Aikooko RKP pysyä hallituksessa ?

Hallituksen sisäistä rasismia vastaan oli 11000 ihmisen mielenosoitus.
Olisiko korkea aika tehdä johtopäätökset ?
3206
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Suuri puhallus

Oikeistohallitus tekee taas tulonsiirrot omille rikkailleen
myymällä meidän veronmaksajien omaisuutta meidän tappioksi,
me maksamme tappiot - taas, koska suurin osa rahoista menisi
tappiolliseen tunninjunaan, jolla hankkeessa olevat Urpon frendit,
yritykset kyllä rikastuisivat, mutta valtio/veronmaksajat köyhtyisivät.

Röyhkeää.

Äänestä

Ei kannata veriraha puolueen olla hallituksessa.. siinä saa vaikka miljoona kävelijää jakaa mielipiteitään, eikä kädet tule puhtaaksi verestä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Hallituksen sisäistä rasismia vastaan oli 11000 ihmisen mielenosoitus.
Olisiko korkea aika tehdä johtopäätökset ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu