Vastoin trollin väittämää Internetosoitteen avaaminen, kuten myös siitä kertominen eli linkki, ei ole kielletty. Julkaisija on se, joka on kuvan nettiin laittanut.
Keskustelualustan haltijalla on saattanut kyllä olla kiusaus lopettaa linkit. Tälläkin palstalla sitä kokeiltiin edellisen omistajan aikana, ehkä siksi, etteivät mainosrahat valuisi osin toiselle toimijalle, tai sitten väärästä luulosta. Mutta siitä pian luovuttiin. 🌹👀
Linkki ei ole julkaisemista
4
1038
Vastaukset
- Anonyymi
Älä itke ruma lapsi ei äitiskään mikään ruusu ollut
Linkki ärsyttää jos se ei sitten avaudukkaan. On jokin esto päällä.
Internetfirmoilla on nykyisin linkkien esto-ohjelmia mainosrahojen turvaamiseksi omiin taskuihin. Ennen ei ollut. Netin 'kehitys' on suurelta firmojen sodankaltaista toimintaa, jonka salaaminen on yksi sodankäynnin tärkeä muoto.
cobre kirjoitti:
Internetfirmoilla on nykyisin linkkien esto-ohjelmia mainosrahojen turvaamiseksi omiin taskuihin. Ennen ei ollut. Netin 'kehitys' on suurelta firmojen sodankaltaista toimintaa, jonka salaaminen on yksi sodankäynnin tärkeä muoto.
suurelta > suurelta osin, anteeksi!
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse424046SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo2693977Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1353507Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky883483Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit222337Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv341833Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575621732- 371640
- 331558
- 941505