Kirjoitanpa lyhyesti eräästä Vesa Keskistä koskevasta asiasta. Nimittäin minusta hän on joutunut ihan vääränlaisen ja kohtuuttoman keskustelun ja sanailun kohteeksi. Hiljattain kävin Tuurin kaupassa ja en ihmettelemästä lakkaa sitä yrittämisen määrää ja laatua, mitä siellä alueilla on näkyvissä V. Keskisen toimesta. Siis todella kovasti on tehty työtä maakunnan elinvoimaisuuden eteenpäinviemiseksi. Ei mitään negatiivista voi sanoa hänen töistään. Hienoa jälkeä. Hieno mielenkiintoinen kauppakeskus, oikein viihdekeskus, missä ihmisten on mukavaa viipyä koko päivän ja rupatella keskenään ja muuta vastaavaa. Ravintelia on jokaiselle monenlaista ja kaikki on kivasti järjestetty. Ja uusi rakennusosa on TOSI hieno. Onnittelut! - Siis jokainenhan meistä tekee erehdyksiä ja virheitä, mutta elämänhän pitää mennä eteenpäin ja mieluiten hyvillä mielin. Mutta näillä palstoilla jauhetaan salarakkaista. Mutta monellako naimisissa olevalla perheellisellä miehellä on salarakas lähellä tai erempänä? Sen tiedämme me kovin moni joko työpaikan työmatkoilla ollut tai muilla matkoilla. On vain moukantuuria heillä, ettei ole kulkeutunut miesten salarakkaat vaimojen tai muiden korviin. Itsekin tiedän pari korkean tason ukkelia, jotka työmatkoillaan ovat tapailleet ylimääräisiä henkilöitä ylimääräisissä paikoissa, jne. Ja siis näihin perheenisien ja muiden herrojen tekosiin suhtetettuna Vesa ei ole niin suurta syntiä tehnyt. Mutta niin se on, että huipulla tuulee! Mutta hattua hänelle nostan ja iloitsen hänen menestyksestään. Ja toivon vielä menestystä edelleen ja siunausta elämään!
Kuulkaas ihmiset!
Onerva9
6771
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Vesa on hyvä. Onerva on Vesa. Vesa on Onerva. Onerva on hyvä.
minäkin nostan hattua KESKISELLE on tosiaan monta miestä joilla on salarakkaita näin se on .
taas Onervalle ja jaksaa kannustaa! Toivottavasti ei ole oma p....u pelissä!
mutta tekstiäsi ei jaksanut lukea kun olit kirjoittanut kaikki putkeen.
Olisit jaksottanut tekstin kappaleisiin olisi helpompi lukea
Perisuomalaista kateuttahan tässäkin asiassa on nähtävissä. Vähätellään miehen saavutuksia ja keksitään milloin mitäkin. Kuinkahan moni näistä ruikuttajista olisi pystynyt samaan kun nyt puhutaan nimenomaan liik-elämästä ?
Oletteko käyneet katsomassa hänen aikaansaannoksiaan? Se vain on sellainen käyntikohde, että siellä pitää aina välillä vierailla, siis on hauska käydä. Niillä seutuvin ei erityisiä "nähtävyyksiäkään" liiemmin ole.
No, ihan vilpittömästi kertoilen eikä ole omaa lehmää ojassa, sydämelläni vain oli tällaista, niin yksinkertaista se on. Enkä ole mikään hyvä, kaukana siitä, koetan vain olla realisti. Keskistä en kummemmin tunne, mutta jos vastaan tulee, niin huikkaan, että tsemppiä!