Feromonitko

Anonyymi-ap

On yks mies. Ihan mukavan näköinen, mutta ei yhtään mun tyyppiä tai mitään. Siis en katsoisi kadulla häneen kahdesti, jos tulisi vastaan. Enkä tunne häntä, joten ei johdu siitäkään, että olisin ylevä ihminen, joka on ihastunut hänen luonteeseensa. En yksinkertaisesti ole häneen ihastunut. Mut silti haluaisin repiä häneltä vaatteet päältä ja tehdä kaikenlaista. Tulin siihen tulokseen, että tää on taas sellainen feromonijuttu. Kiusallista, kun kyse on työkaverista. Kaipa tää menee ajan kanssa ohi.

5

537

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pantua tulee

      • Anonyymi

        Tuskinpa, monestakin syystä.


    • Anonyymi

      Tämä. On saattanut joskus käydä näin. Voi hyvää päivää!

    • Anonyymi

      Mä en oikeesti ymmärrä näitä, ei oo yhtään mun tyyppiä. Miksi rajoitutte joihinkin tietyn tyyppisiin ja miten edes määritätte tietyn tyyppisen, onko se ulkonäkö, status vai mitä se on. Tykkäämiset ja ylipäätään tunne-elämän asiat ei oo semmosia suoraviivaisia ei oo tai on mun tyyppiä. Itse uskon myös, että ihminen johon ihastut on jossakin syvällä sun sisimmässäs jotenkin sun tyyppiä, suhun vetoava. Sori, mutta en kauheesti usko pelkkiin feromonijuttuihin ihmisillä, vaikuttaa varmaan joo ja ehkä joissain baarijutuissa yhden illan huvituksissa. Mutta miksi oikeestaan kaikkea täytyy miettiä niin suuresti.

      • Anonyymi

        Mun oma kokemus on, että vastaan voi tulla ihminen, joka särähtää sisimmässä epäsuotuisasti, mutta tuoksuu sellaiselle, että tekee mieli ottaa raivelista kiinni ja raahata luolaan lisääntymään.

        Olen muutaman kerran ottanut tuoksusta vaarin. yhdestä kehkeytyi pidempi suhde

        En oo ikinä tuoksun perusteella löytänyt ketään baarista, muilla tavoin kyllä.

        Miks ei sais miettiä?


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      71
      2772
    2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      75
      2328
    3. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      75
      2178
    4. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      2
      2065
    5. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      5
      1484
    6. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      10
      1439
    7. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      78
      1162
    8. Taas alkoi soidinmenot.

      Ja historia toistaa itseään. Myönnän, että on varmasti semmoinen, mikä sinulle sopii. Innokas ja päällekäyvä eikä tuppis
      Ikävä
      8
      1070
    9. Mitä eniten haluat

      Kaivatustasi.
      Ikävä
      69
      1067
    10. No miten meni?

      Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘
      Ikävä
      119
      1024
    Aihe