Venäjän puolustusministeri Šoigu ulkaisun mukaan muun muassa kuurot, skitsofreenikot ja osittain raajarikkoiset kelpaavat tykinruuaksi siinä kuin terveetkin. Sinä on hyvä esimerkki vihervasurien tasa-arvoisuudesta, jota kohti Suomessakin on syytä suunnata.
Venäjä ei omien lausuntojen mukaan koskan ole ollut imperialistinen tai harjoitanut kolonianismia, vaikka venäläisten koko elämä ja toimeen tulo perustuu vähemmistökansajen alistamiseen ja niiden luonnovarojen ryöstämiseen. Itse venäläiset eivät ole koko pitkän historiansa aikana tehnyt mitään muuta kuin ryöstäneet, rasikanneet ja terrorisoineet heikompia kansakuntia.
Ei ihme, että Venäjä on vihervasemmiston ihanne valtio jat tasa-arvon esikuva.
Anonyymi-ap
1
139
Vastaukset
- Anonyymi
😋😋😋😋😋😋😋😋😋😋
😍 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18014415F
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614378KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1493165Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo482482Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?502407- 982065
- 241883
- 301616
- 231612
- 1541451
- 341253