Muistatteko Stubbin?

Anonyymi-ap

On Presidenttiehdokkaan, oli yli kuusi vuotta poissa Suomesta. Ylimielisenä häipyi, täysin kyllästyneenä politiikkaan.
Tuli hänestä myös mieleen, että on aikoinaan ollut Koulukiusaaja, mitenköhän se nyt ilmenee? Minkälainen olisi presidenttinä..

4

410

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ainoa, mitä miehestä tulee mieleen on "v.. ittu, mitä p.. askaa"

      Onhan sitä siinäkin, jos ei muuta.

    • Anonyymi

      "Alexander Stubb valittiin ulkoministeriksi helmikuussa 2008. Tämä videopuhe on pidetty amerikkalaisen Carnegie Endowmentin koolle kutsumassa tilaisuudessa 18.7.2008. Stubb sanoo haluavansa kansallisvaltioiden kuten Suomen loppuvan, ja EU:n muodostuvan sotilaalliseksi suurvaltioksi."

      https://youtu.be/83EE-ypprZE?

      Kuka sellaista tyyppiä äänestäisi, joka halusi lopettaa Suomen olemassaolon?

    • Anonyymi

      Kyseisen herran tausta on Ruotsalis pohjainen ja yrittäjä lähtöinen .

      Viimeksi mainitulta pohjalta hyvinkin tukeva nykyitä Kokkomuslaista ajattelutapaa joka näyttäytyy vahvasti ,nyky hallituksen toimitavoissa.

      Kielellinen tausta identfioi henkilön vahvasti Ruotsalaiseen kansan osaamme, jolloin kuva koko kansan Presidenttiä on hyvin ohuella pohjalla. On pikemminkin Ruotsinkielisen vähemmistön oikeistolainen Presidentti ehdokas.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      195
      2737
    2. Nuorille miehille ei kelpaa enää paljon käytetty nainen

      "En ikinä huolisi mitään kyläpyörää", Tomi täräyttää TikTokissa https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/27182b8f-7759-49d0-8
      Sinkut
      300
      2642
    3. Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi

      Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy
      Maailman menoa
      41
      2334
    4. Drone-epäily Uudellamaalla

      Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html
      Maailman menoa
      159
      1414
    5. Loppuiko MTV3 näkymästä? Vinkki, miten näet mm. Salatut elämät jatkossa

      MTV:n maksuttomien tv-kanavien (MTV3, MTV Sub, MTV Ava) näkyvyys Elisan palveluissa päättyi 12.5.2026. Tämä aiheutti har
      MTV3
      17
      1112
    6. Oho! Martina Aitolehti teki radikaalin hiusmuutoksen - Uskaltaisitko itse?

      Martina Aitolehti on menestyvä yrittäjä. Nyt hän on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukoissa Aitolehti nähdään
      Kotimaiset julkkisjuorut
      48
      1090
    7. 57
      792
    8. Muistatko? Pete Parkkonen kohahdutti intiimillä videolla - Katso se tästä!

      Pete Parkkonen sai kohujulkisuutta Kohta sataa -videolla. Nyt Parkkonen voi kohahduttaa Euroviisuissa ainakin silloin, j
      Kotimaiset julkkisjuorut
      10
      781
    9. Kullannuput kaahas Stopintakaa ja kolari...

      Tätä se mun uneni tiesi...
      Ilmajoki
      19
      699
    10. 55
      682
    Aihe