Se ken on joskus erehtynyt antamaan kotiosoitteensa PRH:lle saattaa katua, koska vaikka sen poistaisikin sieltä niin sitten se kuitenkin leviää kaiken maailman yritysrekistereihin, joista sitä ei saakkaan pois.
No yks keino olis tietty käyttää Poste restantea, mutta se ei oikein anna hyvää kuvaa firmasta. Sitte vois myös käyttää postilokeroa, mutta senpä käyttöönotto on tänä päivänä satoja euroja.
Mietin itekin että pitääkö tosiaan panna monta hunttia haisemaan vaan siksi, ettei halua oman osoitteen olevan koko kansan tiedossa, mutta ei sentään - tämmönen Fiksuposti (www.fiksuposti.fi) tarjoaa palvelun, josta sä saat osoitteen, jonka voit jakaa ja sitten sinne tulleen postin ne skannaa sulle. Eli oikeastaan siinä meni myös lokerokäymisen vaiva.
Oon tän vuoden ollut asiakkaana eikä mitään ongelmaa. Sitä paitsi kyllä se on paljon komeampi käyntikortissa ku kotisoite.
Halpa tapa salata kotiosoite PRH:ssa
10
3164
Vastaukset
- Anonyymi
No kyllä on aika lailla tekaistun tuntuinen huoli sinulla. Joku valelaskujen lähettäjä tai muun tyypin koijari voisi ujostella antaa osoitetrietonsa PRH:lle. Mutta ei kellään muulla ole siitä katutiedon julkaisemisesta mitään haittaa.
Osoitteellisen paperimainonnan määrä on kutistunut olemattoman pieneksi.
Sähköpostiansa tai puhelinnumeroaan tuonne ei tietenkään kannata antaa. Ne tukkeutuvat ja täyttyvät heti spämmeistä ja luettelokauppiaiden soitoista. - Anonyymi
> tämmönen Fiksuposti (www.fiksuposti.fi) tarjoaa palvelun, josta sä
> saat osoitteen, jonka voit jakaa ja sitten sinne tulleen postin ne skannaa
> sulle.
Tuo Fiksuposti on huijariyritys. Älkää kukaan vaan missään tapauksessa menkö tekemään sopimusta tuon firman kanssa. Niiden liikeidea perustuu sille, että alkavat nopeasti laskuttaa olemattomista lisäpalveluista, joita et ole tilannut.
https://www.finder.fi/Luontaistuotteet/Easy+Invoicing+Finland+Oy/Helsinki/yhteystiedot/3358420
Laskujen reklamointi tuonne on hankalaa tai mahdotonta, koska katuosoitetta ei ole, ovat piiloutuneet postilokeron taakse.
Kierrä kaukaa tämä huijarifirma.Viimein Fiksupostin takana ollut yritys Easy Invoicing Finland Oy on saatu poistettua kaupparekisteristä toimittamattomien tilinpäätösasiakirjojen takia.
Mutta kusetus jatkuu. Tällä kertaa Taloussampo Oy (Y-tunnus: 3464339-7) nimellä. Myös Adium Oy (Y-tunnus: 3335814-8) vilahdellut nettisivujen tiedoissa.
Lieköhän Taloussampo Oy:n vastuuhenkilö-rouvat ihan yrittäjämielellä liikkeellä, vai jotain Fiksupostin "konseptijohtajan" masinoimia bulvaaneja?
Kiertäkää kaukaa myös nämä huijarifirmat.- Anonyymi
telkkumuro kirjoitti:
Viimein Fiksupostin takana ollut yritys Easy Invoicing Finland Oy on saatu poistettua kaupparekisteristä toimittamattomien tilinpäätösasiakirjojen takia.
Mutta kusetus jatkuu. Tällä kertaa Taloussampo Oy (Y-tunnus: 3464339-7) nimellä. Myös Adium Oy (Y-tunnus: 3335814-8) vilahdellut nettisivujen tiedoissa.
Lieköhän Taloussampo Oy:n vastuuhenkilö-rouvat ihan yrittäjämielellä liikkeellä, vai jotain Fiksupostin "konseptijohtajan" masinoimia bulvaaneja?
Kiertäkää kaukaa myös nämä huijarifirmat.Olisiko suositella jotain muuta palvelua joka toimii?
- Anonyymi
telkkumuro kirjoitti:
Viimein Fiksupostin takana ollut yritys Easy Invoicing Finland Oy on saatu poistettua kaupparekisteristä toimittamattomien tilinpäätösasiakirjojen takia.
Mutta kusetus jatkuu. Tällä kertaa Taloussampo Oy (Y-tunnus: 3464339-7) nimellä. Myös Adium Oy (Y-tunnus: 3335814-8) vilahdellut nettisivujen tiedoissa.
Lieköhän Taloussampo Oy:n vastuuhenkilö-rouvat ihan yrittäjämielellä liikkeellä, vai jotain Fiksupostin "konseptijohtajan" masinoimia bulvaaneja?
Kiertäkää kaukaa myös nämä huijarifirmat.Sulla taitaa olla tullut yllätyksenä, että se maksoikin jotain. Mulla on muutama tuttu ollut siellä ja siirryin itsekin. Äärimmäisen näppärä ja sopuhintainen. Paitsi jos ottaa halvan paketin, vaikka saakin paljon postia. Sitten se on kallis. Mutta ihan oma moka, jos ei osaa laskea.
- Anonyymi
Täysin keksityn tuntuinen on jollakin oleva, ihan oikea mukamas-tarve tuommoiselle postilaatikolle.
Samat määrät mainospostia sinne laatikkoon tulee, vaikka olisi minkä niminen postilaatikko siinä välissä.- Anonyymi
Postilaatikon poisto on hyvä ja halpa tapa. Ei postilaatikkoa tarvita mihinkään normaaliin toimintaan
- Anonyymi
Jep. Melkoinen ongelma ja ratkaisu taas keksitty ja aloittaja ja kaikki kehujat sama tyyppi
- Anonyymi
Vastaavan tyylinen ongelma, kuin sillä kaverilla kenen muna näytti pieneltä avainlukulistan vierellä.
- Anonyymi
Jos puhutaan OP:n avainlukulistasta, niin minun muna on kyllä selvästi pitempi, kuin suoraksi auki vedetty OP:n listaus.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 11510253
- 525020
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html422191Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1052048- 261904
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131591Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,411392Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v31981Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta24973Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk54967