Mihin palauttaa Meukow-pullot?

Anonyymi-ap

Meukow-konjakin pullot on niin leveitä, jottei ne mahdu pullonpalautuskoneeseen. Kait niistä pantin saisi, mutta mihin ne pitää sitten viedä?

4

791

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kaupan kassalle tai info tiskille.

    • Anonyymi

      Todennäköisesti Meukow-pulloa ei ole hyväksytty järjestelmään, koska se ei mahdu automaatista sisään. Täillöin pullosta ei siis saa panttia. Kannattaa viedä pullo lasinkeräykseen.

      • Anonyymi

        Meukow XO pullo kannattaa kierrättää.
        Täytä pullo vaikkapa leikatulla konjakilla jossa on sokeria noin 14 g/ litra jotta makuelämys on pehmeähkö.
        Vaikutus vieraisiin on pullolla, ja sisältö on vain harvojen tunnistama.
        Voit myös aloittaa tarjoilu käyttäen pulloa jossa on aitoa ainetta ensimmäiseen lasilliseen ja jatkaa sitten jaloviinalla täytetyllä pullolla.

        Itse tarjoilen ja nautin mieluummin brandyjä kuten Williams & Humbert Gran Duque de Alba Solera Gran Reserva Oro Brandy de Jerez


    • Anonyymi

      biojätteeseen

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      92
      2127
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      33
      2070
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1835
    4. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      75
      1360
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      86
      1251
    6. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1141
    7. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1050
    8. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      56
      1003
    9. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      67
      936
    10. Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?

      Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.
      Luterilaisuus
      282
      895
    Aihe