Uskaltaako Alibriksestä (suomi) tilata mitään vuonna -23?
Onko luotettava kauppa jne.? Tulevatko tuotteet sovitusti? Saako asiakaspalvelusta asiallista palvelua ihmisen kanssa ns. epäselvissä tilanteissa?
Miten Klarnan kanssa asiointi on sujunut Alibriksen tapauksessa?
Valitettavasti Alibris käyttää Klarnaa , josta on jäänyt hyvin epärehellinen kuva ihmisten kokemusten ja Klarnan epämääräisten toimintamallien, ylimielisyyden ja äärettömän heikon yksityisyyden suojan vuoksi.
Klarnan ehtoja lukiessa nousee monta kysymystä esiin toiminnan rehellisyydestä, luotettavuudesta ja siitä, mille tahoille yksityishenkilöiden tiedot (esim. kaikki yksityiset tilitiedot) Klarnan kautta oikeastaan joutuvat.
Pitäisi tilata kirjoja Alibrikseltä, joita on vaikeaa saada muualta. En kuitenkaan ole tilannut, koska sekä Alibris että Klarna epäilyttävät lukuisten huonojen eri ihmisten palautekokemusten kautta aiemmilta vuosilta.
Onko tilanne muuttunut paremmaksi vuonna 2023 vai onko parempia paikkoja tilata kirjoja, ilman Klara-pakkoa älyttömine ehtoineen? Jos, niin mitä?
Kokemuksia kaivataan! Kiitos!
Alibris.fi/ Klarna kokemuksia?
Anonyymi-ap
2
242
Vastaukset
- Anonyymi
Tarkoitin Adlibris
- Anonyymi
Klarnaa kannattaa välttää viimeiseen asti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2103879Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii632465Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3912306- 472233
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321531Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5151295Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931271- 561257
- 721186
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1251136