Se oli sinnä

Suomen kansa se on näköjään jo kyllästynyt vallan kokonaan Suomen nykyisen hallituksen hallitusohjelman leikkauslistoihin.

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000009831555.html
8209
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

PS-fasisteilla leikkaa takuulla kiinni.

"Myös artisti Paleface, oikealta nimeltään Karri Miettinen, oli mukana mielenosoituksessa.

– Minä ja kaikki muutkin täällä olemme yksiselitteisesti vastustamassa rasismia, tarkoituksenmukaista rasismin määritelmän hämärtämistä ja jatkuvaa uhriutumista, kun tästä asiasta yritetään puhua, Paleface kommentoi.

– Emme voi hyväksyä rasismia missään, varsinkaan suomalaisen demokratian huipulla.

Orpon johtama hallitus julkisti torstaina rasisminvastaisen tiedonannon. Palefacen mielestä kyseinen tiedonanto ei ollut uskottava.

– Meillä istuu hallituksessa puolue, joka ajaa valkoisten suomalaisten projektia valkoisille suomalaisille. Se on etnonationalistinen puolue ja silloin ei voida irtisanoutua rasismista. Se on silkkaa sananhelinää. Rasistit ulos hallituksesta ei ole minun, radikaalin partaherran pyyntö, vaan tämä on Suomessa asuvien ihmisten yhteinen pyyntö, Paleface lisää."

https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/a8d28769-860d-4c2a-8a6b-a65b35b7e019

Äänestä

Fyhrer Antin alaiset marssilla?

Äänestä
  • Elähän persutollo sotki omaa esikuvaasi pientä itävaltalaiskorpraalia demokraatteihin.

    Äänestä

Mikkelihän on jo harjoitellut kissalla.

Äänestä
  • Mitä demarit kissalla ja lapiolla, sitä persut ihmisellä ja vasaralla.

    Äänestä

Kokoomus ilmoitti selkeästi ennen vaaleja että tulemme tulemme tekemään niitä leikkauksia, joita nyt tulee. Kokoomuksen äänestäjät tiesivät mitä on tulossa ja sitä saivat.

Perusuomalaiset sen sijaan antoivat ymmärtää ennen vaaleja että kun leikataan niin leikkaukset eivät kohdistu yhteiskunnan huono-osaisiin.

Työväenpuolue ilman sosialismia on hyvin absurdi lause kun se yhdistetään perussuomalaisiin.

Äänestä
  • Kyllähän käytännössä persut ovat työväkeä vihaava puolue. Johan sen näkee perussuomalaisten kommenteista.

    Äänestä

ai se oli A -ryhmä , nyt vasta näin plakaatin 🤔 edelleen näen sen sarkasmina

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Suomen kansa se on näköjään jo kyllästynyt vallan kokonaan Suomen nykyisen hallituksen hallitusohjelman leikkauslistoihin.

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000009831555.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu