Onkohan Justiina täällä

Pekka Puupää ihmettelee täällä, missä on Justiina. Ei ollut kotona, kun tulin. Kyökin puolellakaan ei näkynyt. Ei kaulintakaan. Mitä minä nyt voin tehdä, kun ilman Justiinan lupaa en saa tehdä mitään?
11440
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Blast from the Bast

Äänestä

Älä jaksa

Äänestä
  • Ihan totta kun Pätkän kanssa tultiin eikä näy emäntää.

    Äänestä

Kyllä JUUSTIINA on kotona.

Äänestä
  • Ei en etsi Juustiinaa. Taikka niin. Tarkemmin ajatellen. Onhan meillä Pätkän kanssa rennompi olla ilman emäntää, joten miksi etsinkään. Tuo kuvakin tuossa seinällä Justiinasta rakkaimman työkalunsa kaulimen kanssa muistuttaa, millaista on, kun se on kotona. Hirvittää ihan katsoa jo pelkkää kuvaa ja Pätkää pelottaa se. Se pelkkä kuva. Kääntää toisinpäin sen yleensä, ettei tule kahvikuppineuroosi ja kiire omaan kotiin.

    Vaan minä jotenkii rakastan sen emännän tomeruutta. Pitääkö löytötavaratoimistoon soittaa ja kysyä, onko näkynyt kaulinta, jonka toisessa päässä on pehmeäilmeinen nainen? Te ette ole nähneet, minkälainen ilme sillä on, kun se suuttuu.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Ei en etsi Juustiinaa. Taikka niin. Tarkemmin ajatellen. Onhan meillä Pätkän kanssa rennompi olla ilman emäntää, joten miksi etsinkään. Tuo kuvakin tuossa seinällä Justiinasta rakkaimman työkalunsa kaulimen kanssa muistuttaa, millaista on, kun se on kotona. Hirvittää ihan katsoa jo pelkkää kuvaa ja Pätkää pelottaa se. Se pelkkä kuva. Kääntää toisinpäin sen yleensä, ettei tule kahvikuppineuroosi ja kiire omaan kotiin.

    Vaan minä jotenkii rakastan sen emännän tomeruutta. Pitääkö löytötavaratoimistoon soittaa ja kysyä, onko näkynyt kaulinta, jonka toisessa päässä on pehmeäilmeinen nainen? Te ette ole nähneet, minkälainen ilme sillä on, kun se suuttuu.

    Suomen Pantti toimintakiellossa. Kaulimet jäi sinne lukkojen taa

    Äänestä

😂😂😂

Äänestä

Täällä mä olen omassa kodissani pitämässä jöötä. Kaulin kyllä meni rikki

Äänestä

Onko se muuten Justiina Puupää

Äänestä

Ota Jalotiina.

Äänestä

No onhan tässä nyt hauska aloitus. Harmi, kun palstalla nykyään vähemmän tällaisia. :)

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Pekka Puupää ihmettelee täällä, missä on Justiina. Ei ollut kotona, kun tulin. Kyökin puolellakaan ei näkynyt. Ei kaulintakaan. Mitä minä nyt voin tehdä, kun ilman Justiinan lupaa en saa tehdä mitään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu