Jos henkilö kusettaa niin jossain vaiheessa uskottavuus alkaa kärsimään
Kusettaminen
Anonyymi-ap
13500
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Olemassa olo lyhyt, aika kuluu tik-tak ...
Kauppojen muka tarjoukset
Kyllä Li Anderssonissa vielä virtaa riittää, Andersson sanoi.
Putin ei luota edes omiin henkivartijoihinsa – ”Niin paljon tämä mies pelkää”
Venäjän presidentti ei luota henkivartijoihinsakaan, kertoo Venäjän turvallisuuspalvelu FSO:n entinen työntekijä. Hän lähti vaimonsa perässä Ecuadoriin, kun tilaisuus aukeni.
Suomen hallitus tekee juuri tätä mitä otsikko. Katsokaa kuinka paljon puenitulousrktä oikeasti menee jos asumistuki tuki menee ja vero ale n saa tilalle.
Voitto valtiolle kun tähän lisätään tuloraja jolloin verotus nousee on yhtälö järkyttävä.
Ei ole muuta vaihtoehtoa kuin perustulo pienituloisille
pakko töihin eikä mitään rahaa tässä tarvita,sama opiskelijat ryyppäävät monena päivänä viikossa,ei tässä muut pysty ,ei edes pussikaljaa ostamaan,.
On ihan käsittämättömän vaikeaa käsittää laittomien aseiden käytöstä ei siinä vankilaan tarvi laittaa.
Sakko rangaistus jopa usean vuoden kolehti valtiolle.
Kyllähän kaikessa jossa luvataan muuta ja saadaan muuta on vaikea tajuta miten ihmisiä pidetään tyhminä vaan ei se sitä ole vaan ylivaltaa jota tietyt tyypit tekee
Puhutaan adhl mutta miksi näihin tyyppeihin ei koulussa jo puututa,ei toinen ihminen ole se kohde johon puretaan kaikki raivo Tää on henkistä väkivalta jota saa oikein lakeja tekemällä rellestää.
Ruokalähettipalveluistaan tunnettu Wolt teki viime vuonna peräti reilun 422 miljoonan euron tappion, uutisoi Kauppalehti.
Opr finance kusettaa ja tekee rikoksia. Tämähän on maan tapakin suomessa.
Rikoksella pärjää parhaiten!
pikavippejä antava pulju.,oisko sama yhtiö ok perintä
SAK:n hallitus ja Turja Lehtonen kusettavat työväestöä uhkailemalla kolmen euron palkoilla. Se kuuluu samaan sarjaan kuin Rinteen vappusatanen ja Putinin pelottelu natseilla Ukrainassa, jotka meinasivat valloittaa koko Venäjän!
Kivimäki esim tapaus vankilat paikat eivöt riitä. Niin 7 v tuomion saa sovittua,2 v ei näin voi olla .Pitää laittaa 5 v valtiolle kolehti
Kaikissa tuomioissa jossa tuomio päättyy ennen aikojaan. Sakkoa loppu rangaistukseen.
Ei yhteiskunnan tarvi elättää tätä joukkoa vaan pakko työtä. Kivimöelke tekee hyvää tehdä alihankijan tyylistä työtä jossa tietokoneet eivät ole käytössä.jne.