C Moren/MTV:n kanavapaketit silkkaa p*skaa!

Anonyymi-ap

C More eli lähitulevaisuudessa nimellä (10.10.2023 alkaen) MTV Katsomo+ kanavapakettien sisältö on nykyisin silkkaa p*skaa, ensin vähennettiin kanavia 14.8. alkaen kahdella ja nyt jäljelle jääneiden sisältöä kukaan viitsi katsoa, hinta kyllä pysyi ennallaan. Leffoja tulee nyt todella vähän, sarjoja sitäkin enemmän ja nekin on jaettu kahdelle kanavalle, leffat on lähestulkoon ruotsalaista roskatuotantoa.
Loppuu tilaus jos ei ala tulla parempia leffoja! Tai alentakaa edes hintaa! 5 euroa olisi sopiva hinta tuosta roskasta, ei mitään 12 euroa!

5

947

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sisältöön en ota kantaa, mutta C More oli minusta brändinä paljon parempi kuin MTV Katsomo+. MTV Katsomolla on maine surkeasti toimivana palveluna. Sitä se aikoinaan oli ja mielestäni sitä vanhaa nimeä ei olisi kannattanut enää käyttää uudelleen. Palvelun nimi ja kanavien nimet vaihtuvat yhtenään. Canal+, C More, MTV Max Sport, MTV Sport, jälleen C More, Katsomo, MTV Katsomo ja se kaikista nerokkain oli niinkin ihanan mediaseksikkäältä ja houkuttelevalta kuulostava kuin MTV palvelu. En ennusta kovin pitkää elinkaarta tälle viimeisimmällekään tuotteistukselle.

    • Anonyymi

      Kansa voisi ihan hyvin lakata maksamasta näitä rahastuksia kun sisällöt näissä paketeissa on tosi surkeita!! Jos haluat seurata esim. motocrossia niin pitäisi maksaa Eurosportista ja Cmoresta kun näyttävät milloin kummassakin kisoja! Yhtä kusetusta koko homma!!

      • Anonyymi

        Samahan se on tenniksessäkin, osa tenniksestä (Grand Slamit ja ATP) tulee Eurosportilta, osa taas (WTA) tulee C Morelta.

        On niitä hyviäkin paketteja, sellaiset Mix-paketit joissa itse voi valita kanavat, on hyviä. Mutta toi C More on pohjanoteeraus, esim. Mestiksen kaikki matsit ei näy telkkarin kautta vaan vaatii suoratoiston käyttämistä.


    • Anonyymi

      TOTEKASAT! KAATOPAIKAT! Niille kanaville kaikki paska ohjelmisto dumpataan kun halutaan päästä eroon ''kyllä kansa katsoo ja tykkää tästä jätteestä'' joo ihan varmasti katsoo niin.'' VAROITUS! Näiden kanavien ohjelmisto tuhoaa aivosi ja mielenterveytesi kun haluat pysyä järjissäsi tuhoamatta tv:täsi älä katso maksukanavien ohjelmia kuin hyvin valikoidusti eli poimi timantit roskan seasta.

      • Anonyymi

        YRJÖÄ! OKSENNUSTA! VOMIT! Katson tv:tä kirves elikkä astalo kädessä istuen katsomiseen soveltuvassa mukavassa nojatuolissa tai vielä mukavamman huonekalun nimittäin kotisohvan syleilyssä, mutta en tuhoa tuota joka kodin nurkkajumalaa sillä se on minulle elintärkeä koska käytän laitetta dvd-levyjen katseluun.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      207
      11923
    2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      29
      8218
    3. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      59
      6333
    4. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      177
      5257
    5. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      57
      4978
    6. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      50
      4518
    7. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      119
      4441
    8. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      119
      3936
    9. Juuri muiston ne

      Rakastuneet katseesi. Huh
      Ikävä
      82
      3425
    10. Miten paljon

      Olet halunnut mun kanssa?
      Ikävä
      53
      1967
    Aihe