Terveellinen potenssituote joka kodin ruokakaapissa

Anonyymi-ap

Aivan aluksi tulee muistaa, että alkavat stondisongelmat voivat olla ensimerkkin jo alkaneesta sydän- ja verisuoniongelmasta, vernepaineongelmasta, hiipivästä diabeteksesta jne.

Aivan aluksi tulisi mennä lekuriin tekemään kokonaisvaltainen terveyskartoitus.

Ne mahdolliset pilleritkin vain virallisten reseptikanavien kautta, muutoin riskeeraa saada terveytensä turmelevia väärennöksiä. Siniset ovat yksiä kaikkein väärennetyimpiä lääkkeitä, sillä kyse on huumekaupan tapaan aivan mammuttimaisista pimeistä tuloista.

Monien stondisongelmat ovat pitkään tai vuosikymmeniäkin jatkuneiden huonojen ravitsemus- ja elintapojen seuraamusta. Koskaan ei ole liian myöhäistä laittaa elintapansa hyvään ja kokonaisvaltaisen terveelliseen kuosiin.

Tervettä elämää viettäneellä terveellä 80-90 vuotillaakin saattaa stondata todella mallikkaasti ja kestävästi, kuten urologit osaavat kertoa.

Mutta, valkosipuli taitaa olla suorastan super food lukuisine terveyshyötyineen. Menneinä aikoinahan se oli alun alkaen maustamisen sijaan lääketieteessä tunnettu ja käytetty.

"Pirjo ja Pentti testasivat: Ihmelääke potenssiin löytyy joka kodin kaapista"

- https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pirjo-ja-pentti-testasivat-ihmelaake-potenssiin-loytyy-joka-kodin-kaapista/125230

"Syö valkosipulinkynsi päivässä - 8 hyötyä"

- https://askelterveyteen.com/syo-valkosipulinkynsi-paivassa-8-hyotya/

ps.

Yhdessä artikkelissa neuvottiin ottamaan pilkottu tai puristettu valkosipulin kynsi veden kanssa tyhjään vatsaan, mutta jotkut ottavat sen ruokailun yhteydessä.

Miksi lienee tuossa ensimmäisessä artikkelissa sitä testanneet suosittelivat pilkkomaan kynnen pieniksi paloiksi, ei puristimen kautta. Puristimen kauttahan se olisi helpompaa ja nopeampaakin.

12

1967

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kai toikin skulaa. mutta kaikkein paras on se alaston nainen siinä vieressä peiton alla.

      • Anonyymi

        Sulla urpolla ei seiso muu kuin järki


      • Anonyymi

        "Kai toikin skulaa. mutta kaikkein paras on se alaston nainen siinä vieressä peiton alla."

        Stondisongelmiin voi olla samaan aikaan useampia syitä, eli yksilöllinen ja monitahoinen asia.

        Tämä palsta on täynnänsä henkilöitä joille edes se omaan makuun maukas ja haluttava nainen ei saa mekaniikkaa toimimaan toivotulla tavalla.

        Sitten peräänkuulutetaan taikapillereitä ja voiteita, mutta ei edes katsetta omiin menneisiin ja oleviin elintapoihin, puhumattakaan että menisivät lekurille kattavempaan terveyskartoitukseen.

        Myös ravitsemuksella on oma lusikkansa sopassa, roskaruoka on kaikelle tevrydelle haitallista.

        "Erektiohäiriö on yleinen oire ja yleistyy iän karttuessa. Alle 40-vuotiailla erektiohäiriöitä esiintyy alle kymmenesosalla, mutta 40−70-vuotiailla noin kolmasosalla ja yli 70-vuotiailla yli puolella miehistä."

        - https://www.terveyskirjasto.fi/dlk00391

        "Erektiohäiriö voi kieliä sepelvaltimotaudista"

        - https://terveysportti.mobi/terveyskirjasto/uutismaailma.duodecimapi.uutisarkisto?p_arkisto=1&p_palsta=10&p_artikkeli=uux08274

        Kaikkea kohtuudella, mutta jos jo omaa tai muokkaa ravitsemuksensa terveelliseksi, niin oheisten raviteiden siihen maltillisesti liittämisellä voi olla oma bonuksensa.

        "13 ruokaa, jotka toimivat kuin luonnollinen Viagra"

        - https://fi.sainte-anastasie.org/articles/nutricin/13-alimentos-que-actan-como-un-viagra-natural.html


      • Anonyymi

        niin kun a hänet siihen saa alastomana b hän osoittaisi kiinnostusta tai ottaisi ohjat välillä


    • Anonyymi

      Valkosipuli pitää muut loitolla parhaiten.

      • Anonyymi

        Artikkelin lukemalla oppii miten valkosipulin kynnen per pvä voi helposti nauttia ilman hajuhaittoja.


    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Minulle paras viagra on viisitoistavuotiaanaan Tytär puolen käytetyt tuoksuvat pikkuhousut

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      128
      3781
    2. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      7
      2995
    3. Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd

      Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai
      Maailman menoa
      31
      2819
    4. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      10
      2458
    5. Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa

      Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl
      Maailman menoa
      132
      2393
    6. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      40
      1786
    7. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      61
      1165
    8. "Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko

      "Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For
      Maailman menoa
      82
      1099
    9. Oot kyl rakas

      Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t
      Ikävä
      36
      1060
    10. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      76
      1040
    Aihe