kansainvälisiin neuvonantajatöihin 👍🏼
Sanna Marin otti ja lähti eduskunnasta
Anonyymi-ap
14282
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Juuri tuon ennustin jo aikoja sitten. Koko rahanjako EU:lle, mamujen vastaanotto, kaikkiin EU:n ja YK:n pyyntöihin ja vaatimuksiin nöyrä ja innokas niihin suostuminen -kaiken tuon tarkoitus oli Marinille vain se että saisi pedattua itselleen jonkun hyvinpalkatun hyväveli-homman jossain kansainvälisessä järjestössä.
Nyt se sitten onnistui. Suomalaisille ja uudelle hallitukselle jäivät velat, taloudelliset vaikeudet ja vastuu Marinin lupauksista EU:lle, mutta Sanna sai mitä halusi. Suomen pääministerin homma oli vain ponnistuslauta jota voi käyttää oman edun tavoitteluun, ihan kuten Katainen, Stubbi ja Esko Ahokin tekivät...
höpö höpö … aina kun valtion velanottoa käsiteltiin eduskunnassa niin Kokoomus äänesti velanoton puolesta yhdessä Ruotsalaisten Vihreiden Keskustalaisten Vasemmistoliittolaisten Sosialidemokraattien kanssa jotka oli Sanna Marin hallituksessa joten yksikään kokoomuslainen ei voi sanoa yhtään mitään velanotosta Sanna Marinin hallituksen aikana
Suomi on nykyään paska maa. Nuorien ja lahjakkaiden kannattaa jättää taantuva riitelevä Suomi ja lähteä pois täältä mahdollisimman nopeasti. Toivottavasti moni muukin noudattaa Sanna Marinin - Suomen kaikkien aikojen merkittävimmän pääministerin - esimerkkiä.
Juuri näin! Suomessa menestyviä henkilöitä yritetään kaikin keinoin lytätä. Suomalaiselle on pääasia, että jos on itsellä paskaa, niin pitää olla muillakin.
Osasyynä Marinin päätökseen vaikuttaa varmaankin persujen häneen kohdistama massiivinen kiusaamis- ja lokakampanja. Persut taisivat jopa tonkia Marinin roskiksiakin luottotoimittajiensa kanssa.
Marin lähtee sellaisiin hommiin, mihin yhdelläkään persulla ei ole mitään edellytyksiä päästä. Ei edes ehdolle. Tämä kertoo, miten merkittävään asemaan hän pääministerinä ollessaan nousi niin Euroopassa kuin muuallakin maailmassa itänaapuria lukuunottamatta. Sinne puolestaan persu kelpaisi nationalistisena änkyränä kuin nenä päähän.
Marin osoitti kaudellaan kykynsä hyvinkin vaativiin tehtäviin. Tämä on myös syy miksi persut vihaa marinia niin tolkuttomasti. Kateus!
Tony Blair Institute for Global Change strategisen neuvonantajan palkka liikkuu sadoissa tuhansissa punnissa joten sitä työtä säätiö arvostaa. Sanna Marin on lisäksi listautunut puhujaksi yhdysvaltalaisen Harry Walker Agencyn listoille jonka palkkalistoilla pääsee miljoonien dollareiden tuloihin.
Soini taitaa olla ainoa persu joka on päässyt jonnekin
puhumaan. No siitäkin on nykypersut katkeria!
Raha puhuu
Miten aivovuodon voi estää
Hyvästi sanna.älä tule takaisin!
Eipä taida olla pelkoa, että tulisi.
Ainakaa enne ku mä opin kijroittamaa