Aikooko persut tuke liittojen ulosmarsseja ja lakkoja hallitusta vastaan?

Anonyymi-ap

SAK-lainen ammattiyhdistysliike kerää katugallupeilla tietoa, mitä hallituksen esitystä pitää vastustaa? Siis on hallitusta vastaan. Onko persut tässä mukana? Ammattiliiton jäsenenä tukee SDP:n ja Vasemmistoliiton toimintaa, jossa SAK:ta käytetään iskuaseena hallitusta vastaan. Sen laadun demokratiaa. Aikooko persut olla tässä mukana? Olisiko parasta ottaa hajuarakoa tässäkin asiassa sosialistiseen demariliikkeeseen ja SAK:hon?

Aikooko Tehy kiristää yhteiskuntaa painostamalla jäseniään sanomaan ammattipätevyytensä irti? Onko teho-osastoilla luvassa ulosmarsseja hallitusta vastaan? Kuka haluaa olla mukana.

YTK kutsuu.

19

258

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Perussuomalaiset työmiehet ovat mukana.

      • Anonyymi

        👍🏼 -matti.hetkonen-


      • Anonyymi

        SA-työväenpersut tukevat liittoja.


    • Anonyymi

      Tehy ei taida olla SAK:n jäsenliitto.
      Orpon ja Purran hallituksen esityksiä vastustaa myös kokoomuslainen Akava eli nämä korkeakouluja ja yliopistoja käyneet ihmiset.

      • Samoin STTK. se on suuri toimihenkilöliitto.


    • Anonyymi

      Puolue joka mainostaa itseään ''Suomen suurin työväenpuolue'' tietenkin antaa mahdollisille työtaistelutoimenpiteille täyden tukensa.

    • Anonyymi

      ''YTK kutsuu.''

      Työttömänä et voi liittyä Loimaan Kassaan.

    • Anonyymi

      Toivottavasti eivät, ulkoparlamentarismi ei kuulu demokratiaan ja sitähän Ay-mafia harjoittaa - ulkoparlamentarismia.

      • Anonyymi

        Extyökkärihän se siinä ay-vihakampanjaansa kylvämässä. YTK on munattomien nillittäjien seura, joilla ei riitä sisua pitää omaa puoliaan vaan tyytyvät joo joo-miehiksi.


    • Anonyymi

      Jaa persutrolli, täälläkin meuhkaa, pystyisit siellä keskustan palstalla möykkäämässä.

    • Anonyymi

      Meillä on myös kokoomuslaisten "oma" liitto AKAVA, jossa ei sielläkään riemuita tulevista ratkaisuista.

      • Anonyymi

        Oho, alempana olikin sama asia esillä, mutta ei kertaus asiasta ole pahaksi. :)


    • Anonyymi

      Eloranta Jarkko SAK Puheenjohtaja varsinainen kusetta ja minä olen jäsenmaksuilla maksanut hänen pakkansa vuosikymmeniä,olen näitä paskaduunia tekeviä työläisiä,enkä koskaan ole ollut työttömänä.
      Tämä kusetta ja Eloranta Jarkko ajaa ensisijassa työtä vieroksuvien pummien etuja, jotka eivät ikinä ole tehneet rehellistä työpäivää, viis meistä rehellisistä paskaduunareista.
      Oikein varsinainen huijari, ei häpeämisestä ei mitään tietoa. Täytyy varmaan erota koko paska SA Koosta.
      Työkaverit aikoinaan 40 vuotta sitten paikoittivat liittymää tähän paska järjestöön.

      • Anonyymi

        Vai että oikein pakottivat :)))))

        Joo joo-mieshän sinä selvästikin olet.


    • Anonyymi

      Ainakin raiskauksesta tuomittu Putkonen käy ay-liikkeen kimppuun.

      • Anonyymi

        Millä valtuuksilla PUtkis esittää kannanottojaan?


    • Anonyymi

      Epäilen että lakkoja tulee lisää ja persut on tiukoilla. Voi kannatus tippua.

    Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      184
      5055
    2. Kukka kuoli ja kukka tappo Kokkolassa?

      Ouluntiellä tapettu nainen torstaina kukka tappo?
      Kokkola
      14
      1701
    3. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      62
      1605
    4. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      126
      1490
    5. Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s
      Tv-sarjat
      9
      1393
    6. Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?

      Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit
      Maailman menoa
      49
      1100
    7. Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi

      Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.
      Lappajärvi
      96
      1074
    8. Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa

      Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249
      Maailman menoa
      299
      957
    9. Vasemmistoliitto menossa perussuomalaisten ohi!

      Keskustapuolue meni jo...
      Maailman menoa
      191
      926
    10. Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman teki erikoisen ratkaisun!

      Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman paljasti uudet kujeet. Hän on mukana kohutussa Sointu Borg & Tyrkyt -realityssä. Jääkö
      Suomalaiset julkkikset
      7
      770
    Aihe