Tunnen vaan itseni enemmän yksinäiseksi kuin yleensä. Olen joskus luullut että kaipaamani mies kävisi täällä mutta usein tunnen sen tyhjyyden kun hän ei ole täällä.
Ei minulla muuta syytä kuin hän , ole täällä käymiseen.
Ehkä palaan vielä lukemaan.
Ei minulla muuta syytä kuin hän , ole täällä käymiseen.
Ehkä palaan vielä lukemaan.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Joo. Minulla vähän sama juttu. Olen luullut että täällä eräs nainen. Mutta tulen näistä hulluista viesteistä masentuneeksi, ahdistuneeksi, vihaiseksi ja itsekin hulluksi
Samanlainen kokemus minulla. Hän on ainut syy, miksi täällä olen käynyt ja joka kerta kun en merkkejä hänestä näe, entistä yksinäisempänä lähden palstalta. Miksi pitää kiduttaa itseään?
Oisko se se toivo, mikä tuo tänne takaisin katselemaan, mahtaisiko juuri se tietty henkilö kaivata just mua, en tiedä. Mutta mulla ainakin se, että käyn purkamassa oloani täällä, sillai hyvässä hengessä yleensä. Joskus, kun on oikein inhottavia viestejä, lähden mitään sanomatta pois.
Niinpä. Sen pitäisi kyllä kertoa jotain, että koskaan en ole lähtenyt palstalta iloisena ja positiivisella mielialalla...
Niinpä, tämä palsta ei tee hyvää. Aina tänne silti palaa, toivoen löytävänsä jotain. Tulee surullinen olo. Nainen minäkin.
Onneksi pääsen kotiin, kotini on muualla.
Kotisi ei ole täällä
Itse tiedän ettei minusta ole rakastamaan tai siltä tuntuu. En vain tiedä mistä edes aloittaa enkä osaa käyttäytyä oikein. Olen liian vaikea. Mieheltä.
Kyllä varmaan olisi. Kun löydät sen oman puoliskosi. Hih, kuvailusi itsestäs sai harhailemaan tiettyyn mieheen.. Hupsista. (omaan kaivattuuni)
Oma kaivattusi varmasti parempi. Minua ei osaa kukaan kaivata.
Ei itseänikään kukaan kaipaa, mutta iloisella mielellä ollaan.
Osittain totta. Palstahan on itsessään masentava. Mutta ei pidä unohtaa, että ikävöinnistä tulee myös huono olo. Täällähän käydään purkamassa ikävän tunnetta. Ja kun ihminen lopulta ymmärtää että tällä palstalla ei ole
m i t ä ä n, tajuaa hän että kaipauksen kohde on myös mennyttä elämää. Mutta se lyö niin kovaa päin kasvoja, että siihen haluaa totuttautua vähitellen.
Mutta kun ei se aina ihan noinkaan ole.
Monesti on kuitenkin. Ihan todennäköisyyslaskenta mukaan.
No niin, tässähä tätä olikin jo, tämä 1,5 h tämän kuukauden tarpeiksi. Moro!
On tämä ihan ok paikka purkaa tuntemuksiaankin kai vastauksia niihin ei si taas välttis kannata ottaa tosissaan kun tääl voi täysin varma olla kuka on kirjoittaja noikin mitkä on kirjautuneita lähentelee osa keski-ikää mu kuvat on ajalta kun olivat ala-aste ikäsiä kun eivät kuitenkaan kehtaa omina itseinään kirjoitella