Pitäneekö paikkaansa, että on suunnitteilla uudistus missä Kela järjestää kolmessa kuukaudessa toimeentulotuen asiakkaille murjut ja muutot Perähikiälle takuuvuokrineen ja sen jälkeen ei enää ole minkäänlaista vaaraa joutua töihin?
Ihan tottako!?
16
435
Vastaukset
- Anonyymi
Ihanaa jos näin
- Anonyymi
Perähikiän kunnanjohtaja esittää eriävän mielipiteen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Perähikiän kunnanjohtaja esittää eriävän mielipiteen.
Muuttaa mielensä kun kuulee vantaa, hki, tampere, turky ym sanovat maksavansa kahden vuoden ajan kaikki muuttajista aiheutuneet kulut. Perähikiän pomo hieroo tyytyväisenä käsiään ajatellen "hei me tienataan tällä" ja Sauli Sale miettii montakohan hehtaaria pitää laajentaa ja pystyyköhän lähipanimot toimittamaan olutta myyntiin tarpeeksi.
- Anonyymi
Joo kyllä näin on asia. Pitää paikkansa. Perähikiän murjut kun on täytetty rakennetaan uusia taloja tuleville kunnan työttömille jossa sauna jokaisessa huoneistossa, yhteiskäytössä olevat parin sadan neliön uima-altaat sekä pihalla että ulkona, supernopea talonetti ja aulassa puhelimet jotta voi soittaa kelaan ym maksutta ettei tarvitse prepaidin saldoa kuluttaa.lasitetut parvekkeet ym...
- Anonyymi
Rakennusalakin lähtee siis nousuun ja Virosta tarvitaan lisää työvoimaa.
- Anonyymi
Muutto tottakai valtion piikkiin.
- Anonyymi
Muutto bussilla, jonka pakokaasut on ohjattu matkustamoon.
- Anonyymi
Unohdit yhteiskäytössä Bentley
- Anonyymi
Kela taksilla pääsee kaljoille.
- Anonyymi
Banaanilaatikot joutuu tosin itse ostamaan mutta kela kustantaa gigantista maksusitoumuksella ostetun pesukoneen asennuksen ja kuukausihuollon.
- Anonyymi
Olen perustamassa muuttofirmaa ja löysin Botswanasta pari potentiaalista työntekijää, jotka voisivat tulla mikäli luvat vain järjestyvät. Innolla uuteen yritykseen nyt.
- Anonyymi
Juuri näin. Omaisuus on aina toisten työllä hankittua, eikä rikastua voi ilman orjia. Tämä osoittaa kunnon kapitalistihenkeä. Tsemppiä!
- Anonyymi
Valtio/ Finnvera on jo valmiina tukemaan itseään innokkaiden uusien yrittäjien turvin. Postihan meillä jo on, samaan tapaan voidaan alkaa siirtelemään köyhiä sivummalle piiloon.
- Anonyymi
Mulla onkin homeinen vaja tyhjänä metsän keskellä odottamassa saapujia , pitänee laittaa kunnalle vuokralle , tervetuloa nauttimaan suomen luonnosta .
- Anonyymi
Jörjestävät vuel luotyotiedir kuntoo ja kela toimmii takasjana lsinoille
- Anonyymi
Kyllä kela järjestää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Netta pelkäsi Maisan nappaavan kauramiljanäärin
Samanlaisia naisia tuntuvat muutenkin olevan. Tietää kertoa: https://www.seiska.fi/rikos/kauramiljonaari-jp-kukkosen-ne1415613Harvinaiset kuvat: Iskelmäkuningatar Eini ja Lars-rakas yhdessä juhlimassa "Jotain suurta pienen..."
Iskelmäkuningatar Eini oli tänä vuonna Linnan juhlissa puolisonsa Lars Pajumäen kanssa. Lars-puolisoa ei ole paljon julk291688- 1131583
Se olet todella sinä
En voisi onnellisempi olla ❤️ Se olet oikeasti sinä joka mulle kirjoitellut ❤️ Mulla ollut ihan kamala ikävä sinua ❤️1031424Tietäisinpä mitä sinä haluat
Annat vihjeitä, että haluaisit kenties lähentyä, mutta jos otan askeleen lähemmäs, saan osakseni vain torjuntaa. En tied621408- 591022
- 54959
Edellinen alotukseni poistui joten
Uusiksi sama. Hyvää viikonloppua ystävä ja anteeksi kaikesta.129952Professori ministeri Rantasen turvapaikkakirjeestä: Tyrmistyttävä
Nyt persut haluaa koko Euroopan hylkäävän laillisuuden ja kansainväliset sopimukset. Kansainvälisen oikeuden emerituspr226867Alkaa pikku hiljaa kyl lähtee hermot
No yritän sinnitellä ens vuoden puolelle Ei viitti joulua pilata. Vanhemmalle naiselle Nyt nukkuu35746