🥰🦡☕ että miten paljon hänelle merkitsee se mitä puoluetta kannatan. Vähän helpotti, kun tuli tilasto siitä mikä puolue on hyväksytyin parisuhdemarkkinoilla. Onneksi olen tuolla myönteisempien puolella. Taulukko on sivun lopussa:
https://yle.fi/a/74-20048413
Toivottavasti hän ei mene tilailemaan tälläistä paitaa. Ei näytä hyvältä.
https://litb-cgis.rightinthebox.com/images/640x640/202307/bps/product/inc/pomwhd1689751504367.jpg
Olen miettinyt sitäkin
5
172
Vastaukset
- Anonyymi
Puolueella ei ole mitään merkitystä silloin kun oikeasti ihastuu tai rakastuu johonkin ihmiseen.
Tavallisesti käy niin, että jyrkimmät mielipide-erot tasaantuu ja tullaan hyvin toimeen toistensa kanssa.
Mielenkiintoisia keskusteluja käydään usein ja se on hyvä asia. - Anonyymi
Ei politiikka rakkauteen vaikuta. Mutta eri uskonto ennemmin vois olla esteenä. Evlut<>jehovantodistaja, ei tulis mitään mun kohdalla.
Minusta se vähän riippuu siitä, kuinka vahvasti toisenlainen uskonto kuuluu elämään. Pitää sanoa näin ympäripyöreästi, kun en Hänen uskontoaan tiedä. Itse olen tylsästi evlut.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu128966Rakastan sinua
Enkä halua enkä aio sinua satuttaa. Satuttaisin samalla itseäni. Olet ihana mies ja olen pahoillani kuinka sinua kohteli37887Kun viimeksi tapasit kaivattusi
Kasvokkain ( ei netti, varmuudeksi vielä tarkennan), jännittikö? Jos, miten se ilmeni? Huomasitko jännittikö kaivattuasi47829Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus50731Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva143724- 54721
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e32713Ootko sä oikeasti sinkku?
Kun oot aina yksin tuol kylil, kyl mä susta naisen ottasin jos saisin luvan😳😘🔥42676Leppäskän tarratoimikunta kävi Suviseuroussa haastamassa riitaa!
Voiko enää törkeämmin häiritä uskovien juhlia? https://www.kirkkojakaupunki.fi/-/tarratoimikunnan-aktivistit-kokivat-sy187670Mitä Raamattu opettaa samaa sukupuolta olevien avioliitosta 4.0
Edelliset kolme ketjua tuli täyteen joten jatketaan keskustelua. Raamattu opettaa johdonmukaisesti, että homoseksuaali136665