Osaa tappaa nauruun...

C.K

Mikä on teistä paras komedia, joka meinaa tappaa teidät nauruun?... Tai edes muuten vaan hyvä komedia?

12

2528

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eräs tuntematon

      Ööhh... olisikohan ne nämä Monty Pythonit? Ne ovat kyllä 20-30 vuotta vanhoja, mutta ne saavat minut eniten naurattamaan.

    • jepss..

      ...Ace Venturat ja Nuija ja Tosinuija.

      • seonford

        ace venturat, scary movie 3, not another teen movie,
        american pie 3!


    • Milli

      Niitä on paljon, mut ihan erityisesti ne vanhat, mustavalkoiset amerikkalaisleffat. Ne on oikeesti tosi hauskoja, eikä senkaltaista älykästä huumoria osata enää tehdä.

    • tässä

      Kala Nimeltä Wanda

      Monty Pythonin Hullu Maailma

      Kuka Viritti Ansan, Roger Rabbit?

    • d.claiborne

      Mä en ole mikään komedioiden suurkuluttaja ja sellaista tappavan hauskaa leffaa en ole vielä nähnyt, mutta yksi joka jaksaa aina naurattaa kerta toisensa jälkeen on kala nimeltä Wanda. Siinä on riittävän älykästä huumoria, kreisikomediat ei mua jaksa naurattaa.

      Paljon tykkään myös Monty Pythoneista ja Bean - äärimmäinen katastrofielokuva on myös mainitsemisen arvoinen.

      Hulvattomia TV-sarjoja on sitten taas ollut paljonkin.

    • Roman.Durak

      Laurel & Hardy: Päivänpaisteisia pässinpäitä (USA 1933). Se jaksaa naurattaa katsomiskerrasta toiseen. Todellinen komedia-klassikko.

      • Timantti

        Monty Pythonit ovat tosiaankin loisteliaita. Brianin elämä ja Hullu maailma meinasivat molemmat tappaa nauruun kun näin ne ekan kerran. Rautainen porukka, uskomattoman älykästä ja pirullista piikittelyä sinne sun tänne. Äijät ovat neroja! Väittelyä pääskysen lentonopeudesta ja isosta nenästä...voi hitto !!! xD


    • Ambrozia

      Harvoin tulee nykyään niin hauskoja komedioita...
      Robin Hood - miehet sukkahousuissa oli tosi hauska. Samoin Mies ja Alaston Ase -leffat, Ladattu Ase sekä Dracula - Verevä vainaja (Renfield oli paras!).

    • jönssi_90

      Hauskin leffa on tietysti Monty Python and the Holy Grail

      • veeva

        kiesus, toi holy grail oli kyl leffa jota kattoessa tosissaan nauratti!!

        pelkään edelleen albiinokaneja...


    • veeva

      Snatch-Hävyttömät
      Pirun hyvää britti huumoria

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      70
      3169
    2. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      62
      2515
    3. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      2146
    4. Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?

      Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1
      Sinkut
      94
      2065
    5. Heilutetaanko peittoa hieman

      Heilutetaan peittoa vähän ;3
      Ikävä
      55
      1972
    6. Tilanteesi nyt?

      Kysymys otsikossa
      Suhteet
      42
      1604
    7. Kaipaan sua, Ope

      Mietin, että ajatteletko sinä minua?..
      Ikävä
      40
      1570
    8. Mä en jaksa suojella sua enää

      Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t
      Ikävä
      14
      1263
    9. EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!

      "Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p
      Maailman menoa
      139
      1178
    10. Vuodetvierii

      E siitä tulee nyt 50 vuotta oivoi
      Ähtäri
      6
      1103
    Aihe