Feromonitko

Anonyymi-ap

On yks mies. Ihan mukavan näköinen, mutta ei yhtään mun tyyppiä tai mitään. Siis en katsoisi kadulla häneen kahdesti, jos tulisi vastaan. Enkä tunne häntä, joten ei johdu siitäkään, että olisin ylevä ihminen, joka on ihastunut hänen luonteeseensa. En yksinkertaisesti ole häneen ihastunut. Mut silti haluaisin repiä häneltä vaatteet päältä ja tehdä kaikenlaista. Tulin siihen tulokseen, että tää on taas sellainen feromonijuttu. Kiusallista, kun kyse on työkaverista. Kaipa tää menee ajan kanssa ohi.

5

519

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pantua tulee

      • Anonyymi

        Tuskinpa, monestakin syystä.


    • Anonyymi

      Tämä. On saattanut joskus käydä näin. Voi hyvää päivää!

    • Anonyymi

      Mä en oikeesti ymmärrä näitä, ei oo yhtään mun tyyppiä. Miksi rajoitutte joihinkin tietyn tyyppisiin ja miten edes määritätte tietyn tyyppisen, onko se ulkonäkö, status vai mitä se on. Tykkäämiset ja ylipäätään tunne-elämän asiat ei oo semmosia suoraviivaisia ei oo tai on mun tyyppiä. Itse uskon myös, että ihminen johon ihastut on jossakin syvällä sun sisimmässäs jotenkin sun tyyppiä, suhun vetoava. Sori, mutta en kauheesti usko pelkkiin feromonijuttuihin ihmisillä, vaikuttaa varmaan joo ja ehkä joissain baarijutuissa yhden illan huvituksissa. Mutta miksi oikeestaan kaikkea täytyy miettiä niin suuresti.

      • Anonyymi

        Mun oma kokemus on, että vastaan voi tulla ihminen, joka särähtää sisimmässä epäsuotuisasti, mutta tuoksuu sellaiselle, että tekee mieli ottaa raivelista kiinni ja raahata luolaan lisääntymään.

        Olen muutaman kerran ottanut tuoksusta vaarin. yhdestä kehkeytyi pidempi suhde

        En oo ikinä tuoksun perusteella löytänyt ketään baarista, muilla tavoin kyllä.

        Miks ei sais miettiä?


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      228
      4407
    2. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      73
      2856
    3. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      47
      2393
    4. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      43
      1687
    5. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      78
      1369
    6. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      65
      1043
    7. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      137
      919
    8. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      64
      850
    9. Sellainen tunne sydämessä

      Että nainen olet kaivannut minua. Tai sanonko että oikeastaan koet sitä samaa nostalgiaa, kaipuuta ja mukavia muistoja,
      Ikävä
      86
      844
    10. Annan meille mahdollisuuden

      Olen avoimin mielin ja katson miten asiat etenevät. Mutta tällä kertaa sun on tehtävä eka siirto.Sen jälkeen olen täysil
      Ikävä
      53
      832
    Aihe