Lindtmanin karaokeveto tallentui videolle.
SANNAN PYLLYN PYÖRITYSTÄ SENTÄÄN KEHTAS KATTOO, MUT TÄMÄ ANTTI LIDMAN ON SDP POHJANOTEERAUS , KUINKA PRIDE HAISEE YMS TÄMÄKÖ ON SDP POLITIIKKAA
KOHTA FLOW JA ANTTI SEILLÄ VERKKOSUKISSSAAN JA KORKKAREISSA HOMO IKONIKSI RUPEE.
HUULIKILLTOO JA VINKEITÄ ILMEIT JA LEHDESSÄ POSEERAA KUIN HOMO IKONI .
MITÄ AINEITA VETELETTE SDP. CHA CHA CHAAAA
Ei hyväksyttäisi persuilta tuommosen julmurin suosimista.