Pelkään, että joku toinen lukee sen, mutta minun sähköpostiani et pääse kukaan muu lukemaan. Siis lähetä sinä minulle. Kysy vaikka vaan mitä kuuluu. Sulla pitäisi olla osoite, mutta jos ei, niin se on nimi @gmail.com.
Terv. K...
Terv. K...
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Mun spostianihan ei lue kukaan muu kuin minä. Edes vahingossa. Eikä muuten tekstareita, messengereitä, eikä wappeja.( mutta mun mail osoitetta et edes tiedä. Vanhat on pois) ja siis, en uskalla
Trollausta...
Lähetä mulle rakas sinne viestiä, tiedät että rakastan vain sinua. Kerron sulle sen jos vain nähtäisiin. 💓💓
Siis minne sinä pyydät viestiä.
aloittaja
No sinne sähköpostiin.
Siis minun, aloittajan sähköpostiin? Ethän sinä sitä näe.
Miksi aina vaan sähköpostiin?
Nykyään saa nopeemminkin yhteyden.
Mulle siis mieluummin whatsappiin eikä mihkää 2000 luvun alun maili tyylillä mitään aleta.
En edes käytä enää kuin virallisten asioiden hoitoon sähköpostia. Yhteyttä pidän Whatsapp tai soittamalla/tapaamalla.
Terveisin toinen K. Se nuorempi ja älypuhelimen omaava sukupolvi
Kyllä mulla on Whatsapp, mutta myös emailit saan älypuhelimeen.
On ihan erityinen syy miksi pyydän sähköpostiin, mutta sitä en kerro, joten ikäarviosi meni vikaan. Tosin voin olla vanha, mutta ikäänikään en kerro.
aloittaja
Jos on paljon asiaa ja sanoja on vaikea pukea yhdeksi kokonaisuudeksi, jonka takia tarvitsee aikaa saada viesti kokoon, niin Whatsapp ei vaan toimi.
Kyllä se toimii hyvin!
Itse kirjoitan hyvin pitkiä whatsapp viestejä.
Sähköpostia käytän itse vaan työhakemuksiin ja muihin virastojuttuihin.
Viimeksi lähetin työpaikalleni verokortin sähköpostilla.
Vapaa-ajan sähköposteja en oo itse kirjoitellu varmaan sitten vuoden 2012 sitä ennen tais olla joskus 2008
En jaksa venaa sataa vuotta et joku huomaa, vastaa ja lähettää takas. Whatsapp on nopeempi tapa.
T: Karoliina
Sulla on paikka mun sydämessä❤️
Aloittajalle
Sun * on paikka mun housuissa. 🤪 Vitsi vitsi.. No on on!
- Sivusta siis
Totta syliisi istumaan.
Sähköpostiviestittely on epäromanttista.
Minä laitan sinulle vanhanaikaisen kirjeen postissa tulemaan.
Laita vain. Se jos mikä on romanttista 🩷
Jos olisit hän, jolle viestin laitoin, olisin tosi onnellinen kirjeestä. Sinullahan on minun osoite. Luulisin, että se on säilynyt sinulla.
aloittaja
Onko aloitus mieheltä?
Ei.