Orpon hallitus ottaa vähäosaisilta.

ORPO haluaa jakaa kans luokkiin unelma maansa USAn malliin.
9154
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

ORPO tavoittelee 1930-lukua.

Äänestä
  • 🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒

    ❤️ ­N­­y­­­m­f­o­­­m­­­a­­­a­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#18021512T

    🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞

    Äänestä

Mä elän pienen eläkkeen turvin. Musta kuitenkin valtion tulovero 44% ja kunnallisvero jotain 20% on jo rikkailtakin aikapaljon veroo. Jotain 66 % niiltä menee veroihin ja 33 % jää itelle.

Äänestä

Ei noita korkeita veroja maksa juuri kukaan. Rikkaat käyttää verosuunnittelua.
Ei tarvitse maksa veroa enemmän kuin keskituloinen palkansaaja.

Äänestä

EK haluaa suomesta kurjalistovaltion, Usan.

Äänestä
  • Haluamme lisää häkää.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Haluamme lisää häkää.

    Häksyn veli?

    Äänestä

Avaa TV1 huomenna klo 10.05 saat nähdä vastauksen: "Köyhiltä ei leikata"

Äänestä

Muutetaan Ruotsiin tai Tanskaan sosiaaliturvaa hakee. Sitten nauretaan porvareille, että turhaan leikkasitte kelarahoja.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

ORPO haluaa jakaa kans luokkiin unelma maansa USAn malliin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu