handy pumpulle!

Anonyymi-ap

Tuolla on aloitus pankkiautomaatin huijauksesta. Automaatti pyytää rahaa johonkin kirkon ulkomaanapuun tai vastaavaan ja se aiheuttaa ongelmia joillekin.

Mutta oikeasti. Handy pumpulle! Milloin olet nostanut rahaa OTTO tai NOSTO automaatista viimeksi? Asian selvittäminen verkkopankissa on aika työläs, mutta omalla kohdalla siitä saattaa olla aikaa yli viisi vuotta ja kymmenen vuoden aikana niitä on ollut ehkä kolme kertaa!

Joskus neljä vuotta sitten omalla kylällä oli markkinat ja kiertävän kauppiaan pankkikorttijutska ei ollut mukana vaan toisessa yksikössä, niin jouduin käymään ärrällä hakemassa rahaa! Se maksutapa mitä käytän on 99,7% pankin debit!

Mutta miten teillä muilla? Handy pumpulle!

1

170

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Viime vuonna varmaan kymmenkunta kertaa, kun piti käteistä jemmata kotiin kaiken varalta. Eipä juuri muuten.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      77
      4692
    2. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      184
      2013
    3. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      132
      1722
    4. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      151
      1295
    5. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      16
      1211
    6. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      35
      1076
    7. Sunnuntain terveiset kaivatulle

      Mitä ajattelet hänestä tänään? Mitä haluaisit sanoa hänelle?
      Ikävä
      78
      973
    8. Miks et tahtonut

      Enää nähdä? Haluaisin ymmärtää
      Ikävä
      52
      936
    9. Hyvää huomenta!

      Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as
      Ikävä
      78
      902
    10. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      272
      876
    Aihe