kyse on ihmisistä, joiden me haluamme poistuvan Suomesta,

Anonyymi-ap

Zyskowiczin mukaan Marinin hallitus lisäsi laittomasti maassa olevien oikeutta sosiaali- ja terveyspalveluihin. Uudistuksen tarkoituksena on palauttaa tilanne entiselleen, jossa laittomasti maassa olevilla on oikeus vain kiireellisiin sosiaali- ja terveyspalveluihin.

– Tämän pitäisi ehdottomasti riittää, koska kyse on ihmisistä, joiden me haluamme poistuvan Suomesta, koska he ovat Suomessa laittomasti. Eli miksi me antaisimme heille entistä enemmän sosiaali- ja terveyspalveluita? Sekö edistäisi näiden ihmisten poistumista Suomesta? Zyskowicz kysyy.

PS. Honkasalo huutaa nyt suoraa huutoa kuin Moktar Gubta?

7

249

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      pois maasta heti

      • Anonyymi

        😋😋😋😍😍😍😍😋😋😋

        😋 ­­­N­­y­m­­­f­­o­m­a­a­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#18006083X

        🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞


    • Anonyymi

      Suomessa ei pääse hoitoon ajoissa, kun tilannetta ruuhkauttaa laittomasti maassa olevat.

      • Anonyymi

        ben on luja


    • Anonyymi

      Kyllä pitää kiittää Orpon hallitusta, kun lukee mm maahanmuuttoon tehdyistä muutoksista. Eihän vihervasemmistolaiset viestimet niistä liikaa huutele, kun kansaamme joku puolustaa.

    • Anonyymi

      Sipilä/Orpo hallitus toi ja jopa kutsui yli 35 000 maahanmuuttajaa joiden taustasta ja muista ei ollut mitään tietoa.

      Zyskowicz ja Orpo edustaa Kokoomusta. Ben on nyt jälleen taas kerran aika heikoilla ajatuksilla liikkeellä.

      • Anonyymi

        Pitääkö vanhoja faktoja muistella. Moni tai ainakin muutamaa pahoittaa mielensä. Pitää muista Ben on jo iäkäs ja ei muista kaikkea.

        Meille Kokoomuksessa on usein tupakokouksissa muistutettu Kokoomuksen tuhojen osalta että joka vanhoja muistelee niin sitä tikulla silmään. Ja muiden tekoja ei saa edes ääneen kertoa kun ne liittyy kansan ja yhteiskunnan hyvinvointiin.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut

      Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/
      Ikävä
      191
      1284
    2. Miettimisen aihetta.

      Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.
      Ikävä
      122
      1128
    3. Kai sä näät

      Ku sua katson et olen aika rakastunut. Rakkaus ei vain ole aina niin yksinkertaista
      Ikävä
      70
      850
    4. Mitkä on 3 viimeistä sanaa

      sun ja kaivattusi viesteilyssä? Ensin sun, sitten kaivatun?
      Ikävä
      48
      844
    5. Just nyt mä

      En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman
      Ikävä
      53
      780
    6. Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle

      Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva
      Ikävä
      50
      715
    7. Kuinka hyvin tunnet mut?

      Kerro musta mies jotain.
      Ikävä
      33
      682
    8. Piristä mua ystävä

      Hyvä💫...
      Ikävä
      60
      679
    9. Hakeudu hoitoon.

      En oo kiinnostunut susta.
      Ikävä
      50
      655
    10. Nainen, mitä ajattelet minusta?

      Mitä tuntemuksia saan aikaan sinussa? :/
      Ikävä
      52
      647
    Aihe