Eikö kannattajat ole tienneet natsitouhuista ,eläinten rääkkääjästä, rikollisista ?
Näitä ei pitäisi koskaan päästää Suomen Eduskuntaan.
SDP llä paljon ongelmia.
6
257
Vastaukset
- Anonyymi
On kyllä murheellinen tapaus tämä eläintenrääkkäys. Täytyy ihmisen mennä täydellisessä pimeydessä jos on tarve kiduttaa viattomia luontokappaleita.
- Anonyymi
Entä iäkkäämmän naisen kotirauhan rikkominen kissojen rääkkäyksen yhteydessä.
Mistä noita paskiaisia löytyy SDP:n vastuutehtäviin. Vai muututaanko noissa tehtävissä paskiaiseksi. Ehkä niin.
- Anonyymi
Jos persu olisi tehnyt vastaavan teon, älämölö olisi kaamea demareiden ja vihreiden osalta, pölvästit marssisivat kaduilla lakanoineen. Demarit ja vihreät ovat yhtä pataa. Tekopyhiä paavaleita.
- Anonyymi
Vielä paljon pahempaa on kuvitella johtavalla oppositio puolueella olevan oikeus painostaa ja pakottaa ulkoparlamentaarisia kanavia käyttäen yksittäisiä ministereitä ja maan laillista hallitusta.
Vanhojen puheitten ja kirjoitusten seuraava esiin tonkiminen voi tapahtua sitten kun vasemmistojohtoinen hallitus joskus tulevaisuudessa järjestäytyy. Siellä riittää tongittavaa.
Tosin, tuskin oikeisto on niin vainoharhainen, ilkeä ja demokratia vastainen, että sillä tavalla toimisi. - Anonyymi
Lintmanne kahminut kaikkia lisä hommia hyvällä palkkioilla. Eläkeyhtiöistä ..
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Petteri Orpo on satusetä
Väittää että työllisyys on Suomessa samalla tasolla kuin hallituksen aloittaessa kesällä 2023. Fakta on, että työllisi422978Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj872886SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis1592796Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis2012095Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta
Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä141954- 1091925
Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle
Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi501569Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li361540Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön3681407- 871041