Mikään ei ole raivostuttavanpaa kuin naiset jotka ajavat tasa-arvon nimissä parempia oikeuksia kuin mitä miehillä on.
Esimerkkinä voi pitää vaikka miesten pakollista asevelvollisuutta. Miesten on pakko valita armeija/pakkotyö/vankila. Naisten ei tarvi tehdä mitään. Naiset ovat siis saaneet etuoikeutetun aseman miehiin verrattuna.
Naiset ovat kyllä tasa-arvon nimissä ottanut kaiken hyvän vastaan, nyt on aika tasa-arvon nimissä ottaa osaa myös velvollisuuksiin.
Esimerkkinä voi pitää vaikka miesten pakollista asevelvollisuutta. Miesten on pakko valita armeija/pakkotyö/vankila. Naisten ei tarvi tehdä mitään. Naiset ovat siis saaneet etuoikeutetun aseman miehiin verrattuna.
Naiset ovat kyllä tasa-arvon nimissä ottanut kaiken hyvän vastaan, nyt on aika tasa-arvon nimissä ottaa osaa myös velvollisuuksiin.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Joo. Paitsi että naisille oma armeija. Muuten sota on jo hävitty.
Totta puhut. Tuli muuten mieleeni eräs hauska anekdootti.
Mies oli menossa ovesta ulos ja samaan aikaan nainen oli menossa samasta ovesta sisään. Mies ehti ennen naista ulos ja ovi sulkeutui. Nainen tulistui ja sanoi: Minne ovat kadonneet herrasmiestavat? Ennen sentään avattiin naiselle ovi. Tähän mies vastasi: Valitan, mutta te vaihdoitte sen tasa-arvoon
Muuttakaa Arabiaan jos noin kovin vituttaa naisten enemmät oikeudet. Siellä naiset joutuvat olemaan hyvin alistettuina.
Ollaan mekin ihmisiä! Niin kauan kun miehet raiskaa naisia, mulla ei ole mitään syytä tuntea mitään arvostusta kyseistä sukupuolta kohtaan. Itse te käytätte miehuuttanne hyväksi ja monet teistä kusipäistä ei jää edes kiinni.
Johan nyt kitinä alkaa kun naiset on saaneet vähän samoja oikeuksia kuin mieskin. Naiset sai äänioikeuden vasta 99 vuotta sitten Suomessa, vielä on pitkä matka täydelliseen maailmaan, siihen, että nainen on samassa asemassa kun miehet on saaneet olla vuosituhansia. Naisella on täysi oikeus alistaa mies sukupuolensa takia, koska miehet on tehny sitä samaa naisille vedoten sukupuoleensa.
Joten nyt riitti sovinistinen yhteiskunta. Palkat kohdilleen eli naisilla 20% paremmiksi kuin miehillä, 60% johtajanpaikoista, niin johan alkaa elämä hymyillä.
Mikäli et tahallasi provosoinut ja tehnyt karikatyyriä sukupuolestasi, voin vain todeta, että surkeasti ovat asiasi. Onneksi tänäpäivänä hoitoon pääsee aika helposti.
Niin idiootteja että teistä ei ole johtajiksi, se on oma vikanne.
Vittuako menette aina matalapalkkaisille aloille. Turha itkeä sitten pientä palkkaa.
Hyvä että jollain on vielä järkeä päässä..
Olen kanssasi eri mieltä hamaan loppuun asti femakko,syöksy sementtiin.
Ei se intti ole pakollinen. Useimmat tuntemani feministit vapauttaisi mielellään miehetkin siitä.
Itse menin vankilaan, mutta olisi kai vapautuksenkin voinut hankkia.
Oikeassa, jos ajattelee loogisesti niin miksi pitäisi antaa naisille samat oikeudet jos heillä ei ole samat velvollisuudet.
Kyllä se mies saa c:n paperit halutessaan.
Naisten on pakko kärsiä kuukautiskivuista ja valua verta joka kuukausi sen takia, että ihmiskunta voisi lisääntyä, vaikka itse ei lapsia haluaisikaan tehdä. Miehillä ei ole mitään valittamista. Piste.
>Naisten on pakko kärsiä kuukautiskivuista ja >valua verta....
Ja - se on tietysti jonkun (muun) vika..... josta pitää saada jotain tasoitusta? :)
Minuakin harmittaa kantaa pippeliä ja kiveksiä etumuksessani, painavat ainakin 50 grammaa. On se niin väärin kun naiset eivät sitäkään joudu kärsimään. Ainiin, mutta miehethän voisivat leikkauttaa ne pois jos kerran häiritsevät.
Juu-u, kyllä on naisilla vaikeeta.
joutuvat naisetkin kantamaan rintojansa ja painavat hieman enemmän kuin sinun munasi.