Pohojalaanen veroloinen uhos YLE1 kanavalla eileen

Vaikka jätti soran kesken Ukrainas, ja tuli takaasi äireen helemoohin pakohon sotaa.
Ei tuallaanen mikään miäs oo, suutansa vaan soittava kakara.
13249
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Täytyy muistaa miten Pohjalaiset piti sitoa puuhun kiinni että eivät lähteneet etuajassa SuurSuomea rakentamaan.

Äänestä
  • Pohjalaisilla on kuuma luonne, vähän kuin noilla etelän eläjillä. Eikös se Lapuanliikekkin sieltä Pohjanmaalta lähtenyt ja Mäntsälässä kapinaa kehitteli.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Pohjalaisilla on kuuma luonne, vähän kuin noilla etelän eläjillä. Eikös se Lapuanliikekkin sieltä Pohjanmaalta lähtenyt ja Mäntsälässä kapinaa kehitteli.

    Onneksi ei Lapualaisetkaan ihmisiä Mäntsälässä tappaneet, mutta Ukrainassa niitä siviilejä kyllä Suomiaseilla jopa Suomalaiset tappaa.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Onneksi ei Lapualaisetkaan ihmisiä Mäntsälässä tappaneet, mutta Ukrainassa niitä siviilejä kyllä Suomiaseilla jopa Suomalaiset tappaa.

    Miksi Sanna Marin ja Sale ihailee ihmisten surmaamista Ukrainassa?

    Äänestä

Väittää sotineensa Ukrainassa, mutta pitääkö Suomen veronmaksajien noita höyrypäitä vielä Suomessakin elättää?

Äänestä
  • Oikeita Ukrainan terroristeja esitellään YLE kanavalla sankareina ja vapauden airueina, tavallisista ihmisistä poliisi tekee terroristeja pelkkien puheiden perusteella.

    Äänestä

Mikä saa YLE kanavan esittelemään tollasta vähän tärähtänyttä ihmistä joka ylistää itseään siitä kun on tappanut ihmisiä?

Äänestä
  • Onko YLE Ukrainan AZOV terroristien tukia ihannoidessaan siellä siviilejä surmannutta narsissia.

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Onko YLE Ukrainan AZOV terroristien tukia ihannoidessaan siellä siviilejä surmannutta narsissia.

    Voi sinua idiootti narsissi on kukka, et kai väitä ihmistä kukaksi?

    Äänestä

-Taitaas olla paree, ku jäis kotia kalttaamahan sikoja ja purkis sen akressio-enerkiansa niihin.
Sehän on vähä ku ihimistä mänttääs, ku sian teurastaa.:P

Äänestä
  • Eikös Nurmossa ole iso sikala ja teurastamo.
    Sinne Kokoomuslaisena voisi poika mennä vapaaehtoistyöhön yrittäjää auttamaan, ei tarvisi Ukrainan siviilejä naisia ja lapsia tappaa.

    Äänestä

Miten voi Suomen poliisi ja Kokoomus sulkea silmänsä oikeilta terroristeilta, joita on Suomi nyt pullollaan.
Väkisin yrittää virkavalta Suomen kantaeläjistä tehdä terroristeja väkisin tuomioistuimessa.
Ukrainan AZOV terroristit tulostaa aseita joilla Ukrainan siviilejä surmataan, 3-D tulostimella Suomen hallituksen tuella. Suomalaiset jotka leikkivät tulostimilla yritetään väkisin lakituvassa terroristeiksi todistaa.

Äänestä

Sorat on kuopas tai harjuus, ja nii o punikitkin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Vaikka jätti soran kesken Ukrainas, ja tuli takaasi äireen helemoohin pakohon sotaa.
Ei tuallaanen mikään miäs oo, suutansa vaan soittava kakara.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu