En ole enää käynyt palstoilla (hyvää yötä!)

Anonyymi-ap

kuin harvakseltaan. En koe, että siitä olisi ainakaan enää mitään hyötyä. Parempi mielenterveydelle ja saa enemmän tasapainoa oikeaan elämään. En suosittele sinullekaan täällä olemista, ainakaan minun takiani. Harmi, että ilmeisesti ollaan hukattu ainutkertainen mahdollisuus, mutta irtipäästäminen on myös vapauttavaa.

Se, että ottaisin sinuun vielä joskus yhteyttä, olisi aivan turhaa ja haitallista. Sitä, että ottaisit minuun yhteyttä, ei tule tapahtumaan, vaikka minua mahdollisesti kaipaisitkin. Eikö siis anneta vaan olla ja olla iloisia asioista niistä tapahtuneista asioista, jotka olivat myös hyviä?

https://www.youtube.com/watch?v=sy1fG_LWUaQ

15

583

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Lässynlää. Jos ei mies halua panna naista, voi unohtaa koko jutun.

    • Anonyymi

      Miksi olisi haitallista?

    • Anonyymi

      Miksi selostat valheellista tarinaa

      • Anonyymi

        Miksi sinä selostat valheellista tarinaa jostain vatun nettipalstan kirjoittajista? Olet varmasti jo huomannut, että trollaava mies kirjoittaa mitä sattuu kun olet tuota oman elämäsi opportunismia hyvin ahkerasti harjoittanut


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Miksi sinä selostat valheellista tarinaa jostain vatun nettipalstan kirjoittajista? Olet varmasti jo huomannut, että trollaava mies kirjoittaa mitä sattuu kun olet tuota oman elämäsi opportunismia hyvin ahkerasti harjoittanut

        Ja näiden kommenttien tarkoituskaan ei ole muu, kuin nokkela verbaaliakrobatia. Toki siihnäkin voisitte vähän yrittää petrata.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ja näiden kommenttien tarkoituskaan ei ole muu, kuin nokkela verbaaliakrobatia. Toki siihnäkin voisitte vähän yrittää petrata.

        Jassoo, että sitä verbaaliakrobatiaa siellä irl olet myös harmittomasti harjoittanut? Kiinnostavaa, että käytät monikkomuotoa eikö sinun jutut oikein kiinnosta jos sallit tällaisen syvemmän sisällönanalyysintyngän


    • Anonyymi

      Annat sellaisen kuvan ettei toinen ihminen ollutkaan kovin merkittävä sinulle . Ainut kertainen mahdollisuuskin olikin yhtä tyhjän kanssa.
      Turhaa se on silloin ottaa mitään yhteyksiä jos ei kiinnosta , eikä siten toisesta mitään halua.
      Kaikki oli yhtä tyhjän kanssa.
      Tyhjän saa pyytämättäkin.

    • Anonyymi

      Hei! Samoilla ajatuksilla olen minäkin (kai). Mutta sopiiko kuitenkin, jos joskus tulen paikalle?

    • Anonyymi

      Ihan kuin minä olisin kirjoittanut tuon, niin samat ajatukset. Mutta en kirjoittanut, vaikka noin ajattelenkin (ja teen) myös. 😱
      -nainen takavasemmalta

    • Anonyymi

      Palstan perusteella ei mitään päätetä, eikö se ole selvä asia.

      • Anonyymi

        Kylläpäs päätetään ja etenkin päätellään!


      • Anonyymi

        Minä en ainakaan päätä yhtään mitään palstan perusteella .


    • Anonyymi

      Kiitos, kun kirjoitit. Voi olla, että käyn tällä palstalla sinua useammin, mutta en minä sentään asu täällä :) Oikeassa olet kyllä tuon suhteen, ettei täällä olo tee hyvää mielenterveydelle. Toisaalta sinä veit mielenrauhan jo aikoinaan. Ja sanoohan järkikin, että kun ei edes kunnolla tunneta toisiamme, niin miten ylipäätään tämä koko tunne kestääkin? Siis minulla.
      Haitallista kenelle?? Sinulle, minulle, molemmille, ulkopuolisille? Kirjoitit hyvin varmana tuon, etten minä koskaan tule ottamaan yhteyttä. Eipä se taitaisi ihan helposti edes onnistua, jos vaikka haluaisinkin.

      Kyllä, kaipaan sinua. Mitäpä sitä kiertelemään.

      Enkös minä ole antanut sinun olla? En ole tullut paikan päälle häiritsemään mitään..

    • Anonyymi

      Aloittajalle: Jos nyt vielä kuitenkin joskus käyt tällä palstalla, niin kerrohan, miksi ylipäätään käyt täällä? Olet ymmärtääkseni taas kihloissa/ naimisissa, joten miksi?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      315
      6817
    2. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      69
      3906
    3. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      207
      3106
    4. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      24
      2807
    5. Nimikirjaimet

      Kuka kaipaa ketä 🥰
      Ikävä
      74
      1932
    6. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      210
      1682
    7. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      146
      1682
    8. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

      Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
      Ikävä
      120
      1528
    9. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      163
      1521
    10. Mies, ajattelemmekohan toisiamme juuri nyt?

      Olet mielessäni, vanhempi mies
      Ikävä
      89
      1408
    Aihe