Pitäneekö paikkaansa, että on suunnitteilla uudistus missä Kela järjestää kolmessa kuukaudessa toimeentulotuen asiakkaille murjut ja muutot Perähikiälle takuuvuokrineen ja sen jälkeen ei enää ole minkäänlaista vaaraa joutua töihin?
Ihan tottako!?
17
925
Vastaukset
- Anonyymi
Ihanaa jos näin
- Anonyymi
Perähikiän kunnanjohtaja esittää eriävän mielipiteen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Perähikiän kunnanjohtaja esittää eriävän mielipiteen.
Muuttaa mielensä kun kuulee vantaa, hki, tampere, turky ym sanovat maksavansa kahden vuoden ajan kaikki muuttajista aiheutuneet kulut. Perähikiän pomo hieroo tyytyväisenä käsiään ajatellen "hei me tienataan tällä" ja Sauli Sale miettii montakohan hehtaaria pitää laajentaa ja pystyyköhän lähipanimot toimittamaan olutta myyntiin tarpeeksi.
- Anonyymi
😋😍😋😍😋😍😋😍😋
❤️ Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18017582p
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
- Anonyymi
Joo kyllä näin on asia. Pitää paikkansa. Perähikiän murjut kun on täytetty rakennetaan uusia taloja tuleville kunnan työttömille jossa sauna jokaisessa huoneistossa, yhteiskäytössä olevat parin sadan neliön uima-altaat sekä pihalla että ulkona, supernopea talonetti ja aulassa puhelimet jotta voi soittaa kelaan ym maksutta ettei tarvitse prepaidin saldoa kuluttaa.lasitetut parvekkeet ym...
- Anonyymi
Rakennusalakin lähtee siis nousuun ja Virosta tarvitaan lisää työvoimaa.
- Anonyymi
Muutto tottakai valtion piikkiin.
- Anonyymi
Muutto bussilla, jonka pakokaasut on ohjattu matkustamoon.
- Anonyymi
Unohdit yhteiskäytössä Bentley
- Anonyymi
Kela taksilla pääsee kaljoille.
- Anonyymi
Banaanilaatikot joutuu tosin itse ostamaan mutta kela kustantaa gigantista maksusitoumuksella ostetun pesukoneen asennuksen ja kuukausihuollon.
- Anonyymi
Olen perustamassa muuttofirmaa ja löysin Botswanasta pari potentiaalista työntekijää, jotka voisivat tulla mikäli luvat vain järjestyvät. Innolla uuteen yritykseen nyt.
- Anonyymi
Juuri näin. Omaisuus on aina toisten työllä hankittua, eikä rikastua voi ilman orjia. Tämä osoittaa kunnon kapitalistihenkeä. Tsemppiä!
- Anonyymi
Valtio/ Finnvera on jo valmiina tukemaan itseään innokkaiden uusien yrittäjien turvin. Postihan meillä jo on, samaan tapaan voidaan alkaa siirtelemään köyhiä sivummalle piiloon.
- Anonyymi
Mulla onkin homeinen vaja tyhjänä metsän keskellä odottamassa saapujia , pitänee laittaa kunnalle vuokralle , tervetuloa nauttimaan suomen luonnosta .
- Anonyymi
Jörjestävät vuel luotyotiedir kuntoo ja kela toimmii takasjana lsinoille
- Anonyymi
Kyllä kela järjestää.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Iso poliisioperaatio Lapualla
Paikalla oli silminnäkijän mukaan myös kolme ambulanssia. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011924650.html Onko virpo804727Kuinka Riikka Purra on parantanut Suomen kansalaisen elämää?
Haastan kaikki perussuomalaisten kannattajat kertomaan konkreettisia esimerkkejä kuinka Riikka Purran harjoittama politi2194626Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin
Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks682398Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys
Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä752386- 602326
Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava
valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak682161- 531886
- 281537
Kehu kaivattuasi
Mikä hänessä on parasta? Jos osaat kertoa muuta kuin ulkonäköön liittyvää, niin ansaitset mitalin.1101348Vuoksesi kaiken
Tekisin vuoksesi kaiken. Enemmänkin. Kunpa tietäisi ja hyväksyisit sen. Ymmärtäisit, en voi elää ilman sinua. En halua1171328