Vastoin trollin väittämää Internetosoitteen avaaminen, kuten myös siitä kertominen eli linkki, ei ole kielletty. Julkaisija on se, joka on kuvan nettiin laittanut.
Keskustelualustan haltijalla on saattanut kyllä olla kiusaus lopettaa linkit. Tälläkin palstalla sitä kokeiltiin edellisen omistajan aikana, ehkä siksi, etteivät mainosrahat valuisi osin toiselle toimijalle, tai sitten väärästä luulosta. Mutta siitä pian luovuttiin. 🌹👀
Linkki ei ole julkaisemista
4
939
Vastaukset
- Anonyymi
Älä itke ruma lapsi ei äitiskään mikään ruusu ollut
Linkki ärsyttää jos se ei sitten avaudukkaan. On jokin esto päällä.
Internetfirmoilla on nykyisin linkkien esto-ohjelmia mainosrahojen turvaamiseksi omiin taskuihin. Ennen ei ollut. Netin 'kehitys' on suurelta firmojen sodankaltaista toimintaa, jonka salaaminen on yksi sodankäynnin tärkeä muoto.
cobre kirjoitti:
Internetfirmoilla on nykyisin linkkien esto-ohjelmia mainosrahojen turvaamiseksi omiin taskuihin. Ennen ei ollut. Netin 'kehitys' on suurelta firmojen sodankaltaista toimintaa, jonka salaaminen on yksi sodankäynnin tärkeä muoto.
suurelta > suurelta osin, anteeksi!
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan
kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist1904325Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki1133755Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan
eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma453270Pidennetään viikko 8 päiväiseksi
Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest252590- 1972419
Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!
Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem222359Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet haluaisit nähdä juontohommissa?
Katja Ståhl on ollut kuluvalla viikolla sairaalahoidossa. Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet halu351586- 1021369
Vähäkankailla ollut ongelmia vuokra-asunnossa
Aina ne ikävätkin asiat tulevat mediaan. Jasmin ja Marko saaneet edellisestä asunnostaan häädöt ja Jasmin todettu varatt1451280Tiesitkö? Tuure ja Saana Boelius ovat sisaruksia!
Tiesitkö? Tuure Boelius ja Saana Boelius ovat tänä syksynä kumpainenkin reality-ohjelmissa tv:ssä: Tuure Petollisissa ja261260