Venäläiset rohkeimpia?

Anonyymi-ap

Onko minkään muun maan kansalaiset niin rohkeita kuin Venäjän? Epäilen vahvasti sillä venäläiset ovat ainoa kansa joka on alentunut tuhoamaan suomalaisten, niin siviilien kuin sotilaiden hautamuistomerkkejä esim. entisen Koiviston hautuumaalla.

Tosin täytyy sanoa ettei muiden maiden kansalaiset edes alentuisi siihen mitä venäläiset tekevät.

13

817

    Vastaukset 13

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ainakaan kuoleminen isänmaansa puolesta ei tunnu heitä suuremmin haittaavan. Sellainen rohkeus on tietysti on vastapuolen toiveissakin.

    • Anonyymi

      Puten lätti on menossa kivikaudelle

    • Anonyymi

      Moi trollit Pietarissa. Olettekos katsoneet päivän Bahkmuntissa tapahtuneet jutut?? UKRAINA war today Youtube?? Siellä on miten teidän idioottinen johto tapatti 2500 örkkiä ja 22 tankkia ym.. . Väärä taktiika ja Ukrainan armeija tuhosne... katsokaa ja PALATAAN sitten täällä netissä

    • Anonyymi

      Tyhmät on rohkeita.

      Sotilashenkilöt on tyhmiä ja typeriä pelinappuloita. Terv. KiSS My ASSinger.

      Rintamille pitää mennä kuolemaan, ei niinkään tappamaan.

      Hajoita ja hallitse on Zionistien strategia.

      Oveluudella on sinun sotaa käytävä.

      Kaiken valtavalhemedian suoltaman disinformaation jälkeen, ystävästä on tullut vihollinen, ja vihollisesta ystävä.

      Jatkakaa.

    • Anonyymi

      Venäläiset ihailevat Stalinia joka tapatti kymmeniä miljoonia omia kansalaisiaan. Nyt venäläiset ihailevat Putinia joka pyrkii tapattamaan kansalaisiaan samaan tahtiin kuin Stalinkin. Mitä tuo kertoo venäläisistä? Miksi totuus, rauha, hyvä elintaso, demokratia, tasa-arvo yms. ei kelpaa?

      Oikeastaan Stalin teki muulle maailmalle suuren palveluksen kun esti silloisen Neuvostoliiton kasvamisen liian suureksi.

      • Anonyymi

        Siin on vaan se, että sulla ei ole käsitystä maailman menosta. Elät satukirja maailmassa.


    • Anonyymi

      Nämä ovat oman itsensä pahimpia (parhaita) vihollisia. Jos muuten näyttäisi tulevan menestystä, se ryssitään itse.

    • Anonyymi

      Hän on paras johtaja, joka voittaa sotimatta!

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Entäs ne Ukrainan armeijan rikokset? Kuka ja missä kieltää näyttämästä tai kertomasta niistä?


    • Anonyymi

      Hautamuistomerkkejä vandalisoivat venäläiset ovat tosi rohkeita hyökätessään muistomerkkejä vastaan? Mitä voisikaan muuta ajatella noista fasisteista kun heidän johtajansa Putin pakeni välittömästi Moskovasta kun edesmennyt Prigosin aloitti joukkoineen marssin ko. kaupunkia kohti.

      • Anonyymi

        Kai muistat värittää satukirjas kaiken päätteeks? Vai onko sulla muutakin elämää kun porata jostain Venäjästä?


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      179
      1692
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      109
      893
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      745
    4. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      96
      653
    5. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      207
      644
    6. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      133
      618
    7. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      48
      566
    8. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      50
      548
    9. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      546
    10. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      15
      520
    Aihe