lähdössä ensiviikolla.
😉😉😉🤣🤣😅😆
Postia tietosuojavaltuutetulle
32
514
Vastaukset
- Anonyymi
On jo aikakin tietosuojavaltuutetun puuttua näiden onpassivelaisten touhuihin. He jäljittävät ihmisiä o-trim sovelluksen avulla. Muka jokin linkinlyhentäjä?! Nimeltä tunnetaan ainakin kaksi tällaista jäljittäjää!
- Anonyymi
He myös luovuttavat eu kansalasiten tietoja maihin mihin ei saisi. Muutenkin heidän käyttöehdot ovat eu lakien vastaisia.
- Anonyymi
Eivät jäljittele ihmisiä vaan ip-osoitteita.
- Anonyymi
Bitly ja Urly ,onko vielä muita?
"Eivät jäljittele ihmisiä vaan ip-osoitteita."
Kaksiaivosoluinen yrittää kirjoittaa liian vaikeita sanoja. Kyse on JÄLJITTÄMISESTÄ, ei JÄLJITTELEMISESTÄ.
Mutta aivan kuten sanoin, onpassive jäljittää ihmisiä.
Apropos, koska saamme tietoa mitä tietosuojavaltuutettu sanoi, MUAHAHAHAAAA- Anonyymi
Tietosuojavaltuutettua kiinnostaa varmasti:
-O-Trim sovellus joka jäljittää ihmisten verkko-osoitteita
-Onpassiven vaatimus lähettää kopio passista, vieläpä salaamattomana sähköpostitse internetin kautta
-EU lainsäädäntö ja onpassiven tietosuoja
Kannattaa kysyä tietosuojavaltuutetun kanta onpassiveen- Anonyymi
Lähetin hänelle liittymislinkin !
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lähetin hänelle liittymislinkin !
Heti liittyi ja koko ministeriö. Koko ministeriöstä tulee suomen rikkain misteriö. Lisäksi autopoonus
- Anonyymi
Lahkolaisilla ei ole mitään käsitystä tietosuojavaltuutetun toimenkuvasta. Sen vuoksi he ovatkin onpassivessa.
Paljonko olette jo tienanneet, automaattisesti?- Anonyymi
Ai , paljonko tienattu? Kysy tietosuojavaltuutetulta !
Onko tietosuojavaltuutetulle ilmoitettu Automaattinen Tienaaminen Oy:stä? Sillä on sivusto automaattinentienaaminen.fi joka on täynnä onpassiven "o-trim" linkkejä ja nämä linkit ohjaavat onpassiven palvelimelle. Tämä palvelin taas jäljittää ihmisten verkko-osoitteita, joten olkaa varovaisia.
Neuvon välttämään sivustoa automaattinentienaaminen.fi- Anonyymi
Kaikki yritykset haluaa tietää missä heidän asiakkaansa ovat. Ihan luonnollista.
Ja jos O-trim kauhistuttaa, niin odota sitten kun tulee O-tracker. Sekin tapahtuu ihan pian.
https://www.onpassive.com/products/otracker/ Anonyymi kirjoitti:
Kaikki yritykset haluaa tietää missä heidän asiakkaansa ovat. Ihan luonnollista.
Ja jos O-trim kauhistuttaa, niin odota sitten kun tulee O-tracker. Sekin tapahtuu ihan pian.
https://www.onpassive.com/products/otracker/Yritysten asiakkaiden sijainti selviää siitä tiedosta jonka he itse antavat, ei jäljittämällä. Jos asiakas ei halua kertoa sijaintiaan, silloin tyydytään siihen vastaukseen.
Internet on täynnä erilaisia tracking työkaluja jo valmiiksi. Ilmaisia työkaluja sekä maksullisia. Onpassiven on hyvin vaikea tunkea tähän markkinarakoon. Paitsi, kun tiedetään onpassiven ovela kaava, että jäsenten on ostettava, niin kyllä Ash siitäkin tienaa. Eikä onpassiven jäsenistöllä ole mitään käyttöä tracking työkalulle sen enempää kuin videokonferensseille.
Teillä kaksiaivosoluisilla ei ole käsitystä bisnesmaailmankaan toiminnasta. Sen vuoksi te olettekin onpassivessa.- Anonyymi
No sitä sivustoa nyt pitäisi jokaisen välttää automaattisesti. Jo sivuston nimi kertoo, että aivot on olleet narikassa, kun nimeä on mietitty.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kaikki yritykset haluaa tietää missä heidän asiakkaansa ovat. Ihan luonnollista.
Ja jos O-trim kauhistuttaa, niin odota sitten kun tulee O-tracker. Sekin tapahtuu ihan pian.
https://www.onpassive.com/products/otracker/Missäs muuten eu alueella säilytätte näitä tietoja? Via vieläkö siirrätte ne laittomasti jenkkeihin?
Tosiaan! Kaksiaivosoluiset eivät kykene ymmärtämään, että tämän vuoksi harva suomalainen yritys voisi edes kuvitellakaan käyttävänsä onpassivea. Siis, kukaan ei niitä tietenkään käytä, mutta jos spekuloidaan että käyttäisi ...
Tämä tietojen siirto USA:an on todellakin este onpassiven menestymiselle Euroopassa. Ottaisitte lahkolaiset asioista selvää, niin ymmärtäisitte (tai ette kuitenkaan ymmärtäisi, koska ettehän te muuten olisikaan onpassivessa)Lahkolaiset! Onko mitään uutta tietoa tietosuojavaltuutetun suunnasta? Haastemies ei ole vielä käynyt ovella. Kertokaa hänelle että olen päivätyössä ja parhaiten tavoittaa aina heti illansuussa työpäivän jälkeen.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1523456Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512432Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu151220- 1161220
Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101119Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per50963- 46894
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019890- 40805
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt202721