HELP!Korjaillaan kaverin trumppaa,mulla ei kokemusta k.o merkistä,HD:n tunnen hyvin.Kone on ilm.650cc,morgon 750cc alakerta.Purettiin kytkin,kun oli levyt sinisenä,ja hirveä klappi kytkinakseliin.Pyörä on seissyt pitkään,kaasari on niin kuppasessa kunnossa,että ilm.parempi ostaa uusi(Amal).Onko jollain vastaavaa pyörää,ja kokemusta?Mistä kannattaa kysellä osia?
THUNDERBIRD ' 57
Jakke
3
617
Vastaukset
- JUM
Barrel Bike, Helsinki (http://www.barrelbikes.fi/)
Jykältä saat osia ja vinkkejä.- Jakke
..Kävimme lauantaina siellä,saatiin paljon tietoa:mm.pyörä onkin vuoden -54,tilailtiin osia,ensi viikolla aletaan parsimaan kasaan.Eka trumppa-projekti,vähän hirvittää!
- JUM
Jakke kirjoitti:
..Kävimme lauantaina siellä,saatiin paljon tietoa:mm.pyörä onkin vuoden -54,tilailtiin osia,ensi viikolla aletaan parsimaan kasaan.Eka trumppa-projekti,vähän hirvittää!
Siitä se lähtee....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä423434- 362054
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?301779- 161547
- 231518
- 101420
- 241397
- 141237
Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?
Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai781165- 221122