Toinen päivä on yleensä vaikein kun lopettaa nikotiinin käytön. Nyt on 30 tuntia kulunut edellisestä annoksesta nikotiinia ja mieleen tulee vaikka mitä syitä siihen miksi lähtisin ostamaan nikotiinipusseja. En nyt kuitenkaan aio lähteä. On nyt vaan päästettävä irti nikotiinin paskasta ja olo ensin vaikeutuu kunnes rupeaa helpottamaan.
Tupakoinnin lopetuksesta on 11 kk ja nyt on aika heittää nikotiini menemään.
30 tuntia ilman nikotiinia ja nyt on vaikeeta
5
368
Vastaukset
- Anonyymi
onneksi olkoon tupakoinnin lopettaja
- Anonyymi
Onneksi olkoon! Näin tänään kaupassa kassalla edelläni hienon, itsevarman rouvan. Hän haisi hirveän pahalle tupakalle, mutta eihän hän sitä itse tienyt. Kassajono perääntyi hänestä kauemmaksi ja odotin itsekin kauempana, että hän oli saanut ostoksensa kerättyä, ennenkuin pystyin menemään pakkaamaan meidän ostoksiamme. Tupakoitsijoillakin on oikeus käydä kaupassa, mutta toivottavaa olisi, että ette polta sisätiloissa tai käytä samoja vaatteita, jotka on tupakansavulle altistuneet.
- Anonyymi
Ensimmäiset 72 tuntia on vaikeimmat kun lopettaa nikotiinin käytön. Kohta tulee kaksi vrk täyteen. Heräsin jo kolmelta kun ei uni riittänyt. Toinen puoli yrittää keksiä perusteita sille miksi jatkaisin vielä nikotiinin käyttöä ja toinrn puoli torppaa niitä perusteita. Skitsofreeninen fiilis.
Nikotiinin käytön jatkaminen ei kuitenkaan ole vaihtoehto. On pysyttävä siitä erossa ja aion nyt viedä tämän homman maaliin - Anonyymi
Jos sorrut mene lääkärin.Terveyskeskus lääkärit.työpaikka lääkärit jopa hammaslääkäri kirjoitaa SV läkkeet tupakan lopetus.Eli nikotiini rippuvuuteen. 3 kk,syöt kuuri lopuun ja olet irti nikotiini riipuvuudesta Loppu elämäsi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.663132Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91841- 1111730
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2241239- 1271032
- 98978
- 60944
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil67926Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik6855- 84849