Kehitys/kuvien tilaaminen netistä

Pitäisi teettää digikuvia valokuviksi.
Mikä on mielestänne paras hinta-laatu suhde? Mulle on ehdotettu Ifiä, halvempaa kehittää siellä, kuin veisin valokuvausliikkeeseen.
Kertokaas siis mitä itse kaytatte ja miksi?
Kiitos
57915
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Yes

Äänestä
  • Kokeiltu on Superkuva, Fotonetti, Raimo J. Niemi, Ammattikuva, Eirikuva.... ja Digiexpress on ilman muuta mun paikkani. Eipä niissä ole erityisesti eroa kuvan laadussa ollut, mutta tuo Kodakin Dural Life paperi minua kovasti miellyttää, se on normipaperia selvästi paksumpi, eikä ala siten kuvat kiemurtelemaan =) Hintakaan ei hirvitä ja postikulut erityisen edulliset. Fotonetillä suurennokset on yleensä kuitenkin niin edulliset, että ne tilaan sieltä Crystal paprulle.

    Äänestä

Hei!
Olen ladannut ifin profiilin kuvankäsittelyohjelmaani ja lähettänyt skannaamiani diakuvia ifin ohjelmalla kehitettäväksi.
50 x 75 kokoinen valokuva maksoi tuolloin n. 11€ /kpl ja sai valita joko matta- tai kiiltävälle paperille. Värit- terävyys ym. olivat moitteettomat. Kuva vastasi erittäin hyvin tietokoneeni näytöllä olevaa näkymää.
Toimitus oli nopea, alle viikossa. Kuva pakattu hyvin. Suosittelen ja teetän myös jatkossa kys. firmassa.

Äänestä

http://www.tuuri.fujikuvat.fi/

Kaksi syytä:
1.Paras kuvanlaatu kokeilemistani palveluista.
2.Erittäin nopeat toimitusajat (1-2 päivää).

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Maija kirjoitti:

Pitäisi teettää digikuvia valokuviksi.
Mikä on mielestänne paras hinta-laatu suhde? Mulle on ehdotettu Ifiä, halvempaa kehittää siellä, kuin veisin valokuvausliikkeeseen.
Kertokaas siis mitä itse kaytatte ja miksi?
Kiitos

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu