Ällöttää tuo Natalia Salmela !

Anonyymi-ap

Hyi hitto, kun on kauheet nuo tatuoinnit tuossa otuksessa ! Monesti miettinyt ,että olis ihan kaunis nainen jos ei pilattu noilla hirveillä kuvioilla . Eipä paljoo järkee ole kun ottanut nuo on .

8

676

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Rumat tatuoinnit vanhalla akalla.

      • Anonyymi

        35 ei vielä ole vanha, mutta näyttää ikäistään vanhemmalta.
        Tatuoinnit harvemmin ketään kaunistaakaan, mutta jotain lisäarvoa ne ilmeisesti ottajilleen antaa elämään.


    • Anonyymi

      Yli 30 alkaa rupsahtaa tökäreillä tatskat ei paljo auta töihin ei pääse kirkkoveneell

    • Anonyymi

      Joku kumma kauneuskäsityksen vääristymä. Aika kummia ajatuksia muutenkin.

      • Anonyymi

        Lähinnä puistattaa koko tyyppi. Tatuoinnit eivät kaunista ketään ja on yhtä kaameaa kuin joidenkin hiusmuoti.


    • Anonyymi

      Minua ei ällötä ne.On persona.Ilmaisee itsensä tatskoilla. Itseläni ei niitä.Ei edes 1 kpl.Koska olen piikki kammoinen.Ihailen ihmisten tatuonnit. Terv. aikuinen nainen.pääkaupunki setu.ps. niitä tatuointeja näkyy tällä paljon ihmisillä,kaiken ikäisillä,joten ei ole outoa ihmeellistä .

      • Anonyymi

        Joka näin tuo persoonansa esille, on todella outo. Ennen tatuoijat olivat linnakundeja ja merimiehiä ja aiheuttavat lähinnä pelkoa, onko päänupissa kaikki ok.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Joka näin tuo persoonansa esille, on todella outo. Ennen tatuoijat olivat linnakundeja ja merimiehiä ja aiheuttavat lähinnä pelkoa, onko päänupissa kaikki ok.

        Monet itselle vieraat asiat herättävät pelkoa ja ennakkoluuloja. Niitäkin voi hälventää tutustumalla ihmisiin. Tatskojenkin takaa voi paljastua ihan huipputyyppejä. Sen kun oivaltaa, niin voi olla pelkäämättä ja olla edelleen sitä mieltä, ettei pidä tatuoinneista iholla, mutta niiden takaa voi kuitenkin löytyä empaattinen ja fiksu ihminen, joka käyttäytyy toisia kohtaan hyvin, nimittelmättä sinua otukseksi tai miksikään muuksi.

        Eräs valitteli viime jouluna minulle, ettei onnistunut saamaan tilattua kotiinsa kunnon joulupukkia lapsilleen. Joulupukin kun olisi pitänyt olla riittävän tukevassa kunnossa, siis pyöreähkö, jotta olisi täyttänyt tehtävänsä joulupukkina.
        Tuo pukki oli kuitenkin paras pukki mitä heillä oli koskaan käynyt. Nyt hän suosittelee tuota hoikkaa joulupukkia muillekin.

        Joskus voimme myös pysähtyä ja kysyä itseltämme, että onko omassa päänupissamme kaikki ok, kun kirjoittelemme mitä kirjoittelemme.


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen Anna Koskela kaahasi 172 km/h

      Kuvasi samalla myös videota, jonka sitten myöhemmin poisti. Jotenkin tuntuu persuilta lähtevän nyt kaikki lapasesta, va
      Maailman menoa
      25
      6466
    2. Ratkaisujen tarjoamisen sijaan SDP on keskittynyt levittämään väärää tietoa

      Kokoomuksen kansanedustaja Martin Paasi on turhautunut eduskunnassa käytävään salikeskusteluun. Hän kertoo, miksi. – Ko
      Maailman menoa
      72
      5168
    3. Miksi media ei ole tutkinut Li Anderssonin antifa-yhteyksiä

      Antifa on väkivaltainen äärivasemmistolainen terrori-järjestö, joka USA:ssa on nyt kielletty. Andersson itse on äärivas
      Maailman menoa
      93
      4755
    4. Juuri nyt! Parturi bongattu Sannan seurassa!

      🌐 Breking News 📢 🗞️ 🆕 Kaksikko bongattu Suomen Helsingin Töölöstä. Kyllä. Sieltä samasta Töölöstä, josta kuppakin
      Maailman menoa
      6
      4589
    5. Keskisarja kiihotti persuja kansanryhmää vastaan

      Rikoksen vakavuutta lisää se, että Keskisarja toimii eduskuntapuolueen puheenjohtajana, jonka puheilla on enemmän painoa
      Maailman menoa
      69
      4448
    6. Kolmepäiväinen työviikko on kulman takana

      Zoomin toimitusjohtajan mukaan tekoäly alkaa olla monissa työtehtävissä niin tehokas, että ihmiset voivat pudottaa työpä
      Maailman menoa
      18
      4028
    7. Mercedes-Benzille riitti Suomen äärioikeistohallitus

      Tästä jo pari vuotta sitten varoiteltiin, että kaikki ulkomaalaiset investoijat poistuvat fasistipersujen myötä tukemast
      Maailman menoa
      54
      3987
    8. Aamun Riikka: sakset tiputtavat 31 000 lasta köyhyysrajan alle

      ✂️ STM:n tuoreen arvion mukaan Riikan leikkaukset pudottavat peräti 31 000 lasta köyhyysrajan alle, kun aikaisempi THL
      Maailman menoa
      107
      3845
    9. Miksi Marinin vasemmistohallitus ei tunnustanut Palestiinaa

      kun mahdollisuus oli? Nyt sitten vasemmisto-oppositio ulvoo yhtään ääneen, että Palestiina pitää tunnustaa - onpa tode
      Maailman menoa
      21
      3500
    10. Sebu Tynkkynen vaatii Ulkopoliittisen instituutin rahoituksen leikkaamista

      kun UPI:n tutkija kritisoi Tynkkystä, Mikä Trump tuo Tynkkynen oikein luulee olevansa? https://www.iltalehti.fi/politi
      Maailman menoa
      17
      3327
    Aihe