Vuonna 2007 Siuntiolaispelaaja voitti monivedossa 641 686 euroa.
Vuonna 2018 Helsinkiläispelaaja voitti monivedossa 190 723 euroa.
Nyt vuonna 2023 monivedon hyvillä bonuskierroksillakin voitot on maximissaan 120.000€.
Osaatteko sanoa syitä tähän? Onko pelaajat jättäneet veikkauksen vai mitä on tapahtunut? Ei ole vuoden 2007 voitot enää monivedossa mahdollisia kun vaihdon pitää olla pari miltsiä.
Monivedon pienentyneet voitot
5
391
Vastaukset
- Anonyymi
Tänäänkin ainoalla täysosumalla saa melko varmasti alle 100.000€.
Monivedot ja vakiot ei ole enää pelattavia. - Anonyymi
Minkä takia vaihdot on laskeneet näin?
- Anonyymi
Kukaan ei osaa sanoa juuta, eikä jaata..
- Anonyymi
Aivan p*rseestä! Suomessa näillä peleillä ei voi enää rikastua mitenkään. Voitot laskeneet hemmetisti!
- Anonyymi
Yksinkertainen selitys on se, että tarjonta on laajentunut tällä vuosituhannella rajusti. Vain Suomessa asuvilla suomalaisilla on oikeus pelata Veikkauksen pelejä, mikä rajoittaa pelaajien määrää ja kun samaan aikaan vaihtoehtoja/kohteita on tullut paljon lisää, niin vaihtoeurot per kohde vähenee.
Lisäksi yhä useampi suomalainen on löytänyt ulkomailla tarjolla olevat Veikkauksen kilpailijat. Veikkauksen osuus pelaamiseen käytetyistä euroista on vähentynyt ja juuri siksihän nyt ollaan valmistautumassa vuonna 2027 starttaavaan lisenssijärjestelmään.
Taivas varjele millainen siitä 18 kuukauden päästä alkavasta vuodesta tuleekaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä992045Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2891854Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3221667Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.2031546- 301153
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941093Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht891057- 511037
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤631032- 581018