Kornia katsoa kun ihmiset kulkee kaduilla ja tuijottavat puhelintaan, ja useimmilla vielä kuulokkeet päässä.. Ei kuulla mitään, ei nähdä mitään mitä ympärillä maailmassa tapahtuu.. Meinataan jäädä auton alle vähän väliä. Mikä siinä puhelimessa on niin erikoista että sitä pitää joka paikassa kytätä 24/7 ? Katsokaa vaikka edes välillä ympäröivää Maailmaa. . . . .
Puhelimiaan tuijottavat Robotit..
17
467
Vastaukset
- Anonyymi
Mä oo ny tiktokissa ja facessa ja kaikessa ihan helv¤¤# oleellisessa..
- Anonyymi
Elämä on siinä pelikortin kokoisessa näytössä :o)
- Anonyymi
Puhelin = Jumala. Sairaaksi on mennyt touhu. Oikeat Todelliset ihmissuhteet kuolevat.. Pelkkää klikkailua ja tyhjää peukutusta. . .
- Anonyymi
On puhelin ainakin totta ja olemassa, tuo toimen on vain suurta harhaa ja kusetusta.
En siis puolustele puhelimeen kiinni kasvaneita, mutta se on kuitenkin konkretiaa.
- Anonyymi
Jep. Satuin näkemään hiljattain tyypin, joka miesten vessassa kusta lorotti pisuaariin ja tuijotti samalla kännykkäänsä. Olikohan puhelin liimattu kiinni käteen.
- Anonyymi
Sehän tietty kuvas kusemistaan. Laittoi varmaan someen. Siellähän kerrotaan kaikki mitä tekee. Jotkut varmaan ottavat selfietä istuessaan isommalla hädällä. Kenties ilme ponnistusvaiheesta.
- Anonyymi
"Kaverit" istuvat vierekkäin.. Ja kukaan ei puhu toisilleen mitään.. Kaikki tuijottavat puhelinta :o(
- Anonyymi
Ja.. Mä meen ulos luontoon katsomaan . . öö niin sitä pientä ruutua..
- Anonyymi
No miksi sitten katsot? Katso jotain muuta, niin sitten ei harmita niin paljon.
- Anonyymi
Noh, sinua näyttää harmittavan, kun joku otti tuon käyttäytymishäiriön puheeksi.
- Anonyymi
#Puhelinaddiktit.
- Anonyymi
Kai se johtuu,
kun suurin osa on saanut alkunsa Pitkänniemen asukeista Nokialla? - Anonyymi
Etteivät he näkemällä näkisi ja kuulemalla kuulisi.
- Anonyymi
Jalan liikkuminen on ihmisen perusoikeus. Toki liikennesääntöjä tulee noudattaa. Voi kuitenkin olla eri tavoin vammaisia ihmisiä myös jalankulkijoina. On myös sellaisia, joiden sääntöjen osaaminen ei ole ihan optimaalista, kuten vaikkapa lapset. Tiettyjä tienkäyttäjiä tuleekin lain mukaan aina varoa erityisen paljon.
"Lähestyttäessä ajoneuvolla pysäytettyä koulukuljetus- tai päivähoitokuljetusautoa, linja-autoa, raitiovaunua taikka lasta, vanhusta, eri tavoin vammaista ihmistä tai muuta henkilöä, jolla on ilmeisiä vaikeuksia selviytyä turvallisesti liikenteessä, on noudatettava erityistä varovaisuutta."- Anonyymi
Taisit eksyä vähän aiheesta? Vai tarkoitatko, että kännykkä kädessä kulkevat pitää luokitella vammaisiksi?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Taisit eksyä vähän aiheesta? Vai tarkoitatko, että kännykkä kädessä kulkevat pitää luokitella vammaisiksi?
Jos luokitellaan, niin silloin heitä pitää liikenteessä aina varoa erityisen paljon. Auton alle jääminen mainittiin aloituksessa, joten ei kovin kauas kuitenkaan eksytty aiheesta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1701093
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132857- 84793
- 51738
Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55539Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?37531Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä294525Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t215479- 49477
Kalle irtisanoutui
Kävi, kuten odotettiin. Paras ratkaisu paitsi Orimattilalle myös Larssonille. Seuraavaksi joudutaan mittaamaan kaupungin53464