Tuolla on aloitus pankkiautomaatin huijauksesta. Automaatti pyytää rahaa johonkin kirkon ulkomaanapuun tai vastaavaan ja se aiheuttaa ongelmia joillekin.
Mutta oikeasti. Handy pumpulle! Milloin olet nostanut rahaa OTTO tai NOSTO automaatista viimeksi? Asian selvittäminen verkkopankissa on aika työläs, mutta omalla kohdalla siitä saattaa olla aikaa yli viisi vuotta ja kymmenen vuoden aikana niitä on ollut ehkä kolme kertaa!
Joskus neljä vuotta sitten omalla kylällä oli markkinat ja kiertävän kauppiaan pankkikorttijutska ei ollut mukana vaan toisessa yksikössä, niin jouduin käymään ärrällä hakemassa rahaa! Se maksutapa mitä käytän on 99,7% pankin debit!
Mutta miten teillä muilla? Handy pumpulle!
handy pumpulle!
Anonyymi-ap
1
247
Vastaukset 1
- Anonyymi
Viime vuonna varmaan kymmenkunta kertaa, kun piti käteistä jemmata kotiin kaiken varalta. Eipä juuri muuten.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1091027
- 74925
- 59871
Meistä puhutaan
Meistä varmaan puhutaan ja huhutaan. Luulen niin. Ei kiva juttu. Ja ystävät on minusta huolissaan. Yritän tehdä kaikkeni49761- 52744
Uunimakkara koululaisten suosikki
https://www.is.fi/ruokala/ajankohtaista/art-2000012228523.html on tärkeää että oppilaat syövät hyvin, muuten ei jaksa p271708- 98584
- 69566
- 17542
Rönttä-Volvo
Onko muut panneet merkille kylällä rallikuskia larppaavan nuoren miehen ja allaan mustan V70 Volvon? Ajaa kuin heikkopäi17527