C Moren/MTV:n kanavapaketit silkkaa p*skaa!

C More eli lähitulevaisuudessa nimellä (10.10.2023 alkaen) MTV Katsomo+ kanavapakettien sisältö on nykyisin silkkaa p*skaa, ensin vähennettiin kanavia 14.8. alkaen kahdella ja nyt jäljelle jääneiden sisältöä kukaan viitsi katsoa, hinta kyllä pysyi ennallaan. Leffoja tulee nyt todella vähän, sarjoja sitäkin enemmän ja nekin on jaettu kahdelle kanavalle, leffat on lähestulkoon ruotsalaista roskatuotantoa.
Loppuu tilaus jos ei ala tulla parempia leffoja! Tai alentakaa edes hintaa! 5 euroa olisi sopiva hinta tuosta roskasta, ei mitään 12 euroa!
51054
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Sisältöön en ota kantaa, mutta C More oli minusta brändinä paljon parempi kuin MTV Katsomo+. MTV Katsomolla on maine surkeasti toimivana palveluna. Sitä se aikoinaan oli ja mielestäni sitä vanhaa nimeä ei olisi kannattanut enää käyttää uudelleen. Palvelun nimi ja kanavien nimet vaihtuvat yhtenään. Canal+, C More, MTV Max Sport, MTV Sport, jälleen C More, Katsomo, MTV Katsomo ja se kaikista nerokkain oli niinkin ihanan mediaseksikkäältä ja houkuttelevalta kuulostava kuin MTV palvelu. En ennusta kovin pitkää elinkaarta tälle viimeisimmällekään tuotteistukselle.

Äänestä

Kansa voisi ihan hyvin lakata maksamasta näitä rahastuksia kun sisällöt näissä paketeissa on tosi surkeita!! Jos haluat seurata esim. motocrossia niin pitäisi maksaa Eurosportista ja Cmoresta kun näyttävät milloin kummassakin kisoja! Yhtä kusetusta koko homma!!

Äänestä
  • Samahan se on tenniksessäkin, osa tenniksestä (Grand Slamit ja ATP) tulee Eurosportilta, osa taas (WTA) tulee C Morelta.

    On niitä hyviäkin paketteja, sellaiset Mix-paketit joissa itse voi valita kanavat, on hyviä. Mutta toi C More on pohjanoteeraus, esim. Mestiksen kaikki matsit ei näy telkkarin kautta vaan vaatii suoratoiston käyttämistä.

    Äänestä

TOTEKASAT! KAATOPAIKAT! Niille kanaville kaikki paska ohjelmisto dumpataan kun halutaan päästä eroon ''kyllä kansa katsoo ja tykkää tästä jätteestä'' joo ihan varmasti katsoo niin.'' VAROITUS! Näiden kanavien ohjelmisto tuhoaa aivosi ja mielenterveytesi kun haluat pysyä järjissäsi tuhoamatta tv:täsi älä katso maksukanavien ohjelmia kuin hyvin valikoidusti eli poimi timantit roskan seasta.

Äänestä
  • YRJÖÄ! OKSENNUSTA! VOMIT! Katson tv:tä kirves elikkä astalo kädessä istuen katsomiseen soveltuvassa mukavassa nojatuolissa tai vielä mukavamman huonekalun nimittäin kotisohvan syleilyssä, mutta en tuhoa tuota joka kodin nurkkajumalaa sillä se on minulle elintärkeä koska käytän laitetta dvd-levyjen katseluun.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

C More eli lähitulevaisuudessa nimellä (10.10.2023 alkaen) MTV Katsomo+ kanavapakettien sisältö on nykyisin silkkaa p*skaa, ensin vähennettiin kanavia 14.8. alkaen kahdella ja nyt jäljelle jääneiden sisältöä kukaan viitsi katsoa, hinta kyllä pysyi ennallaan. Leffoja tulee nyt todella vähän, sarjoja sitäkin enemmän ja nekin on jaettu kahdelle kanavalle, leffat on lähestulkoon ruotsalaista roskatuotantoa.
Loppuu tilaus jos ei ala tulla parempia leffoja! Tai alentakaa edes hintaa! 5 euroa olisi sopiva hinta tuosta roskasta, ei mitään 12 euroa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu