Kysyn , kun koko ajan hinnat nousee ja ei mitään rotia hinnoittelussa. korjaamo voi tietysti olla ns nyrkki pajakin. pääasia että homma hoituu kunnolla ja kohtuu hintaan.
Missä on edullinen auto korjaamo
16
550
Vastaukset
- Anonyymi
Saaako nyrkkipajassa kuonoonsa.
- Anonyymi
Vai Kyllikkiä?
- Anonyymi
Hyvä jos löydät edes korjaamon jossa ei kuseteta asiakasta.
- Anonyymi
Joku omankylän korjaamo luulis olevan rehti. Piirit on kuitenkin pienet.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joku omankylän korjaamo luulis olevan rehti. Piirit on kuitenkin pienet.
Vie Vesilahden mersuosaajille))))
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vie Vesilahden mersuosaajille))))
Monet korjaamot on vain osien vaitamoita, eikä taito riitä selvittämään todellista vianaiheuttajaa esimerkiksi sähkövioissa vaan laitetaan kopallinen uutta osaa ja vika jää selvittämättä ja se jää. Pakko viedä merkkiliikkeeseen laitettavaksi että tulee kuntoon ja siitä mielellään maksaakin.
- Anonyymi
Toijalassa ainakin yksi paja vetää raakasti välistä varaosien kanssa. Törkeää ylihinnoittelua heiltä. Enpä ole vuosiin vienyt autoani sinne. Onneksi siinä heti tien toisella puolen on rehti ja kohtuuhintainen paikka.
- Anonyymi
Paikalliset on pahasti yli hinatisia ja takuulla vaikuttaa liikevaihtoonsa. mutta jos ei volyymi ja raha kiinnosta ? niin mikäs siinä.
- Anonyymi
Ei saisi pitää asiakasta tyhmänä. Itse ennen korjasin autoni ja tiedän myös autoista aika paljon, mutta nyt kun olen ikääntynyt en enään jaksa rassata autoja. Huomannut kun menen korjaamolle ja siellä on nuoret osienvaihtajat tiskin takana tärkeänä ja kaikki tietävinä, niin vaihdan paikkaa enkä huoli kyseisten osienvaihtamoiden ylimielistä palvelua. Aletaan jo ennustamaan ihan muuta mistä on oikeasti kyse, eli kalliita osia turhaan ja vika se jää jos ei tietämys ja taito riitä näillä harakiriosa välittäjillä.
- Anonyymi
Espoon Länsi-Autossa on syytä tarkastaa, että kaikki auton tarvikkeet ovat mukana huollon jälkeen, etteivät ne ole jääneet tuntemattomasta syystä Länsi-Auton tiloihin piiloon.
- Anonyymi
Kyllä on toivotonta nykyään, mikään ei tunnu onnistuvan kerrasta. Aina pitää viedä takaisin tai jotain on rikottu. Oikein odotan koska pääsee autoista eroon eikä tarvi maksaa paskasta. Ja samat sanat raksahommista..
- Anonyymi
Ei missään, olis edes osaavia.
- Anonyymi
Korjamon olis hyvä muistaa, että yksin huonosti suritettu ylihinatinen toimenpide. levittää huonoo mainetta ja syö siten firman liikevaihtoa.
Mutta onko nyt niin, ettei silläkään ole väliä?- Anonyymi
On sillä väliä. Varsinkin jos vetää varaosista moninkertaisesti välistä. Ylihinnoitellulle osienvaihtamolle en enää autoani vie. Ihan vinkiksi vaan että ei kannata unohtaa niitä sisäänostokuitteja varaosista asiakkaan auton penkille.
- Anonyymi
Yhdessä osoenvaihtamossa "asentaja" jätti pultit löysälle ja menetti hyvän pitkäaikaisen maksavan asiakkaan kerrasta. Näin menetetään luottamus hyvänä ja kohtuuhintaisena korjaamona .
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1287736Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?947262Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit317182Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t186532Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta
Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t736341Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik1115687Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?465468Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv195445Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa745321Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus475190