lähdössä ensiviikolla.
😉😉😉🤣🤣😅😆
Postia tietosuojavaltuutetulle
32
528
Vastaukset
- Anonyymi
On jo aikakin tietosuojavaltuutetun puuttua näiden onpassivelaisten touhuihin. He jäljittävät ihmisiä o-trim sovelluksen avulla. Muka jokin linkinlyhentäjä?! Nimeltä tunnetaan ainakin kaksi tällaista jäljittäjää!
- Anonyymi
He myös luovuttavat eu kansalasiten tietoja maihin mihin ei saisi. Muutenkin heidän käyttöehdot ovat eu lakien vastaisia.
- Anonyymi
Eivät jäljittele ihmisiä vaan ip-osoitteita.
- Anonyymi
Bitly ja Urly ,onko vielä muita?
"Eivät jäljittele ihmisiä vaan ip-osoitteita."
Kaksiaivosoluinen yrittää kirjoittaa liian vaikeita sanoja. Kyse on JÄLJITTÄMISESTÄ, ei JÄLJITTELEMISESTÄ.
Mutta aivan kuten sanoin, onpassive jäljittää ihmisiä.
Apropos, koska saamme tietoa mitä tietosuojavaltuutettu sanoi, MUAHAHAHAAAA- Anonyymi
Tietosuojavaltuutettua kiinnostaa varmasti:
-O-Trim sovellus joka jäljittää ihmisten verkko-osoitteita
-Onpassiven vaatimus lähettää kopio passista, vieläpä salaamattomana sähköpostitse internetin kautta
-EU lainsäädäntö ja onpassiven tietosuoja
Kannattaa kysyä tietosuojavaltuutetun kanta onpassiveen- Anonyymi
Lähetin hänelle liittymislinkin !
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lähetin hänelle liittymislinkin !
Heti liittyi ja koko ministeriö. Koko ministeriöstä tulee suomen rikkain misteriö. Lisäksi autopoonus
- Anonyymi
Lahkolaisilla ei ole mitään käsitystä tietosuojavaltuutetun toimenkuvasta. Sen vuoksi he ovatkin onpassivessa.
Paljonko olette jo tienanneet, automaattisesti?- Anonyymi
Ai , paljonko tienattu? Kysy tietosuojavaltuutetulta !
Onko tietosuojavaltuutetulle ilmoitettu Automaattinen Tienaaminen Oy:stä? Sillä on sivusto automaattinentienaaminen.fi joka on täynnä onpassiven "o-trim" linkkejä ja nämä linkit ohjaavat onpassiven palvelimelle. Tämä palvelin taas jäljittää ihmisten verkko-osoitteita, joten olkaa varovaisia.
Neuvon välttämään sivustoa automaattinentienaaminen.fi- Anonyymi
Kaikki yritykset haluaa tietää missä heidän asiakkaansa ovat. Ihan luonnollista.
Ja jos O-trim kauhistuttaa, niin odota sitten kun tulee O-tracker. Sekin tapahtuu ihan pian.
https://www.onpassive.com/products/otracker/ Anonyymi kirjoitti:
Kaikki yritykset haluaa tietää missä heidän asiakkaansa ovat. Ihan luonnollista.
Ja jos O-trim kauhistuttaa, niin odota sitten kun tulee O-tracker. Sekin tapahtuu ihan pian.
https://www.onpassive.com/products/otracker/Yritysten asiakkaiden sijainti selviää siitä tiedosta jonka he itse antavat, ei jäljittämällä. Jos asiakas ei halua kertoa sijaintiaan, silloin tyydytään siihen vastaukseen.
Internet on täynnä erilaisia tracking työkaluja jo valmiiksi. Ilmaisia työkaluja sekä maksullisia. Onpassiven on hyvin vaikea tunkea tähän markkinarakoon. Paitsi, kun tiedetään onpassiven ovela kaava, että jäsenten on ostettava, niin kyllä Ash siitäkin tienaa. Eikä onpassiven jäsenistöllä ole mitään käyttöä tracking työkalulle sen enempää kuin videokonferensseille.
Teillä kaksiaivosoluisilla ei ole käsitystä bisnesmaailmankaan toiminnasta. Sen vuoksi te olettekin onpassivessa.- Anonyymi
No sitä sivustoa nyt pitäisi jokaisen välttää automaattisesti. Jo sivuston nimi kertoo, että aivot on olleet narikassa, kun nimeä on mietitty.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kaikki yritykset haluaa tietää missä heidän asiakkaansa ovat. Ihan luonnollista.
Ja jos O-trim kauhistuttaa, niin odota sitten kun tulee O-tracker. Sekin tapahtuu ihan pian.
https://www.onpassive.com/products/otracker/Missäs muuten eu alueella säilytätte näitä tietoja? Via vieläkö siirrätte ne laittomasti jenkkeihin?
Tosiaan! Kaksiaivosoluiset eivät kykene ymmärtämään, että tämän vuoksi harva suomalainen yritys voisi edes kuvitellakaan käyttävänsä onpassivea. Siis, kukaan ei niitä tietenkään käytä, mutta jos spekuloidaan että käyttäisi ...
Tämä tietojen siirto USA:an on todellakin este onpassiven menestymiselle Euroopassa. Ottaisitte lahkolaiset asioista selvää, niin ymmärtäisitte (tai ette kuitenkaan ymmärtäisi, koska ettehän te muuten olisikaan onpassivessa)Lahkolaiset! Onko mitään uutta tietoa tietosuojavaltuutetun suunnasta? Haastemies ei ole vielä käynyt ovella. Kertokaa hänelle että olen päivätyössä ja parhaiten tavoittaa aina heti illansuussa työpäivän jälkeen.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa3609670Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat906082Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur3755720SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden1424142Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä33472Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien723031Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal783000Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,52773Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr72708- 1142688