Se sattuu kun

Rakas ei luota yhtään muhun. Vannon sydämestäni etten loukkaisi häntä ikinä millään tavalla, mutta hän haluaa uskoa pahaa musta.
18545
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Jos joskus ei ole voinut luottaa, niin eipä sitä sen jälkeenkään voi luottaa. Luottamus menee kerralla.

Äänestä
  • Kehen menee?

    Äänestä

Minä ainakin luotan häneen, kunnes toisin todistetaan. 😊

Äänestä
  • Kannattaa lähtee meneen

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Kannattaa lähtee meneen

    Silmäpussit

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Silmäpussit

    😝.

    Äänestä

Minä en tiedä luottaako hän minuun. Olen yrittänyt viestiä niin, että luottaisi eikä epäilisi, mutta en tiedä mikä on tilanne.

Äänestä

Mulle sanottu noin silti uudestaan ja uudestaan satuttaa. Älkää ikinä luottako kehenkään joka todistelee noin.

Äänestä
  • Tuo pitää paikkansa. Minulle kerran eräs norjalaismies vannoi, että häneen voi luottaa. Sen pahempaa petturia en ole koskaan pitkän elämöni aikana tavannut.

    Äänestä

Ei ole annettu syytä luottaa. Aina on aita noussut eteen.

Äänestä
  • Oliko se aita vai aisa? Sori, oli pakko... 🤭

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Oliko se aita vai aisa? Sori, oli pakko... 🤭

    Kyllä se aita on. En huoli aisan yli potkijoita. Aisankannattajaksi en ala.

    Äänestä

Miksi niin luulet?

Äänestä

Halpoja paikallisia tyttöjä

Äänestä

Vain oikeita naisia

Äänestä

Miksi niin kuvittelet? Tottakai ihastukseen luottaa täysin, että olisi hellä ja luotettava ja ei lörpöttele asioista. Kuka muka ihastuisi ihmiseen, jota pitäisi helposti suuuttuvana tai yksityisasioita jakavana.

Äänestä

Trollausketju? Minä ainakin olen sympaattinen ystävääni kohtaan, jolla on vähän mieleltään sairas sukulainen ja viinaa menee. En kai voi muutakaan, kun toinen siitä niin avautuu. Pitäisikö sanoa, että ole hiljaa, kun toisella on paha mieli? Ei kuulu tapoihin.

❤️

Äänestä

Eiköhän tuo tänne kirjoitettuna ole enemmän vitsi kuin vannomista.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Rakas ei luota yhtään muhun. Vannon sydämestäni etten loukkaisi häntä ikinä millään tavalla, mutta hän haluaa uskoa pahaa musta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu