Esim. Professional 64-bit voi olla melko tavoillakin erilainen kuin koti-versio eli Windows 10 Home.
Windows 10 eri versioissa voi olla aika radikaalejakin laatueroja.
35
356
Vastaukset
- Anonyymi
Surkeita ne on kaikki!
- Anonyymi
Windows on ihan sysipaska kurttaus.
- Anonyymi
WordPad Kuolee.
Windowsin tekstinkäsittelyohjelma katoaa .. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
WordPad Kuolee.
Windowsin tekstinkäsittelyohjelma katoaa ..Windows on laadullisesti surkea!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Windows on ihan sysipaska kurttaus.
Yhdyn edelliseen!
- Anonyymi
Tunke sinä telemetriasi sinne, sano suoraan vakoilu!
Windows on nyt †
Windows on nyt †
Windows on nyt †
Windows on nyt † - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Windows on ihan sysipaska kurttaus.
Windows on hidas
W10 ja W11 hehkutettu käynistys nopeutta, todellinen käynistyminen on kamalan hidas, Kun luulet että se on käynnissä ei, se edelleen käynistää itseään. ja Wifi verkon avaaminen kestää vielä pitkään. ♲ - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Windows on hidas
W10 ja W11 hehkutettu käynistys nopeutta, todellinen käynistyminen on kamalan hidas, Kun luulet että se on käynnissä ei, se edelleen käynistää itseään. ja Wifi verkon avaaminen kestää vielä pitkään. ♲Saimaanhoonaja haukuu ihmisiä!!!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Windows on ihan sysipaska kurttaus.
Virta pois windoosasta kiiruulla.!!!
- Anonyymi
Win 10 ioin vika on se että se päivittelee ajureita jotka sitten ei toimi.
Ja se täydellinen vakoilua!
Windows on tietoturvakatasrofi!
- Anonyymi
Professional 64-bit on radikaalimpi tehosyöppö kuin Windows 10 Home.
- Anonyymi
W11 on surkeita laatua koko windowsin historian!
- Anonyymi
W11 on huonointa laatua!
- Anonyymi
MS tuotteissa laatu on surkea!
- Anonyymi
Windows on ihan sysipaska kurttaus.
Kaatuilee ja päivitykset sen jumittaa, mikään siinä ei toimi kuin vakoilu. - Anonyymi
Se on nopein, mutta silti hidas.
- Anonyymi
Windows insider versiot on järkyttävää soopaa. näistä on tiedossa viittä eri insider versiota. Se minkä saat koneellesi on Microsoftin hallussa. Useimmat näistä saa sen yleisversion. Joka ei juurikaan ulkoisesti eroa normaalista Home versiosta.
Version määrittää moni tekijä. koneesi jolla sitä käytät, profiilisi mitä sillä teet. kuinka kokenut olet testaajana ja oletko antanut luvan mainoksiin ja future-ohjelmaan.
Näissä kahdessa korkeamman tason insider Windowsissa saat sellaisia ohjelmia ja toimintoversioita joita tavallinen ihminen ei koskaan edes näe.
Se onko se hyvä, voi olla montaa mieltä. Windows insider versiot on bugisempia kuin normaalit.- Anonyymi
Windows developed ei ole, vaan ne kulkee koodinimillä, Siinä missä joskus otetiin nekkuun, ei enään ole ihan sitä, Seuraavan version kehitysversio ottaa suvereenisti vastaan vaihka Windows 10 ajureita, Joita windows 11 ei edes huoli.
Näin kehitysversiosta saatu paljon käytettävämpi. Jotaa että saatu kokemus on laajempi ja vastaa loppukäyttäjän toimia enemmän. Microsoft seuraa mitä asetuksia käytät, mitä ohjelmia, mitä ajureita. missä lepuutat hiirtä ja kuinka nopeasti klikkailet ja kirjoita. Mitä oheislaitteita käytät. - Anonyymi
Windows hallitsee haittaohjelmatilastoja edelleen. Viime vuonna yli 100 miljoonaa Windows-konetta saastui jollakin haittaohjelmalla. Uusia Windows-haittaohjelmia markkinoilta löytyi yli 131 miljoonaa.
Huh huh!
- Anonyymi
Joo ja aivan kamalia mokia. W10 oli se god - mode, joka antoi vaihtaa Windowsin statusta miksi halusi, vaihka siihen salattuun Military Windowsiin.
Sama Windows ei käy kaikkeen! W11 vaatimukset raudalle.. Joo
Muutenkaan sama Windows ei tule kaikillekoneille vaan laiteen teho määrittää paljon.
Vaihka äkkiä kuvittelisi että samalta tikulta asentaa saman windowsin, ei se ole niin.
Prossujen gen numeroilla suuri vaikutus, siihen millainen windows koneeseesi asentuu.
Vaihka Windowsin idea on ajurit, ei sama Kernel ole mikään itseselvyys.- Anonyymi
Windoussin vakoilu saa karvat pystyyn ammattilaisilta!
- Anonyymi
Windows11 Ihan selvästi jonkun kakaralauman tekemä kurttaus.
TäysPaska®
- Anonyymi
Ajurit pitkälti määrittää Windowsin laadun ja ajurit tulee laiteesi raudan mukaan.
- Anonyymi
Windows kokemus on umpisurkea tehokkaallakin koneella.
- Anonyymi
Windows - mielisairas
sellainen paappa saimaalla.
totuus kuitenkin on:
Windows halkoo pioksia!
Windowskoneeni turahtelee.
Windowsin heikko koodi on tietoturvaongelma!
Siellä missä windows, on aina myös ongelma! Myös saimaalla.
- Anonyymi
W10 ja W11 on päivitykset ollut kokoajan kamalaa tuskaa, Muuttuvia asetuksia, katoilevia ohjelmia ja laitteita, kaatuilua, mainoksia, pakko-ohjelmia ja jopa täydellisia koneen tuhoutumisia.
W11 myötä tullut taas activoinnin katoaminen yleiseksi ongelmaksi.
Vakavat haavoittuvuudet saa olla kuukausi tolkulla koneissa, Sittenkin usein vain purkkaa, eli suljettuja portteja. Defender on tosi huono testien mukaan havaitsemaan tuntemattomia haitakkeita. Nämä yhdessä altistaa Windowsin jatkuvalle uhalle, jota käytetään surutta hyväkseen.
Surkeeta on Windowsin laatu.- Anonyymi
Ei hyvää päivää!
Windowsmailma tulee kalliiksi!
Windows-päivitykset sisältävät parannettuja ja lisättyjä toimintoja. Tästä syystä uudemmat Windows-versiot saattavat vaatia enemmän resursseja kuin aiemmat versiot. Riittämättömät resurssit, kun päivität tai päivität Windows 11/10 -järjestelmääsi, voivat aiheuttaa virhekoodin 0x800705AA ilmestymisen.
0x800705AA -2147023446, ERROR_NO_SYSTEM_RESOURCE, järjestelmäresurssit eivät riitä pyydetyn palvelun suorittamiseen.
Tämän ilmestyessä olet todella kusessa!
''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''' - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei hyvää päivää!
Windowsmailma tulee kalliiksi!
Windows-päivitykset sisältävät parannettuja ja lisättyjä toimintoja. Tästä syystä uudemmat Windows-versiot saattavat vaatia enemmän resursseja kuin aiemmat versiot. Riittämättömät resurssit, kun päivität tai päivität Windows 11/10 -järjestelmääsi, voivat aiheuttaa virhekoodin 0x800705AA ilmestymisen.
0x800705AA -2147023446, ERROR_NO_SYSTEM_RESOURCE, järjestelmäresurssit eivät riitä pyydetyn palvelun suorittamiseen.
Tämän ilmestyessä olet todella kusessa!
'''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''Kaverilla oli toi!
- Anonyymi
Microsoft antaa omille ohjelmilleen etuoikeuksia, poiketa hiekkalaatikosta, Näin Microsftin ohjelmat ovat suoraan turvattomampia kuin muut!
- Anonyymi
Tötkeetä ja vaarallista!
- Anonyymi
Onko laadukasta Windowsia? Ehkä EI.
- Anonyymi
Ei olekkaan! Kaikki surkeita.
- Anonyymi
Winkura ei ole laatua!
- Anonyymi
Microsoftille ruma kolhu maineeseen – kiinalaiset hakkerit saivat jättipotin
7.9.202309:12|päivitetty7.9.202309:33HAKKERITVAKOILUTIETOTURVA
Hakkerit pääsivät käsiksi Yhdysvaltain hallituksen virkamiesten sähköposteihin.
Taas kerran!
- Anonyymi
tavallisille käyttäjille sopii joko home tai pro versiot. kummassakin on samat pelaamiseen liittyvät ominaisuudet. pro versiossa on ominaisuuksia joista voi olla hyötyä yrityskäytössä.
Ketjusta on poistettu 15 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Onko Pajari gerontofiili?
Poliitikko Harry ”Hjallis” Harkimo, 70, kertoi itsenäisyyspäivänä seurustelevansa Jasmine Pajarin, 35, kanssa. Fuengiro757235Uskomatonta, Sanna Marinille ei haluttu antaa näkyvyyttä Linnan juhlissa
Kymmenen Uutiset juuri ennen Marinin saapumista ja Areenakin kyykkäsi. Kyllä SDP:läinen politiikan supertähti on paha on3723989Sofia & Stefan
Kas kummaa, yhtäaikaa Dubaissa? Pääsikö Sofia pitkästä aikaa Dubain kotiin? 😂 Instaan muistettu laittaa kuva "vesi ton1542103- 1371863
Kiitos että olet
Tiedän, että sinä olet ja ajattelet minua välillä. Se tuo minulle voimaa, et tiedäkään miten paljon. Vaikka meistä ei tu751796Hjalliksen uusi pano on 35 v nainen.
Hjallis itse on 70 vuotias vanha papparainen. Kyllä siinä on taas saanut hjallis lompakkoa pitää paksuna kun on naisen i1401521Muistan kuinka isovanhemmat kertoivat teinipoikia VIEDYN VÄKISIN kodeistaan SOTAAN
Suomen sotien aikaan erittäin nuoria teinipoikia vietiin väkisin kodeistaan ja lähetetiin sotimaan. Meinaatteko ettei t2941302Voi kun uskaltasin
Sulta suoraa kysyä onko kaikki hyvin? 🫤 Poistit kaikki kuvatkin ja muuta... Tietäsipä et pahan olon susta pois halata87976Nainen, mitä tahdot ja odotat tulevaisuudelta
Itse olen jo kaiken sanottavan sanonut ja haudannut ne unelmat. Ei ole oikeastaan juurikaan mitään enää mitä tavoittelis98880Mitähän tässä kävikään
Jotain kummaa on tapahtunut.. Miksen tunne kaipausta? Mihin katosi roihu sydämestä jonka vielä hetki sitten tunsin?111873